DIGI TV čierny obraz, zvuk ok

Zdravím, mam takýto problém a či sa s ním niekto stretol. Keď zapnem tv, obraz je čierny, no zvuk je počuť, funguje a je vidieť aj menu digi, rovnako aj menu tv a aj ine zdroje je vidieť v poriadku (youtube, netflix, menu tv...),len ten obraz z gigi vysielania je čierny. Pomože vypnutie digi zo siete a zapnutie. Skušal som vymeniť box, kedže mam 2 boxi. Ten druhý funguje na druhom tv v poriadku. No pri výmene sa správa rovnako. Ten starši tv je LG, tam to funguje ok. Novši je Samsung Qled Q80 novy asi mesiac, tam sa ten problém prejavuje no v tv problém nebude. Problém s čiernym obrazom sa prejavuje cca každé 2-3 dni. Skúšal som vymeniť aj hdmi kabel, no nepomohlo.
Odpovedať
@chlapeczdzedziny skús reset setboxu do výrobných nastavení
Odpovedať
@milan_toman práve som to skúsil, uvidím. Ale žeby to robilo na obox boxoch, no len na jednom tv ?
Odpovedať
@chlapeczdzedziny možno setbox maš ešte starši a na nove tv už neodkoduje format obrazu.
Odpovedať
@chlapeczdzedziny akú máš kartu? zasúva sa? alebo je napevno v module, ak sa zasúva obšas stráca kontakt, treba vyčistiť kontakty na karte sú zaoxidované,napr. obyčajnou gumou ktorú užívajú decká, alebo liehom nechytaj prstamy, naviac prijímač by mal byť stále napájaný dodáva na kartu zápisi potrebné na odkodovanie i dú ti vtedy volné programy? napr CT24 , alebo náboženské nie sú kodované aký máš signál?
Odpovedať
@1gugu Aj to ma napadlo, no funguje dlhši čas a zrazu po 2 dnoch keď ho zapnem tak je čierny obraz. Bapadol ma novši hdmi kabel. Ale ak by to bolo tak ako píšeš, obraz by nešiel vždy ?
Odpovedať
@duzu Kartu mam zasuvaciu, skušal som aj vyčistit. No problem je aj pri výmene boxu kedze ich mam 2
Odpovedať
@chlapeczdzedziny vyskúšaj vyčistiť kontakty HDMI alebo iný kábel, môže ísť len signál menu no nie z paraboly, pozri nastavenie TV niekedy vypína časovač. pravde podobne bude závada v TV ked to robí i z druhým boxom preinštalovať SW v TV to sú najhoršie závady ked to robí len občas môže byť vadný zdroj, všetko treba premerať ako starý je TV?
Odpovedať
@duzu Telka je nova asi mesiac. V nej problem nebude. Menu tv sa zobrazi, aj menu digi. Zapnem aj youtube a ine app. Jedine čo nejde je vysielaci obraz z digi.
Odpovedať
@chlapeczdzedziny a aj hdmi som vymenil
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?