Čo s líškou, ktorá sa túla okolo domu?

Zobraz úvodný príspevok
Nepotrebujem v tejto diskusii aktivistov. Jednoducho mi pobehuje okolo domu liska a u suseda ma noru. Raz mi pobehuje okolo domu, inokedy mam pri dome zajaca bez hlavy, sem tam ludom v dedine zmiznu sliepky..Raz som ju chcel zahnat, chytil som kamen do ruky a ona sa kludne pozerala na mna. Zavolal som starostu, polovnika a vsetci len..su take a take zakony takze nevieme co robit. Zabit ju tu nemozeme, otravu nemozeme, do hociakej pasce ju chytit nemozeme a bla bbla lebo zakony.Hovorim, ak sa nedajboze nakazime tak asi zacnem presadzovat aby sa to cele zmenilo.. Ako moze byt akekolvek zviera nad clovekom?
Odpovedať
1
2
@zitik_98 u suseda je polovny pes a liska si krasne chodi aj ked pes nanu steka. Tu su domy, polovnik tu nebude strielat.
Odpovedať
Profilova fotka
kamarat mal tiez problem s liskou, kúpil humannu pascu ,chytil ju tam a odviezol daleko od domu a nevratila sa uz.
Odpovedať
@originalx k tebe len líška? ja bývam pod lesom a chodí všetko možné jelenica veľká ako teľa pasie sa na záhrade,cez obed veľký jeleň cez ulicu, tomu sa musíš uhnúť, všetko je krotké ako domáce zvieratá, nemajú tu žiadnych predátorov , ak príde medved toho odchytia pomôže jedine ZOO lebo sa už naučil že žrádlo má najjednoduchšie pri ľudoch, preložia ho inde a o chvíľu je znova v blízkej obci
Odpovedať
@duzu aj lane s mladymi mi sem chodia a pozerame na ne, uz su zvyknute na ludi, minuly rok diviak a to je rarita, lebo ten je ostrazity. Tu lisku musim poriesit.
Odpovedať
@skrekyno Ak by ho stopli policajti asi by bol za pytliaka.
Odpovedať
Profilova fotka
@avantime to ze ho stopnu prave jeho je dost minimalna sanca a uz vidim ako mu policajt pozera do kufra, este je moznost poradit sa s polovnikom co robit ale ten by to riesil odstrelom a to uz sa samozejme ako pytlactvo nerata ze, som skor za humanne riesenie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Otazocka.. dnes rano som zistil ze ku domu sa nastahovali dve male liscata (dospelu som nevidel). Nejako mi nevadili, akurat teraz vecer som si vsimol ze sa osmietaju okolo auta.. ked som zisiel tak zaliezli pod auto a zistil som ze sa schovali do motora.. Otazka je ci mozu narobit paseku ako kuna, alebo neobhryzaju kable.. Aktualne som pustil plasic na kuny na najvyssi stupen (pocuje ho aj clovek) a odbehli, jednu som ale uz videl opat v blizkosti auta.
Odpovedať
zavolat ochranarov
Odpovedať
@andreus mlade nedosli sama, lyska je na love, pride ich nakrmit. U lisiek je jediny problem besnota ale u nas sa plosne vakcinuju, takze by to malo byt v pohode. Kontaktuj miestnych polovnikov, lisky "patria" im
Odpovedať
@zita19 Rozmyslam ze necham ten plasic pusteny aj na noc a zajtra ak ich zbadam hned budem riesit polovnikov.. Ide mi hlavne o to aby nieco neposkodili v aute :/
Odpovedať
@andreus namali by, to nie su kuny ani tchori
Odpovedať
@andreus teraz by som plasic vypla, nech sa stara vrati a mlade odvedie. Keby tam boli aj zajtra tak vojĺaj polovnikov
Odpovedať
Článok sa načítava...
Plasic som nechal zapnuty celu noc, rano som ho nasiel vytiahnuty par metrov od muesta kde som ho nechal a prepnuty na mensiu uroven 😄 Zistil som asi aj co ich prilakalo, pri odpadkovom kosi som mal 5l bandasku s pouzitym olejom, kedze vela nevyprazame aj som na nu zabudol, mohlo tam byt max liter oleja.. bandaska bola otvorena a skoro cely olej prec. Tak som ju zapchal a dal do garaze. Uvidim ci ich dnes zbadam, dufam ze ked je zapnuty plasic, odstraneny olej a odstranene auta ze sa stiahnu..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý večer, chodi nám líška okolo domu a momentálne máme šteniatko stredoazijského ovčiaka 2 mesiace. Myslíte že mu môže ubližiť ?
Odpovedať
Profilova fotka
@zu_za_na_f zdravím. Máme podobný problém. Líška tu chodí po dvoroch už vyše mesiaca. Najbližší les je 2 km. Srny, diviaky, medvede chodia tiež. Od leta mame 2 šteniatka. Chvalabohu sú v ohrade zabezpečené aj od vrchu. Inak by bol malý asi už fuč. 2 susedia chovajú sliepky a dáke už im pobrala. Psy brechaju každú noc. Minulý týždeň líška nakukla cez okno do pivnice, keď tam bol náš kurič. Skoro sa po... Každý dom má kompostéry. Namnožili sa tu potkany. Všimla som si, že je ich menej. Je možné, že ich pobrala líška? Susedia dávajú otravu, čo nikoho neteší. Otrávili si aj svojho psa a 2 mačky od suseda. Toto by bolo eko riešenie. Teda až na možné prenosné choroby. Vrátil sa nám krtko. Zas zapnem solárny plašič. Potkanom nevadil, ale krta zahnal do susedov. Možno aj líšku.
Odpovedať
Takáto pasca veľa vyrieši https://www.liahneme.sk/profesionalne... A potom... prípadne ju odviezť ďaaaaleko do lesa... 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@zu_za_na_f jediné čo sa Vášmu "šteniatku" môže stať že by sa tej líšky prežral 😄 .... Taká otázka by bol namieste leda tak pri čivave
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?