Čo by ste dnes robili inak na stavbe domu?

Zobraz úvodný príspevok
Prehladaval som forum, ale nenasiel som komplexnu diskusiu coho sa maju vyvarovat ludia ktori "este" mozu co to zmenit na projekte pripadne akym chybam sa vyvarovat. Chcem podakovat vsetkym, ktori "to uz maju za sebou" a su ochotni sa podelit o cenne rady a skusenosti. PS: Prosim tema nech sa neubera k navrhom domu (ci spojit kuchynu s obyvackou alebo nie), o tom je tu uz dost popisane.
Odpovedať
to s tou terasou zaujima i mna. Najjednoduchsie by bolo ju zaliat spolu s platnou domu, len ju oddelit styrodurom samozrejme, ale stale mi tam bude chybat 25cm vysky oproti podlahy v dome, kde bude polystyren, podlahovka .. a potom co s tym? Da sa dalsia vrstva betonu? Alebo ju vyliat o 25cm nad uroven platne domu a je pokoj?
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba my sme terasu vyliali spolu s doskou, oddelili sme styrodurom ako aj pises. Rozdiel vysok na terase doplnime polystyrenom a poterom.
Odpovedať
@rebecca363 tak tak, myslim ze ste to vyriesili rozumne. Nie je to zbytocne komplikovane a hlavne je to prakticke riesenie :-)
Odpovedať
@rebecca363 takze ste davali na terasu polystyren ako do interieru a potom ste dali poter dnu i von do rovnakej vysky??? Nezabudli ste vonkajsok vyspadovat?
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba zatial mame zaliate potery vnutri, terasu prednu ani zadnu este nie. Je to plan na bud. rok. Ale su tu aj take albumy kde to robili zaroven. Urcite ale nedavali cisto beton na terasu, to by sa predrazilo zbytocne...
Odpovedať
@rebecca363 a odpoved na moje otazky? :-) Koli tomu si to neviem predstavit. Navozil by sa makadam a spravila by sa 5cm vrstva betonu vyspadovana z terasy na urovni francuzkych okien + kachlicky?
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez nam zalievali spolu, my mame aj pivnicu pod terasou...oddelene styrodurom...takto to vyzeralo pred zaliatim...neviem akym sposobom budu riesit potom terasu vyskovo s interierom, nechavame vsetko na firmu, kedze sme laici a moc sa v tomto nevyzname...
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba Otazky? Pytal si sa ci sme davali na terasu polystyren ako do interieru a ja som ti odpovedala ze sme terasu este nerobili. Ale ano, asi tam budeme davat podlah. polystyren a poter do urovne vnutorneho - mame posuvne dvere tak tam nechcem mat schod. Vyspadovane to bude samozrejme smerom od dveri.
Odpovedať
Profilova fotka
asi polovicu domu by som vymenila a to este nemame ani elektrinu potahanu, len vyliaty poter zatial na podlahove kurenie... este sa odhalia "nerozvážnosti" časom.. ale určite vacsiu chodbu a obyvacku, viac okien kvoli svetlu, ine zadverie, inaksie terasu, inaksie balkon, .... ale uz pracujeme s tym co sme si naprojektovali :-D :-D :-D snad to vo finale bude náš sen :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dada318 neboj sa s tymto sa stretne kazdy z nas :-) mnoho veci sa nam zda na zaciatku super a pritom v beznej praxi pri beznom kazdodennom ziti v dome clovek pride na to akoby veci inak riesil, takze nic si z toho nerob :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@andyfoto všetky tie blbiny máme doma 😂
Odpovedať
Článok sa načítava...
mali sme pocit, ze mame el. zasuviek prehnane vela, tolko by stacilo aj pre celu ulicu. po takmer 2 rokoch byvania by som si este par vedela predstavit :)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
ja by som vsade dal podlahove kurenie 8-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@bosoriak Môžem sa spýtať prečo by ste už nedávali okná až po zem?
Odpovedať
Ok teraz som našla aj odpoved :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Zabránil by som manželke aby mi kecala do stavby domu.
Odpovedať
@ochechula365 ked budes stavat iglu s podlahovkou, tak hadam jej aspon podlahovu krytinu dovolis vybrat
Odpovedať
@zita19 ta co si, to bude urcitevymasteny il to je eko a lahko opravitelne :)
Odpovedať
V zasade mame super postaveny dom, 100% mi vyhovuje dispozicia a vlastne vsetko, ako je, aj funguje, davali sme si zalezat, a to sme projekt riesili s mm, ked som mala cerstvych 21 rokov 😄 vobec som sa ale nezaujimala o byvanie ako take. Keby idem stavat este raz dom, idem na to z uplne opacnej strany. Vykaslala by som sa na vsetky umeliny, co su teraz moderne a sla by som do domu z nepalenej tehly alebo slamy so zelenou strechou, drevenymi oknami, podlahami. Skratka sla by som do maximalne prirodnej stavby, ktora dycha, ma prijemnu klimu a je prirodzena pre nase zmysly, nech je byvanie nie len pekne, ale najma prijemne a zdrave. Takze taky detail 😄 😄 😄
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@misabure83 zaujimave ze ten link pomoze na vsetko kam sa prihlasis :-D
Odpovedať
Čo by som dnes robila inak? Už by som na SK nestavala!
Odpovedať
@jabadaba dakujeme, ze si sa snami podelila o svoju skusenost. Len ta poprosim, frustrujúce vylevy z tvojej /vasej stavby si nechaj pre inu stranku ;-)
Odpovedať
@14054 A ty si kto? Správca stránky alebo miestny aktívny blb, ktorý tu samozvane organizuje prispievateľov? Rovnako ti teda odpoviem, svoje arogantné maniere vykazovania iných na iné stránky si tiež nechaj niekde inde. Ďakujem a pá pá. 8-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@jabadaba preco by si na Sk nestavala?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?