Chory kohut

Pozdravujem, chcem sa opýtať či niekto chová hydinu, a či sa nestretol s tým, že mu kohút zbordovel a veľmi ťažko sa mu dýchalo. Včera začal sipieť (ešte nekikiríkal) a dnes je celý bordový a ťažko sa mu dýcha. šlem fotku. Ďakujem
Odpovedať
1
2
sekera
Odpovedať
@lukypukykuky ..nemá vtáčiu chrípku???
Odpovedať
mna by zaujimalo, preco ked bola u nas chora hydina, dali jej do krku maslo s troskou cierneho mleteho korenia. Musim sa mmamy opytat 😉
Odpovedať
Stranka o stavebnictve a všetkeho okolo toho a ty tu sa pýtaš na kohúta... 🤔
Odpovedať
@fenix8 poditul diskusie je vsetko mozne. takze ked pisu po chrobakoch, ja sa pytam na kohuta.
Odpovedať
@technik007 no priznaky vtacej chripky nema, pije , žere normalne, len dychat nemoze, teda zťažka. vetakovi som volal, no je nedostupny, aj druhy a aj treti 🙂 asi je sobota. no preto som sa ozval tu, poväčšine mi tu veľa pomohli pri hocičom.
Odpovedať
@dzonyby toto vyzera zaujimavo, taktiež by som rád vedel. dik
Odpovedať
@foox tá je až na poslednom mieste samozrejme.
Odpovedať
@lukypukykuky si to tu trošku mylite všetci takyto, lebo na to maš určené stránky o chovateľstve s diskusiami, ale na slovensku sa už nieje čomu čudovať, len to treba všetko a všetkych rešpektovať bohužiaľ... 🤔
Odpovedať
@fenix8 hej maš pravdu, idem to radšej zmazať. Aby nahodou k niečomu nedošlo, ako na iných diskusiách , kde radšej zhejtujú ako normálne odpovedajú.
Odpovedať
@lukypukykuky nechaj tak snaď tu nájdeš odborníka na kohuta a on ti toho kohuta aj takto prekukne a poradí cez diskusiu, najlepšie keby to bol obkladač... 😉 😄
Odpovedať
@lukypukykuky najskôr bude mať zaseknutý cudzí predmet v dýchacích cestách Terapia buď...endoskopická extrakcia v celkovej anestéze niekde na klinike kde takouto technikou disponujú...cenu neviem Alebo zajtra bude dobrá polievka z kohúta Ja osobne by som volila druhú možnosť a nenechala ho takto sa trápiť
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lukypukykuky dobre, tak po lopate: Infekčná nádcha hydiny Laboratórna diagnostika tohto ochorenia je pomerne ťažká. Kultivácia pôvodcu sa darí len v začiatočných fázach ochorenia. Infekcia spôsobuje oslabenie slizníc dýchacích ciest aj celého organizmu, čoho následok je uplatnenie sa ďalších infekčných agensov: mykobaktérií, chlamýdií, vírusov – ILT (infekčnej laryngotracheitídy), diftérie, pseudomoru..., ktoré sa prejavujú podobnými klinickými príznakmi. Choroba sa prejavuje výtokom z nosa, zdurením infraorbitálnych dutín, zápalom očných spojiviek, sťaženým dýchaním. Choroba sa v chove rýchlo šíri, na chorobu sú veľmi vnímavé všetky kategórie kura domáceho ale zväčša ochorejú skôr dospelé vtáky ako mláďatá. Prevencia a liečba spočíva v zamedzení zavlečenia choroby do chovu, podpore celkovej odolnosti a podpore vylúčenia baktérií podávaním prípravku NEFROVET, MENTOVET, vitamínov A,D,E, AMINOVIT, VITAMINUM A PROTECT... Vtáky po vyliečení (aj pri použití antibiotík a chemoterapeutík) zvyčajne ostávajú trvalými bacilonosičmi. Problémy s mykoplazmami bývajú vo veľkochovoch, hlavne ak je zanedbaná zoohygiena a nedostatočné vetranie. Mykoplazmy majú výrazný imunosupresívny vplyv – oslabujú zvieratá, ktoré sú potom vnímavejšie na iné infekcie. Antibiotiká potlačia klinické príznaky choroby ale zvieratá nezbavia infekcie. Má mykoplazmu. Liečenie je sekera, nie na poslednom, ale na prvom mieste! Ak mu nasadíš antibiotiká, možno sa zdanlivo vylieči - potlačíš príznaky, ale zostáva bacilonosič. Nakazíš si celý chov a ani jesť by si ho už nemal.
Odpovedať
@lukypukykuky https://www.facebook.com/groups/89063... Skús tu.
Odpovedať
presne tak, tu síce sú "domáce zvieratká", ale iba psíčkovia, mačičky, škrečky, potkani, blchy a vši. Musíš inde 😎
Odpovedať
Nemyslím si, že sem chodia len obkladači a podobní ľudia. Ako tu ktosi písal. Si predstavte, že ja so stavebninami nemám nič spoločné a tiež som tu dosť často. Veď je to téma s voľnou diskusiou, tak kde je vlastne problém? A chov hydiny s bývaním úzko súvisí už riadne dlho. 😄 Zase netreba byť taký hnidopich.
Odpovedať
mna by nenapadlo riesit vtaciu chripku 😄
Odpovedať
@dzonyby ale sekeru isto vies, kde mas 😄
Odpovedať
@lukypukykuky Jáááj, a to nie je ten plechový klampiarský kohút zo strechy ? 😉 S plnou vážnosťou.... moja rada je, tak ako radili aj mnohí nado mnou, sekera! Zbytočne kohútika trápiš, takisto ako ho trápia aj sliepky, keď požadujú sex a on momentálne nemôže 😢 Na Tvojom mieste by som neskúšal ani lieky, ani zverolekára. Ten mu napr. prifáre dáku injekciu, alebo dá antibiotiká, ale v skutočnosti nikto neviete, čo kohútovi je? Možno (a zrejme určite) bude chradnúť aj naďalej a Ty potom z neho nebudeš môcť urobiť papaníčko. Sekera (!) a v dnešnej "pošahanej" dobe by som to urobil potichúčky, lebo ak to budeš rozmazávať, zoberú z neho vzorku a ktovie, čo nájdu? A celý región Ti poďakuje, keď budú musieť utratiť svoje chovy .
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa stalo na jeseň niečo podobné, ale nie s kohútom, ale s mladunkou nosnicou. Z burzy vNR som si doniesol 5 mladých nosníc. Boli u mňa cca 2 týždne, keď som si u jednej všimol toto isté. Chúďa bolo tiež modré a stiahnuté sa opalovalo na slnku. Na druhý deň ráno som išiel pre lopatu. Podla mňa ani v tomto prípade nebude treba špiniť sekeru krvou.
Odpovedať
za cinorodu pracu sa netreba hambit
Odpovedať
@kejsix ja viem, ale to som sa o kohutovi nepytal ja.
Odpovedať
@prirodokochac takze odporucas nechat ho tak, ze aj tak sa to nevyriesi? no neviem, ale ked teda by som vedel, ze to lepsie nebude, tak by som radsej spinil tu sekeru, nech to aj to zviera ma prv za sebou. a az je to nieco, od coho sa moze nakazit dalsia hydina, tak naco to riskovat.
Odpovedať
@lukypukykuky ak ešte žije mali ste ho skúsiť hneď izolovať od ostatných sliepok do tepla a dávať mu aspoň prieduškový čaj a vitamíny... ak by sa stav zhoršoval potom už nič iné nezostáva ako ho zabiť ale ja sa vždy snažím zachrániť sliepku ak je na tom zle a to teda už boli koľko krát na pokraji života a teraz veselo behajú... na druhej strane ak by mal byť bacilonosič asi netreba riskovať. A vyzerá skôr, že má niečo uviaznuté v krku 😞
Odpovedať
robíte s tým kohútom, akoby bol posledný na svete. @lukypukykuky ako chovateľ musí vedieť urobiť aj takéto "tažké" rozhodnutie. Ročne ich zabijeme viac ako 200 ks a to sú zdravé kusy, nie chcípák. Dávno by som ho bol podrezal a prinajhoršom by ho už žral pes. Kam speje táto precitlivelá spoločnosť radšej ani nenapíšem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak sa vám nevidí, bolo by najlepšie ho izolovať od ostatnej hydiny. Pokiaľ ho nevezmete veterinárovi, neviete čo mu je a možno by bolo najlepším rozhodnutím ho proste usmrtiť
Odpovedať
u nas babka nikdy takto nepremyslala. pokial sa jej nejaky kus hydiny alebo zajaca nevidel, tak jednoducho siel pod noz. nevravim, ze to nemoze byt cloveku luto, no v niektorych pripadoch je to viac nez prehnane
Odpovedať
@zavana asi tak nejak, ako neviem, ci by sa mi kvoli kohutovi chcelo chodit k veterinarovi, radsej by som sa ho zbavil pred tym, nez nahodou nieco prenesie aj na ostatne kusy
Odpovedať
@lukypukykuky u nás kedysi tiež, keď sa javilo niečo z hydiny "smutné" šlo to pod nôž. klasika mamka na tatka: "ten moriak je nejaký smutný, choď ho pozrieť" a za 30 min už visel bez hlavy. 🙂 Ale dá sa aj cez zverolekára. Kolega v práci bol zo zajacom, stálo ho to 60eur, ale zajo žije a tiež bol taký nejaký smutný 🙂
Odpovedať
Podľa mňa asi v poriadku úplne nebude, ale jednoznačne by som ho nejedol 😄 Neviem, asi by som mal strach, nevieš, čo mu vlastne je. No ale to, čo ti tu radia podaktorí, normálne odpadávam pri niektorých komentoch. 😄 Chudák kohút. Každopádne, zaujíma ma, že ako to s ním vlastne dopadlo🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?