Choroba sliepok

Zdravim,opytam sa. Co moze byt priznakom akej choroby,ked vo volierovom chove jedna sliepka donedavna čula zrazu len postava,zatvara oci akoby bola unavena proste je taka divna. Ostatne sa drzia okolo kohuta a ta sa uz od krdla odialuje. Viete mi poradit,ci je to vazne ci len nieco teraz s tych horučav. Jasne ak vazne budem riesit s veterinarkou. Btw sliepky maju cca 1 rok. Dakujem za odpovede.
Odpovedať
Mozno ju kohut donutil na pohlavny styk bez suhlasu a je z toho depresivna 😶 sry za nechutny vtip, dufam ze bude ok 🙂
Odpovedať
@pavol2010 donedavna čula..hmm a teraz uz nečuje nič?
Odpovedať
Mozna ju to prejde a mozna nie.Ja takove sliepky oddelujem od kŕdla.Niekde ju zavrem dam jej vodu a zrno a za par dni uvidim ci sa zlepsuje alebo nie.
Odpovedať
my sme nikdy sliepky neriesili veterinarom..dostala doma tabletu, maslo a uvidelo sa. Ked sa to s nou nelepsilo, tak sme ju zarezali. Tak to chodilo. Ani sa to vo velkom tak neriesilo, bud sa zachranila, alebo zarezala. Neviem ci to bolo dobre, ale zarezala sa aj ked driemala a uvarila sa polievka a casto sa tak robilo a nikomu pokial viem sa nic nedialo. To sa dialo tak v nasom okoli. 🙂
Odpovedať
rz-ok
Odpovedať
@milanista nechutny, ci nie, ale pobavil 😄 kazdopadne sa priklanam k nazoru, ze asi moc netreba riesit, velakrat sme mali u nasich problem so sliepkami, ked sme uz nevedeli co s nou je, tak sla jednoducho na pekac a hotovo, vybavene. neviem, ci jej este sanitku netreba volat nahodou 🙂
Odpovedať
Prosim nechcem zakladat novu temu, zaujimalo by ma, ze ci davate sliepkam aj vapno niekam do ohrady aby sa mohli v tom vyvalat alebo tak. Znamy mi spominal, ze je to dobre, tak neviem ci dat, ci nie.
Odpovedať
@matlies vapno sa nedava, dava sa popol do tzv. popoliska a sliepky sa v nom "kupaju", vapnom sa natiera vnutro kurina
Odpovedať
@pavol2010 mozno by pomohla izolacia, niektorym sliepkam vie takto raz za cas "prepnut" a niekedy sa zvyknu spamatat 🙂 ak nie, tak potom uz len do rury
Odpovedať
Profilova fotka
aby ta ten veterinar nevysiel zbytocne vela a nakoniec zo sliepky aj tak nic nebolo. daj jej nejaky cas a ak sa neda dokopy, ak nie, tak nie, no vsak mas aj dalsie sliepky.
Odpovedať
@tomcok dáva sa i vápno ak nedáva škrupiny,alebo výživové doplnky , ináč bude škrupina na vajciach slabá, ak sa do týdňa nespamätá zachráni ju len vývar v polievke, na pečenie je ročná sliepka už stará
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?