Bývanie v Kostolišti na Záhorí

Ahojte, zvažujeme kúpu domčeka v Kostolišti, je tu niekto kto tam býva a vedel by mi napísať +/-, poprípade ak je niekto z okolia poradiť inú obec v okolí Malaciek s dobrým prístupom do BA. Ďakujem krásne za každú radu
Odpovedať
@lucia_kupkova Kostolište je takmer ako časť Malaciek, tak je blízko k Malackám. A do BA, .. no po diaľnici to isté, ako z Malaciek, len plus 5 minút. Určite lepšie, ako Plavecký Štvrtok, čo je bližšie k BA. Ak máš možnosť kúpiť dom, tak kupuj. Len pozor - ak kúpiš na hlavej ceste, tak budeš mať premávku a hluk z áut. A jazdia tam naozaj veľké autá po tej hlavnej (aj smerom na Gajary). Ale to je na každom hlavnom ťahu takmer v každej obci.
Odpovedať
@chrobak7 vďaka za info určite zvážime všetky možnosti. Máš prosím ešte nejaký typ na slušnú obec/mesto, s dobrou občianskou vybavenosťou v tomto okoli? Lebo pozeráme momentálne viac nehnutelnosti nakoľko novostavieb je na Záhorí v tomto čase neurekom, ....veľký dôraz však dávam na bezproblémové oblasti.
Odpovedať
@lucia_kupkova Napr. Stupava, Borinka. Čo to je bezproblémová oblasť?
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 podla mna bezproblemova oblast je nieco mimo Plaveckeho Stvrtku 🙂 Kazdopadne, Borinka, Stupava su uz iny cenovy level ako Kostoliste, na to treba byt pripraveny. To iste Marianka, velmi blizke ceny so Zahorskou Bystricou, co uz je cast BA. @Lucia - skus si pozriet Lozorno, to je relativne blizko a myslim, ze okolie je tam naozaj pekne. Mne napriklad "sedi" viac ako Zohor, ktory je tak isto daleko, len z opacnej strany dialnice. A teda zlozenie obyvatelstva v Zohore bolo aspon pri par navstevach take roznorode 🙂
Odpovedať
@dusho vďaka za info, pozriem ako to tam vyzerá...viac ako 180000eur za holodom niesme ochotni dať, takže ako hovoríš Marianka a Stupava to pravdepodobne nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucia_kupkova v tej cene asi skor nie, tam sa ceny hybu urcite vyssie.
Odpovedať
@lucia_kupkova @dusho Pre orientáciu - koncom minulého roka sa predal kúsok od nás v Stupave stavebný pozemok 500 m2 s komplet sieťami za 125 tisíc € .
Odpovedať
Profilova fotka
My sme kúpili v decembri dom v Kostolišti v Aleji Martina Benku, stav holodom, akurát riešime dokončenie do štandardu, aby sme sa mohli do leta nasťahovať. Pozerali sme aj v Zohore, bližšie k Ba, čiže na dochádzanie super, ale oveľa vyššie ceny a pozemok, že výjdeš, urobíš tri kroky a končíš... Teraz máme len čisto záhradu takú, ako sme v Zohore pozerali dom s pozemkom spolu a cenovo to bolo neporovnateľné. Sme viazaní na Bratislavu, deti tu chodia do školy, obaja pracujeme, do pol hodiny sme boli stále v Kostolišti, takže pre nás prijateľné. Ľudí moc nepoznáme zatiaľ, chodíme len na otočku, ale vyzerali všetci zatiaľ v pohode 🙂 V Aleji sa to rozrastá, ceny sú tam celkom fajn.
Odpovedať
Ak chcete jazdit na dialnicu, je to cez velmi frekventovanu cast MA, kazde rano a aj poobede velke zapchy.
Odpovedať
Profilova fotka
@reni85 na to mam waze 🙂 Ked sme zvladli cestovanie po Bratislave v rannych a poobednych zapchach, Malacky nas nezastavia 🙂
Odpovedať
@angieska z Kostolista vela moznosti ako sa dostat na dialnicu nemate. A vsetky su velmi frekventovane. Waze nepotrebujem, byvam v MA takmer cely zivot 🙂 A jasne, MA Vas nezastavia, len pribrzdia 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 a bolo to na nejakom dobrom mieste? Lebo ked sme pozerali v Stupave pozemky, boli to dost nestastne lokality alebo orientacia. Skoro vsetko smer Lesna ulica, daleko od civilizacie 🙂 Ale verim, ze pri stasti sa da natrafit na dobru ponuku, ked si z tym clovek ide. Ta cena za 500m je celkom fajn, na tom by sa dal postavit pekny dom.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dusho Bolo to na Šípkovej ulici, posledný pozemok na ľavej strane. Inzerát zverejnili ráno, večer už to bolo rezervované.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 tak to je potom super ponuka, necudujem sa, ze to zmizlo obratom 😉 Tam sa asi vela ponuk neobjavuje, ako som pisal, Stupava vsetko len hore ta Lesna ulica a oblast okolo.
Odpovedať
Profilova fotka
@angieska a ako to je s dochadzaním MHD? Je tam v blízkosti aj nejaká zástavka smerom do Malaciek pripadne BA?
Odpovedať
Profilova fotka
@matej_vrab rada by som poradila, ale zatiaľ neviem, ešte nebývame, nad MHD sme zatiaľ neuvažovali, všade sa presúvame autami, jediné, čo sme zvažovali, že do Malaciek sa odvezieme autom, necháme tam na parkovisku a vlakom do BA... Ale zatiaľ je všetko v teoretickej rovine. Našla som, že v Kostolišti sú 4 autobusové zastávky, jedna by mala byť na rázcestí, kde sa vchádza do Aleje.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@agnieska ako to hodnotis po roku byvania v kostolisti ? Uvazujeme nad kupou RD tiez v aleji martina benku. Dostala sa ku mne informacia ze je to postavene na mociaroch a ludom sa rozchadzaju zaklady a sada to. A kolko zhruba trva cesta rano / poobede v spicke do BA, da sa to zvladnut za 30 min ?
Odpovedať
Profilova fotka
@cupo123 bývame od októbra, so základmi problém nemáme - dom je postavený už cca 3 roky. Jediné močarisko sme mali, keď susedovi prasklo potrubie - tak vodu vyrazilo na povrch a keďže sme dvojdom, bolo aj u nás. Spodná voda je vysoká v celej oblasti, preto tam nie sú domy podpivničené. My bývame v podstate na začiatku a tam močiare neboli. Býva sa nám dobre, kľud, nádherné výhľady ráno aj večer, deti sa nebojím pustiť samé von. Dochádzanie je cca 30 minút na Kramáre a do Dúbravky ráno aj poobede, manžel ku Kuchajde to má okolo 40 minút. Zápchy sa väčšinou tvoria až pri vstupe do BA okolo 7. 30, dá sa zísť na Lamač, alebo ešte skôr na WV. Už by som sa do bytu vrátiť nechcela, síce musíme skôr vstávať, ale ten kľud to vyvažuje.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?