Aký je to pavúk?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Vie mi niekto povedat aky je toto pavuk? Bol dost velky, mozno aj 3,5 cm...
Odpovedať
Ahojte kúpil som si škorpióna a potom som objavil v teratiu že ma kolegu, trošičku mi pripomína čiernu vdovu že sa mýlim...
Odpovedať
Profilova fotka
proste to rozpuč a máš pokoj 😄
Odpovedať
@hando500 Z fotiek to vyzerá, ako keby tie tvory boli v nejakej starej záchodovej mise. Na fotke je to oranžové sfarbenie síce také mdlé, ale podľa kresby by to mohla byť európska čierna vdova. Porovnaj fotky na nete so živým pavúkom. Alebo to ešte môže byť falošná čierna vdova zvaná Steatoda nobilis.
Odpovedať
Dobrý deň vedel by niekto aký druh je toto dakujem
Odpovedať
spiderman po latinsky ulcus bulbus cucuricudus duodendi
Odpovedať
Profilova fotka
@klaudia2226 stiahnut si aplikáciu na identifikaciu hmyzu. Inak vôbec nieje vidno na foto toho pavúka 🤷‍♀️
Odpovedať
@klaudia2226 Vyzerá to ako ten pavúk o 2 príspevky vyššie. Ale z takejto fotky bude ťažké presne určiť druh. Potrebuješ to vedieť presne, alebo len chceš vedieť, aký druh si mala na návšteve doma?
Odpovedať
@klaudia2226 k čomu to potrebuješ vedieť? v byte sa treba každého zbaviť aj ked požiera muchy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte. Nevie náhodou niekto, čo to bolo za pavúka? Postipalo to dcéru do ruky…
Odpovedať
Profilova fotka
@ronnan78 nooo moc z neho neostalo. aj mala nejaku reakciu po ustipnuti
Odpovedať
asi by som to nezvladol 😄 😄 ja taketo tvory nemam rad 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Počujte, neexistuje na rozoznávanie takejto hávede nejaká podobná appka ako aj na rastliny? Že si to odfotíš a ono ti to vyhľadá, čo je to zač?
Odpovedať
Článok sa načítava...
heh kiez by existovala, tak by to bolo teda omnoho jednoduchsie. ako pre mna je hrozna len ta predstava, ze ta dokaze pavuk uhryznut, to je koniec, kedze z nich mam panicky strach
Odpovedať
@svitokf reakciu nie, len ju to asi polhodku bolelo. Pritlačila ho dlaňou na sedačke.
Odpovedať
@bacili google Lens to vyhodnocoval stále ako kliešťa…. Jeden z neho moc neostalo. Len preto sa pýtam, či niekto nevie. Pradiarka to nieje, tú mám v levanduli… to už poznám 😁
Odpovedať
@mirec_9 pavúky mi nevadia, viac ma hnevajú potkany.. ale pokial bude sused chovať hydinu a prasa, tak sa ich asi nezbavim.
Odpovedať
@ronnan78 tak to sa tento raz Google pekne sekol by som povedal. ale zase podľa toho, čo z neho ostalo bohvie, či niekto rozlúšti, čo to bolo zač. jedine nejak vylučovacou metódou asi.
Odpovedať
Profilova fotka
@qwerty81 Je to pradiarka pestrá (Cheiracanthium punctorium), zrejme nás najjedovatejší pavúk.
Odpovedať
Dobre ráno. A tento krásavec? Prechádzal sa nám po kuchyni.
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem, no uz ja mam dost pri tejto fotke
Odpovedať
@palino_cipkes_cipka qwerty sa pýtala pred 8 rokmi a dostala kopec odpovedí. Treba si pozrieť dátum, kedy bola otázka alebo príspevok zadaný.
Odpovedať
@ronnan78 Z jednej fotky je ťažké určiť presný druh pavúka. Veľa čeľadí je navzájom podobných. Aby sa rozlíšilo medzi nimi, treba pavúka vidieť najlepšie živého - jeho veľkosť, farby. Fotka farby, znaky aj kresby tela skresľuje. A tvarovo je veľa druhov rovnakých alebo veľmi podobných. Len niektoré sú úplne typické a nezameniteľné, napr. Križiak obyčajný (hlavne kvôli jeho typickej siete), Kosec (tzv. hajzlový pavúk), Križiak pásavý. Ten na fotke by mohol byť napr. Pančuškár zemný: https://gallery-tabi.s3.eu-central-1.... alebo aj Skaliarka veľká https://www.lacotabi-photo.sk/gallery... http://www.naturabohemica.cz/gnaphosa... ale určite by som našiel ďalšie 3 druhy, čo by tento jedine mohol byť. V každom prípade z pavúkov netreba mať paniku. Chápem, že na pohľad to nie sú pekné tvory, ale sú užitočné a chránené. To, že ich nájdeme v dome, neznamená, že nás prišli zožrať alebo otráviť. Treba ich opatrne, najlepšie cez papierovú servítku chytiť (aby sme ho holou rukou nerozpučili) a vyhodiť von.
Odpovedať
@chrobak7 nemám z nich strach, dokonca sa mi väčšina ani nehnusi. To skôr len zvedavosť, čo všetko u nás žije. Dakujem
Odpovedať
@qwerty81 Tak toto mi vazne neurobilo dobre takto na rano 😬 som vazne rada, ze uz mam ranajky za sebou.
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravym, vedel mi by niekto povedat co je to za pavuka? Dnes som chytil 3 su cca 2,5-3cm-ove.
Odpovedať
Profilova fotka
@attila_gal to je kutnik domovy
Odpovedať
Profilova fotka
to vedia vyť tiež niekedy poriadny mackovia
Odpovedať
tiez sme ho doma uz parkrat objavili. myslim, ze sa doniesol dnu s pradlom nejak.
Odpovedať
Profilova fotka
Co je to za das
Odpovedať
@robert_pataki križiak pásavý
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?