Aký je to pavúk?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Vie mi niekto povedat aky je toto pavuk? Bol dost velky, mozno aj 3,5 cm...
Odpovedať
@karol6777 vacsi ako dlaň chlapa ? To hadam nie ved za život som takého veľkého pavúka na Slovensku nikdy nevidel
Odpovedať
@karoli12 nemám zrovna veľkú dlaň ale telo s nohami mal väčšie ako moja dlaň 😄 doteraz som ani ja nič takéto nevidel ... len teraz posledný rok čo sme sa presťahovali do nového RD tak tu po pozemku behajú hlavne večer alebo skoro ráno ...
Odpovedať
Profilova fotka
Aký je to druh pavúka veľkosť cca 4cm..
Odpovedať
Profilova fotka
@qwerty81 pre boha to je najjedovatejsi pavúk na Slovensku (niekde sa píše že aj v Európe) okamžite odchytiti a zaniesť ďalej do prírody.
Odpovedať
Strehun skvrnity - je to najvacsi nas pavuk, zakonom chraneny. Mam fobiu z pavukov, ale tohto by som chcel raz vidiet nazivo.
Odpovedať
No co ti poviem na odpadnutie 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry večer , viete mi poradiť čo je toto za pavúka, hľadal som ale nejak sa mi nedarí . Ďakujem
Odpovedať
@stefan_chudy Je to klasický Križiak obyčajný.
Odpovedať
@nikuska315 Je to určite Strehúň škvrnitý, samec a vyzerá dosť vyhladovaný
Odpovedať
@ivka_ivuska samec Strehúňa skvrniteho a bohužiaľ po smrti....
Odpovedať
@andrad vyzerá to na pradiara obávaného
Odpovedať
@matoztt samec Strehúňa skvrniteho
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kejsix samica kutnika tmavého
Odpovedať
@chrobak7 🤦 šak to je strehúň škvrnitý
Odpovedať
@pablo8858 skaliarka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Čaute. Skúsim oživiť starú tému. Našiel som pavúka na povale. Pavučinku vytvára ako snovacka. Identifikovať ho neviem. Zle sa fotí lebo je dosť plachý na svetlo. Vždy zalezie do škáry betónu. Veľkosť asi 8mm veľké brucho do cervena. Priložím fotku. No zle je vidieť.
Odpovedať
@miros15 To bude Meta temnostná (Meta menardi)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, dom sme uz 3x dali striekať v priebehu pol roka proti pavúkom. A stále sa tam objavujú. Ja som už zúfalá. A uvažujem normálne nad predajom domu.
Odpovedať
Profilova fotka
Tu je 1 zachytený v plnej kráse
Odpovedať
@ivka_hudakova To je Kútnik domový oni sa prirodzene nachádzajú v dome...
Odpovedať
@ivka_hudakova Hej a mala by si sa presťahovať do Grónska, tam nežije takmer žiadny hmyz a ine zvery, čo by ti vadili. 🤔 😵‍💫
Odpovedať
Normalka 8 nohy pavúk 🤣
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravím, pozná niekto tohto pavúka?
Odpovedať
@varagi nepoznám ho ale podoba sa na Fera zo 4 poschodia 🤣 skus sa opýtať Peťa on je správca a pozná všetkých pavúkov 😇
Odpovedať
@varagi Šestiočka ryšavá.
Odpovedať
Toto som nafotil na dvore. Veľkosť cca 8cm, fuj. Asi kútnik.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivka_hudakova ahoj, prosim ta s cim ste striekali dom proti pavukom? Len exterier alebo aj interier domu? Ja mam tiez pqnicky strach, ale ze tiez niekedy mam chut sa odstahovat z domu. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
U nas predvcerom takato "kraska"... kriziak pasavy, asi 3 cm.
Odpovedať
rodicia maju doma vecne problemy s pavukmi a chrobakmi. nikto nechape ako sa im dostanu dnu zakazdym. ten sprej na pavuky by mohol ucinkovat aj na chrobaky? viete mi odporucit nieco, co by na tu haved mohlo zabrat?
Odpovedať
striasa ma ked vidim toto stvorenie. este keby sa k nemu pridal aj had a niekde ich spolu vidim, odstahujem sa na mesiac. bojim sa ich zrejme viac ako oni mna ale aj tak 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?