Aký je to hmyz?

Zobraz úvodný príspevok
Poradite mi co to je za zivocicha? Obcas sa to objavi na stene, mame novostavbu.
Odpovedať
1
2
ja som ich minuly tyzden nasla nastahovane v kamilkovom caji sackovom ]-(
Odpovedať
@ifik5 zrejme ste si tie mole v tom novom balení doniesli z obchodu. Už som ich videla poletovať aj priamo v obchode. A ešte doplním, že treba pozrieť všetko, vrátane ryže, sušených húb, orechov, čajov,... U nás boli v orieškovej čokoláde @94veronika94 Inak, existujú rôzne lapače molí, mali sme také papierové striešky s lepom, a boli účinné. Plus som všetko poprezerala a dala do dóz.
Odpovedať
Profilova fotka
tak v obchodoch predavaju mololapky :) ako ked sa objavi jedna, clovek moze lahko predpokladat, ze ich je niekde schovanych viac. treba si sadnut nad vsetky potraviny a poriadne ich poprezerat, ci sa niekde neobjavia larvy alebo pavuciny v potravinach
Odpovedať
Profilova fotka
Tych som tolko mala uz doma @svitokf a furt mole boli, to podla mna treba sa zbavit toho, kde sa drzia, to je jedina cesta k uspechu ;-)
Odpovedať
Jednoducha pomoc. Treba nazbierať komoticu lekársku žltu , lebo je aj biela a ta žlta je učinnejšia. Urobiť kytičky a povešat tam kde sa mole vyskytuju. Za chvilu sa ich zbavite. Čim skôr kytičky vyschnu tým su účinnejšie. O rok vymeniť.
Odpovedať
Profilova fotka
@silviajak1 hej? nepomohlo to uplne? myslel som, ze to je fajn, ucinne :)
Odpovedať
Dobrý deň, vie mi niekto povedať ako sa voľ tento hmyz ?
Odpovedať
Profilova fotka
Nie nie @svitokf kedysi mozno, ale teraz je to uz z mojho pohladu pomaly aj zbytocnost ]-(
Odpovedať
@mkojtal Je to zlatoočka. Nie je nebezpečná, v záhrade skôr užitočná - požiera vošky, ako lienka.
Odpovedať
chroba7: vdaka za info, uz som ich pobil asi 50 ks. hned ako som zistil, ze je to zlatoocka, zbieram ich do pohara a skladujem v pivnici, aby mohli na jar vyrazit do boja s voskami
Odpovedať
zadovážte si do domu pavúkov a budete mať po veškerých problémoch :D
Odpovedať
Profilova fotka
@filipus Rada za milion! :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@silviajak1 potom som sa evidentne mylil neviem, uz davno som to neskusal, ze sme to doma nemali, tak neviem, ale mozno vyskusam, nech sa sam presvedcim ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobrý deň, viete prosím niekto od čoho je toto?
Odpovedať
mne to pride ako mola satova https://cs.wikipedia.org/wiki/Mol_%C5... ale uz len vyschnute schranky lariev
Odpovedať
@zita19 ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Prosim pomozte, co je to,kupili sme byt, nastahovali sme sa a toto tu vylieza 😢😢
Odpovedať
@miruska111m NEviem či to má slovenský názov, ale latinsky sa to volá Malachius aeneus: https://en.wikipedia.org/wiki/Malachi... https://www.google.com/search?safe=of...
Odpovedať
@miruska111m ešte som našla nejaké info https://www.skudci.com/Forum?threadid...
Odpovedať
@iva71 to je sranda, o tomto som teda ešte nepočula a dúfam, že ani počuť už viac nebudem :-x
Odpovedať
bohuzial jar je uz taka, ze zacne vsetko vyliezat napovrch. no musim aj tak, ked som priznat, ze moc tieto potvory nemusim
Odpovedať
@ernesti4 hmyz to je ešte povedal by som, že relatívne v pohode. Ale akurát včera mi známy volal, že v noci nespali, že už kuna im zase začala behať po povale. A to si vezmi, že teplo ešte len začalo a už začinajú zvery vyvádzať
Odpovedať
Prosím vás, čo je toto? Lieta nám to po dvore, je veľké možno 5 cm, možno viac, neviem odhadnúť..
Odpovedať
@maja22 Je to Drevár fialový, naša najväčšia včela.
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, neviete prosim, co je toto za hmyz? Ma to cca 2mm a nasli sme to v okoli list na stene. Dakujem
Odpovedať
@micicka Síce malé a nejasné fotky, ale na 95% by som tipoval pavoš.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 dakujem. Neslo mi tu haved lepsie odfotit. Idem zistit ako sa toho zbavit.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Prosím o aký hmyz sa jedná, mal som 2 kusy na matraci. ĎAKUJEM
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?