Aku naradie

Zdravim kutilovia,som tu nova a mam na vas otazku. Mohli by ste mi poradit co je lepsie si zakupit na opracovanie paliet? Vibracna bruska sa mi moc neosvedcila. Rozmyslam nad aku hoblikom alebo pasovou bruskou. Ide o zbrusenie povrchu palety aby sa clovek nezadrel. Chcela by som urobit z paliet nejake sedenie,minuly rok som uz nieco sspravila a celkom ma to bavilo. Vopred dakuhem za rady.
Odpovedať
1
2
@118andy pásová brúska. Hoblík chytí hlavičku klinca a máš po hoblíku... Vybračná je tiež dobrá, len treba mať správnu hrúbku zrna a kvalitný papier.
Odpovedať
Excentricka a vhodný brúsny papier.
Odpovedať
@megdesign Velmi pekne dakujem za radu. To s tym hoblikom ma tiez napadlo,ze ho mozem znicit na trciacich klincoch,ale myslela som,ze ked budem davat pozor,tak sa to mozno nestane. Prislo mi to take najrychlejsie riesenie 🙂 a este jedna otazka,uhlova bruska by sa na take nieco nehodila viac ako pasova?
Odpovedať
@118andy uhlova bruska a lamelovy brusny kotuč je super,ale treba davať pozor potom na nerovnomerne zbrusenie. Kvalitna excentricka bruska s vhodnym brusnym papierom s vhodnou zrnitosťou je druha možnosť
Odpovedať
@118andy pokiaľ je toho viac na prácu a nezaleží či je to úplná rovina a trochu viac prachu, tak najvýkonejša ja uhlová brúska s lamelovými kotúčmi, tak ako už radil parkety. Tej nevadí ani zabudnutý klinec. Nesmie sa veľmi tlačiť lebo aj spáli povrch
Odpovedať
@neprd dakujem velmi pekne za odpovede a este by som sa chcela opytat aku znacku odporucate na take domace kutilstvo. Chcela by som aj aku vrtaci skrutkovac. Co si mam vsimat pri popise vyrobku. Najviac sa mi paci makita,daju sa najst aj za rozumnu cenu,len ci aj nieco vydrzia. Dakujem
Odpovedať
@118andy za mna určite makita,bosch resp. Dewalt. Ak chces lacnejšie,tak na občasne hobby využite ešte black&decker.
Odpovedať
@parkety ""ešte black&decker. " To je horšie ako aj na hobby. ;-) ..Detská hračka.. ]-( :-N
Odpovedať
@118andy prosím ťa rady ako plošné brúsiť uhlovou hruskou a lamelovym kotúčov drevo nepočúvaj. Kúp si pásový na 230v nie na baterky, neviem koľko máš peňazí a či chces brusku na 200-300e a či by ti nestačila z Lidla za 20-30e to je už na tebe. Druhá možnosť je excentrická tá je menej abrazivna ako pásová. Tiež ma vplyv zrnitost papiera môžeš začas drsnejšim a potom dačo jemnejšie nech hneď nezalepis jemný smirgel a nerobíš to týždeň
Odpovedať
@sysell dakujem za radu,200-300€ nie som ochotna investovat. Videla som Makitu aj okolo 100€. Chcem to ozaj len na obrusovanie paliet pripadne nejakych dosiek. Ak mi na take nieco staci aj ta z Lidla,tak si kupim tu.
Odpovedať
@118andy ja mam excentricku Bosh pex 300 za 80e a spokojnosť.
Odpovedať
@118andy "Najviac sa mi paci makita,daju sa najst aj za rozumnu cenu,len ci aj nieco vydrzia. Dakujem " Keď ju kúpiš a nebudeš používať tak ver tomu že Ti to vydrží roky!!!!! ;-) :-D Na Tvoje používanie by som sa pozrel v Lídli e-shop a iste si vyberieš... ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@118andy uhlová brúska a lamelový kotúč je možnosť, ale vzniknú tam nerovnomerne vybrúsené miesta. Vlny. Vybračná/excentrická alebo pásová brúska je naj.
Odpovedať
Flexa s lamelami je na hrube nerovnosti, ides pod uhlom, ubera nerovnomerne. Excenter ide naplocho, cize ovela lepsia kontrola. Po dokonceni s jemnym zrnom s excentrom sa vysledok s flexou vobec neda porovnavat. Pasova je tiez ok, je "pomala" takze sa da lepsie ovladat. A zabrusis s nou aj rohy. To s excencentrom je problem.
Odpovedať
@118andy za 100 bude fake alebo skôr daka na úrovni lidlu
Odpovedať
Dakujem velmi pekne za rady,rozhodla soma sa pre excentricku brusku a nelutujem 😊
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, sa vtierknem do tejto temy :) Potrebujem si kupit aku skrutkovac, taky, kde v pripadnej nutnosti viem dat aj vrtak a vrtat s nim - staci do dreva ci plastu, ytongu... priklep fakt nie je potrebny, na to mam elektricke stroje. Mam doma aku krovinorez makita s dvomi 18V bateriami a nabijackou - a tu nastupuje moja dilema... Kupit si k tomu aku makitu vrtaci skrutkovac za asi 80 eur, alebo kupit neznackovy komplet set s nabijackou, kufrikom a 2mi baterkami za cca 65? uz to riesim od leta a stale sa neviem rozhodnut ze co by bolo lepsie... :)
Odpovedať
@kaktusik007 podla toho co je to za znacka za 65eur komplet. aby baterie neumreli necakane skor.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kaktusik007 uz konecne objednana makita :-) Mam parkside i makitu a pri prvotnom chyteni do ruky nemas pocit ze to je detska hracka, ale pre nerozhodnych staci i set za 65. 8-) PS robotu spravia obaja zasrobuju vyvrtaju.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 mam snad vsetko aku naradie z lidlu koli stavbe domu, nie je zle ale velakrat som reklamoval. Popritom som kupil makitu dhp458 a po 4 rokoch ide ako nova a vzdy sa na nu mozem spolahnut. Na utahovanie tvojich skrutiek treba razovy utahovak a nie utahovacka.
Odpovedať
@kaktusik007 nad cim rozmyslas od leta, dokup makitu a je, aj baterkam to len prospeje.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 ..je ale chyba že na akubatérie je záruka IBA 1/2roka...Na stroje ako píšeš.. :-D
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 Boh chran aby som sa navazal napr do parkside od lidlu. niektore nastroje su nahovno ale vacsina je v pohode. 70% naradia mam. lidlu.. potom makita bosch a metabo
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek einhel, extol alebo parkside... ono predsa len kufrik laka, neviem ci ist do rozsirenia alebo nie... proste sa neviem rozhodnut 🤷🏼‍♀️
Odpovedať
@kaktusik007 tak to vezmi diverzifikacnym sposobom. Ked umrie makita bateria, tak tohto naradia sa to nedotkne a bude aj kufor ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?