Ako sa zbaviť kuny?

Zobraz úvodný príspevok
Prosím o radu, ako sa mám zbaviť kuny na dome? Ďakujem
Odpovedať
Takze uz som zistil co mi vyziera hlavy ryb v pasci, je to lasica a vyziera mi este aj podpalovac pepo, to jej chuti najviac, normalne nechapem. Mam ju chytit, alebo nechat zit? Robi nejaku skodu v dome?
Odpovedať
@originalx Za moju správnu odpoveď mám u Teba "frťana"..ale čo z toho keď Tebe robí škodu ďalej.. ;-) Ja by som jej dal za všetky jej "výtržnosti", je mi jedno čo na to ochráncovia ;-) A Ty si tvrdil že cez oká 18x18 mm "NEPREJDE" stačí jej aj menej a urobí Ti škodu... ;-) ;-)
Odpovedať
@technik007 https://www.vigonez.cz/vigonez-mars-p... Odporucam
Odpovedať
@originalx toto by som nepovedal kedze je to u nas pomerne vzacne zviera. Moze si u teba urobit spajzku a ked ti tam navlaci zdochliny tak bude sranda.
Odpovedať
@technik007 dam ti aj 5 frtanov vodky 😃 Aku skodu to vie urobit? Nic okrem kocura nechovam. No vidis mal si pravdu prejde tymi malymi okami na klietke a este sa mi aj smeje. Len potrebujem chytit kunu co tu beha.
Odpovedať
@profistavbari no ked prezije po tom co tu zozrala to pepo 2x, tak uz si dam pozor a niekde nadstavim lepidlo na mysi.
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 ten tvoj siahodlhý príspevok si urobil ctrl+c crtl+v z nejakej maďarskej stránky??? Len sa pýtam lebo mi to nejak rozum neberie. Nechci odo mňa pitvať detaily
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx čo zožrala? Odpadnem, čo už všetko si dovolia, na čom sú schopné si pochutnávať 😄
Odpovedať
@originalx stačí že sa ti ukryje do auta v motorom priestore a pochutí si i na kábloch, urobil som rušičku na potkany, obžrali i celú krabičku z plastu i z káblikmi na baterku
Odpovedať
@duzu V tomto Ti dávam za pravdu,že nielen kuny majú radi káble v autách ale určite aj nejaké hlodavce čo sa zdržujú v okolí bytoviek-činžákov /potkan, myš/ nakoľko syn prišiel tesne pred Vianocami na Superbe a na druhý deň po naštartovaní nešiel motor do otáčok-výkon skoro žiadny, ťah motora katastrofa.. Našťastie som našiel servis Škoda a som mu vysvetlil o čo ide a ten technik nakoľko mi povedal že to nebude vedieť hneď opraviť, lebo zamestnanci sú v COVIDE ]-( ..ale našťastie som ho prehovoril, a pozrel o čo ide... Hneď nahmatal nejakú plastovú hadičku /údajne nejaký podtlak/ a keď ju vybral von na svetlo tak bola obžratá...To tvrdil že nie je to prvý prípad, lebo je z nejakého materiálu čo takýmto "zvieratkám" veľmi chutí, ja som osobne videl ako pravdepodobne kuna obžrala kábeláž v aute u kamaráta ktoré stálo cca 1/2roka pred domom... :-N
Odpovedať
@quintes Čo sa Ti na ňom nepáči??? Keď by bol aj z maďarského článku prevzatý tak sa deje niečo, pre Teba nepochopiteľné??? Podstata je tá že je to pravda a ja som ho ale Teba neposielal... ;-)
Odpovedať
@cmelor Prepáč mne to prečo odporúčaš??? Ja nechytám kunu ani lasicu... :-D :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@1elizabeth1 Meral som spotrebu. Za tyzden som nameral 0,0 nic.. 🙂))))) Je to minimalna spotreba, tak ako to pisu v tom kat. liste. Aj som sa nad tym zamyslal, dava to logiku, Tym, ze pulzuje zrejme dobija len kondik a ten sa vybija, ked sa tam nieco na ten ohradnik dostane.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som mal tiež kuny na povale. Skúsil som odchytovu klietku, nepomohla. Nainštaloval 3 plasicky, nepomohli. Skúsil som rôzne odpudzovače a smrady, nepomohli. Tak som pritvrdil a skúsil energy gél na kuny, zožrali 2 balenia, no na povaly stále rockenroll.... Definitívne to vyriesil až "Vigonez jed na kuny a pokany". Áno je to trochu nehumanne, no predtým som vyčerpal všetky dostupné možnosti a izolácia v streche mi bola prednejsia. Ten vigonez sa myslím na SK ani v CZ nedá kúpiť, jedine v Poľsku. Treba trochu pogooglit a poslu Vám to.
Odpovedať
@michal_balent Mal som aj Vigonez. Aswi 5 baleni minutych v priebehu 2 rokov. Nepomohlo.. Bud si to zozrali a zgegli niekde inde a prisli kamosi, alebo to nezaberalo. Neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal_balent a ti vykapali tam? Nebol z toho smrad?
Odpovedať
@ondrej1234 mily ondrej, zelam ti kunu v novom dome, potom das tu vsetkym za pravdu. Ak nemas novy dom, tak ti zelam aj ten😉
Odpovedať
@marazzi nie je trochu neskoro písať toto po 5 rokoch? 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 Nikdy nie je neskoro.. 🙂 Mozno Ondrej stale nema dom s kunami... 🙂))))))))))))))))))))))) A raz moze mat..
Odpovedať
@sousedekovci89 a prečo? hladala som pomoc nasla som toto a vytocili ma jeho komentare, tak si vravím, jedine ked to zazije pochopi, teda mu zelam dom i s kunou.Preco by malo byt neskoro? ak zije, nikdy nie je neskoro 🙂
Odpovedať
@marazzi lebo po 5 rokoch s 6 príspevkami na fóre s 99% pravdepodobnosťou ten profil už nie je aktívny 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@katat2 Ahoj neviem co sa s nimi stalo. Po 2 dňoch zostalo ticho. Smrad necítit tak snáď v izolácii nezostali
Odpovedať
Ahoj ja som zistil pri rekonštrukcii chaty že v pôvodnej izolácii pod strechou sa pelešili striedavo kuny ,plchy a vtáky tak som nasponkoval pletivo na chov hlodavcov 6x6 mm do celého podkrovia .Minul som 50 m pletiva a 40000 sponiek.Dal som si záležať na každom detaile a tak mám už pokoj.Kunia rodinka sa snažila 1,5 roka dostať do podkrovia ale márne.Na fotke to nieje vidieť ale pletivo je pod paropriepustnou fóliou v celom rozsahu.
Odpovedať
Treba v Polsku kupit vigonez. Je to jed na kuny. Unas ho nepredavaju. Ucinnost 100%.
Odpovedať
@ankasek presne uz som to tu pisal... Vigonez z polska. U nas je kuna chranena.
Odpovedať
@michal_balent po vigoneze sa dusia takze vyliezaju z pelechu.
Odpovedať
@profistavbari Ja som spokojný s pascou. Chodila okolo asi mesiac, ale vajce a sušené slivky ju presvedčili.
Odpovedať
Aj ste skúšali niekto dať tie vlasy a chlpy? Reku aké veľké množstvo by to malo byť, aby ju to odplašilo. Prípadne, trošku odľahčím, môžete si dať na plot cedulku, pozor zlá kuna, miesto pozor zlý pes. Ale chápem, že takéto niečo dokáže znepríjemniť život.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@habit Ja som skusal. Od psa. Celkom dost, ale nepomohlo...
Odpovedať
Profilova fotka
konečne niekto napísal ako sa dá zlikvidovať kuna.nám v Man e našťastie len izoláciu vytrhala v dodávke nejaké káble,abs nejde a kontrolky na príst. ako na vianočnom stromčeku,ani vo vw to neopravili na pozemku 4pasce,slivky,lekvár a nič v autách tabletky do pisoáru a nič ju neodrádza,takže objednávam ,,vigonez,, 😉
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?