Ako sa zbaviť kuny?

2. apr 20212540
  • @originalx
    Lasica je najmenšie zviera z rodu lasice. Pozrite sa na fotografiu, má nádherné ohybné silné telo s hladkými líniami a krátkymi malými nohami. Dĺžka tela bez chvosta nie je väčšia ako 24 centimetrov a dospelá lasica váži najviac 100 gramov
    Je pravda, že lasica sa môže plaziť do ringu?
    Je pravda, že hlava ženskej lasice je taká malá, že sa zviera môže plaziť do myšej diery, aj keď vstup do dierky nie je väčší ako jeden a pol centimetra!

Lasica zviera, čo žerie
    Lasica je malé, ale krvilačné zviera - dravec. Loví zvyčajne v tme, takže je veľmi ťažké ju vidieť. Hlavnou korisťou zvieraťa je lasica, jašterica a žaba. Lasica ľahko vylezie do najužších puklín, dutín atď. A toto zviera tiež vie, ako šplhať po stromoch, aby večerali na vtáčích vajciach a mláďatách.
    Lasica veľmi často navštevuje farmy a chaty. Toto zviera je iba metlou chovateľov hydiny a králikov. Keď sa usadila na nádvorí, bude neustále nosiť svoje deti domov, zajace a môže si odhryznúť aj dospelého zajaca. Lasica je svižné a pohyblivé zviera, rýchlo behá, lezie a dobre pláva. Líši sa odvahou a krvilačnosťou, je schopný plaziť sa cez najužšie škáry a diery. Myši sú prenasledované vo svojich vlastných norách. Malé zvieratá sú chytené za zadnú časť hlavy alebo hlavy, hryzú cez lebku do zadnej časti hlavy a často útočia na zvieratá oveľa väčšie ako ona, ktoré sa držia na krku. Vo vtáčích vajciach urobí lasica niekoľko otvorov a vysaje obsah.
    Často robí zásoby (na jednom mieste sa vyskytuje od 1 do 30 hrabošov a myší).
    Je aktívny v rôznych denných časoch, ale častejšie loví za súmraku a v noci. Pohybuje sa skokom.
    Vedie (z väčšej časti) pozemský životný štýl. Keď obchádza svoje miesto, udržuje si bližšie ku kríkom a iným krytom. Vyhýba sa otvoreným miestam. Môžete prejsť 1 - 2 km denne. V zime sa s hlbokým snehom pohybuje v dutinách.
    Nekope jamy, ale používa diery od hlodavcov alebo medzier medzi kameňmi, dreveným murivom, nízkymi (do 2 m) priehlbinami stromov, koreňmi stromov a mŕtvym drevom, skalnými štrbinami. Do brloha vťahuje suchú trávu, mach a lístie. Na mieste zvyčajne vybavuje niekoľko trvalých obydlí.
    Lasice často zomierajú, rozdrvené silným predátorom, ale niekedy sa jej podarí (priamo vo vzduchu) prehrýzť hrdlo svojho nepriateľa.

• Takze uz som zistil co mi vyziera hlavy ryb v pasci, je to lasica a vyziera mi este aj podpalovac pepo, to jej chuti najviac, normalne nechapem.
    Mam ju chytit, alebo nechat zit? Robi nejaku skodu v dome?

• @originalx   Za moju správnu odpoveď mám u Teba "frťana"..ale čo z toho keď Tebe robí škodu ďalej.. 😉 Ja by som jej dal za všetky jej "výtržnosti", je mi jedno čo na to ochráncovia 😉 A Ty si tvrdil že cez oká 18x18 mm "NEPREJDE" stačí jej aj menej a urobí Ti škodu... 😉 😉

• Sponzor fóra
  • @originalx  toto by som nepovedal kedze je to u nas pomerne vzacne zviera. Moze si u teba urobit spajzku a ked ti tam navlaci zdochliny tak bude sranda.

• @technik007  dam ti aj 5 frtanov vodky 😃
    Aku skodu to vie urobit? Nic okrem kocura nechovam. No vidis mal si pravdu prejde tymi malymi okami na klietke a este sa mi aj smeje. Len potrebujem chytit kunu co tu beha.

• @profistavbari  no ked prezije po tom co tu zozrala to pepo 2x, tak uz si dam pozor a niekde nadstavim lepidlo na mysi.

• @technik007  ten tvoj siahodlhý príspevok si urobil ctrl+c crtl+v z nejakej maďarskej stránky??? Len sa pýtam lebo mi to nejak rozum neberie. Nechci odo mňa pitvať detaily

• @originalx  čo zožrala? Odpadnem, čo už všetko si dovolia, na čom sú schopné si pochutnávať 😃

• @originalx  stačí že sa ti ukryje do auta v motorom priestore a pochutí si i na kábloch, urobil som rušičku na potkany, obžrali i celú krabičku z plastu i z káblikmi na baterku

• @duzu   V tomto Ti dávam za pravdu,že nielen kuny majú radi káble v autách ale určite aj nejaké hlodavce čo sa zdržujú v okolí bytoviek-činžákov /potkan, myš/ nakoľko syn prišiel tesne pred Vianocami na Superbe a na druhý deň po naštartovaní nešiel motor do otáčok-výkon skoro žiadny, ťah motora katastrofa.. Našťastie som našiel servis Škoda a som mu vysvetlil o čo ide a ten technik nakoľko mi povedal že to nebude vedieť hneď opraviť, lebo zamestnanci sú v COVIDE 😠 ..ale našťastie som ho prehovoril, a pozrel o čo ide... Hneď nahmatal nejakú plastovú hadičku /údajne nejaký podtlak/ a keď ju vybral von na svetlo tak bola obžratá...To tvrdil že nie je to prvý prípad, lebo je z nejakého materiálu čo takýmto "zvieratkám" veľmi chutí, ja som osobne videl ako pravdepodobne kuna obžrala kábeláž v aute u kamaráta ktoré stálo cca 1/2roka pred domom... 😬

• @quintes  Čo sa Ti na ňom nepáči??? Keď by bol aj z maďarského článku prevzatý tak sa deje niečo, pre Teba nepochopiteľné??? Podstata je tá že je to pravda a ja som ho ale Teba neposielal... 😉

• @cmelor   Prepáč mne to prečo odporúčaš??? Ja nechytám kunu ani lasicu... 😃 😃

• @1elizabeth1  Meral som spotrebu. Za tyzden som nameral 0,0 nic.. 🙂slight_smile:)))) Je to minimalna spotreba, tak ako to pisu v tom kat. liste. Aj som sa nad tym zamyslal, dava to logiku, Tym, ze pulzuje zrejme dobija len kondik a ten sa vybija, ked sa tam nieco na ten ohradnik dostane.

• Ja som mal tiež kuny na povale. Skúsil som odchytovu klietku, nepomohla. Nainštaloval 3 plasicky, nepomohli. Skúsil som rôzne odpudzovače a smrady, nepomohli. Tak som pritvrdil a skúsil energy gél na kuny, zožrali 2 balenia, no na povaly stále rockenroll.... Definitívne to vyriesil až "Vigonez jed na kuny a pokany". Áno je to trochu nehumanne, no predtým som vyčerpal všetky dostupné možnosti a izolácia v streche mi bola prednejsia. Ten vigonez sa myslím na SK ani v CZ nedá kúpiť, jedine v Poľsku. Treba trochu pogooglit a poslu Vám to.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém