Ako sa stat reviznym technikom plynovych kotlov.

Ahojte, Vedel by mi niekto z revíznych technikov kotlov poradiť co všetko budem potrebovať aby som dosiahol certifikáciu na revizneho technika a na akú značku kotlov by som sa mal sústrediť. Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
@mesiac1 myslím si, že na TSÚ vydávajú takéto certifikáty a majú tam určite aj vypísané požiadavky a podmienky... skús pozrieť na ich stránku
Odpovedať
@mesiac1 no len pozor ,je servisný technik a revízny technik.revizny technik spravidla je úradník ,čo potvrdzuje že plyn je v poriadku.,spravidla moc robiť nevie.servisny technik musí mať vzdelanie elektro slaboprud a prax v plynoinstalaterstve ,potom si urobí oprávnenie -skusky,a potom musí ísť na školenie na konkrétnu značku. To je tak zhruba.
Odpovedať
@chilim dakujem
Odpovedať
@daralbajda ďakujem.
Odpovedať
@mesiac1 ked som sa o týchto veciach bavil so servisným technikom tak hovoril to iste co spomina @daralbajda, ze základ treba skúšku elektro a plyn. Háčik je v tom ze kym skúšku na plyn si moze urobiť aj kuchár, na skúšku elektro je možné ist len ak máš aspoň strednú školu elektro.
Odpovedať
@robo91 nie je pravda čo píšete.Na plyn musíte mať vzdelanie technického smeru (strojarina,stavarina TZB). A ak nemáte priamo TZB tak prax pod dozorom.....neverím že by to dali hocikomu,aj keď dnes sa certifikáty a oprávnenia kupujú.....
Odpovedať
@mesiac1 všetko je vo vyhláške č. 508/2009. Ale bez príslušného vzdelania (SŠ alebo VŠ) sa človek na revízneho technika nedostane.
Odpovedať
@daralbajda nehadam sa, nezistoval som to. Tak mi to povedal technik ked sme sa o tom bavili. Tiez by mi logicky vychádzalo ze by mal mat papiere na plyn niekto s technickým vzdelaním.
Odpovedať
@tao_tao ďakujem musím mať elektro tech vzdelanie ci stačí stredná škola s maturitou?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mesiac1 ak to nie je stredná škola so zameraním na elektro, tak si treba urobiť nejakú s týmto zameraním dištančne. Človek, ktorý absolvuje elektrotechnické minimum môže získať všetky elektrotechnické spôsobilosti okrem revízneho technika.
Odpovedať
@tao_tao už sa teším ako zrušia stredné školy a výučný list dajú za dvojtýždňový distancny kurz ....Aj keď ma vlohy na čašníka...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda ja by som to tak zle nevidel. Dnes je kopec ľudí, ktorí majú školu, papier a robotu urobia na... Potom príde človek, ktorý robí v úplne inej oblasti, ale manuálna práca ho baví a urobí takú kvalitnú robotu, že človeku padne sánka. Bežne stretávam ľudí, ktorí by mali vzhľadom na vzdelanie a prax vedieť povedzme záležitosti okolo plynu, tlaku, elektriky, ale niekedy keď vidím ich prístup, ťukám si na čelo.
Odpovedať
@mcsmekac ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
@chilim chcem sa spyťat v škole som sa učil za technik energetických zariadení a budou,som vyuceni elektrikár,kurenar, atd z eletriky konkretne nizkoprud čo by som setko ešte potreboval ake certifikaty aby som dostal osvecenie servisneho technika vopred dakujem za odpoved 🙂
Odpovedať
@denko_sturdzik skús pozrieť na tomto linku https://www.tsu.sk/index.php?l=sk&p=2... (neviem čo konkrétne treba pretože priamo v takom obore nepracujem ale tu robia tie certifikácie takže nič zato nedáš keď zavoláš/ napíšeš a informuješ sa, určite sú nato nejaké vyhlášky čo treba 🙂
Odpovedať
@denko_sturdzik ty by si nemal mať problém, akurát ešte musíš mat potvrdenú prax... A napr. TUV inšpektori preverujú ci nie je fingovane potvrdenie, pýtajú sa, overujú si to. Nedajú to len tak ľahko..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?