Ako funguje fotopasca a ktorá je dobrá?

Ahojte viete mi prosím niekto poradiť kto má reálne skúsenosti ako funguje fotopasca a ktorá je dobrá .
Odpovedať
Máte niekto túto fotopascu Fotopasca Evolveo StrongVision 2GB ? Funguje ako má? 2G postačuje? Ako to máte riešené u operátora? Chcem to na stavbu ako zabezpečenie,aby mi to poslalo e-mail s foto. A aj na časozber stavby na pamiatku. Hľadám niečo okolo 100€
Odpovedať
Profilova fotka
@budix Brachovi som ju par mesiacov dozadu nastavoval. Nechava si posielat obrazky emailom Zo zaciatku najskor nechcela spolupracovat, ale po update firmware-u uz funguje bezproblemovo. Ma tam vlozenu Telekom SIM-ku na ktorej ma najnizsi datovy pausal a staci mu to. Pokial nebude mat externe napajnie tak ocakavaj, ze na baterie vydrzi nieco okolo tyzdna (samozrejme v zavislosti od poctu urobenych fotiek). pripajam fotky cez den a v noci. Tieto fotky su co mu prisli mailom. Na karte su vo vyssej kvalite.
Odpovedať
Taktiež som to kúpil,celkom fajn, aktivoval som O2 kartu za 3€ 1GB /mesiac,nastavil to a frci to. Cez den to zabera asi do 20m vždy a 20m+ iba občas, v noci ešte neviem. Mohlo by tam byť viac funkcií... napr. timelapse + senzor-e-mail a tak. Ale super za tu cenu,skusím to dat na bateriu od auta,či to pôjde.
Odpovedať
Profilova fotka
@budix Vyskusaj a daj vediet ci to bezi
Odpovedať
@peter_durfina Fotpasca je fajn, ale ak to chcete na monitorovanie objektu alebo na chatu 24/7 ,tak určite nie na baterie. Tie lacnejšie som menil po 4 dnoch a nastanu problémy s GSM, Energizer po 7+dnoch. Dal som to na autobateriu starú, mám dve,tak vždy nabijem a vymením. Dal som kartu O2 1GB/mes - 3€. Občas príde fotka vtáčika alebo keď je západ slnka,tak zaznamená (ale to píšu v manuale). Určite to nie je na veľké plochy Infra ja slabé ,občas mi to nezachytí ani pohyb na stavbe alebo zachytí až keď niekto zajde (potom posielam SMS na opatovnú fotku). Za tie € účel splňuje,viem čo sa deje na stavbe na konci obce ,ku ktorej mám 15min cestu autom a môžem byť kľudný. Mám to na budke viditelne pripevnene,tak to pôsobí aj ako odradzovací prvok pre zlodejov. Fotky poslané e-mailom, na SD kartu su kvalitnejsie (čas je zlý):
Odpovedať
Profilova fotka
@budix Vdaka za feedback. Mna hlavne zaujimalo ci to bude bezat na autobaterii bez nejakych problemov, kedze externe napajnie je pisane 9-12V a cerstvo nabita autobaterka ma okolo 14,4V.
Odpovedať
@peter_durfina treba dať stabilizátor za 0,23€ a vybavené... https://www.laskarduino.cz/stabilizat...
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign Ozaj? Lineárny stabilizátor? To už tam môžem buchnúť aj zenerku s odporom stratovým výkonom to bude to isté. Pri batériách s nižšou kapacitou prúd odoberaný naprázdno už nie je nezanedbateľný. A za ďalšie tento stabilizátor by mal mat po celu dobu napätie na vstupe vyššie ako je na výstupe aspoň o 2V, čiže keď sa batéria čiastočne vybije už môže začať štrajkovať.
Odpovedať
@megdesign https://youtu.be/ldVOX9Y7VHs
Odpovedať
@peter_durfina no, nakoľko vieš, že by sa mal dať aj pred stabilizátor aj za 10n kondenzátor, tak asi aj vieš, aký úbytok je na takom stabilizátore. Zenerova dióda má neporovnateľne väčší úbytok ako stabilizátor... A bol to príklad, že napätie sa dá aj stabilizovať a neplakať nad 14,4V napätím batérie... Mimochodom. 14,4V je nabíjacie napätie batérie. A 1/10 kapacity... Po odpojení svoriek nabíjačky okamžite klesne napätie minimálne o 1V. Ak sa teda bavíme o sulfidovych autobateriach... Ešte niečo?
Odpovedať
@megdesign "Zenerova dióda má neporovnateľne väčší úbytok ako stabilizátor" na toto si ako prisiel? "aj pred stabilizátor aj za 10n kondenzátor" urcite len 10n? @peter_durfina ja by som fotopascu otvoril a pozrel, cim sa v nej reguluje napatie - zrejme nejaky buck. Je pravdepodobne, ze papierovo bez problemov znesie aj 14V a nebude treba nic riesit.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign Ako tu uz nacrtol @gashtaan. Stratovy vykon na zenerovej diode (teda na predradenom odpore) bude plus minus taky isty ako na tvojom linearnom stabilizatore. Dalej podla katalogoveho zapojenia pred lin. stabilizator ide 330nF a za 100nF blokovaci kondenzator, ale vo vacsine pripadov som sa stretol so 100nF aj pred aj za a mozno by sa k tomu hodil aj nejaky filtracny elyt. Dalej, ano mas oravdu po odpojeni nabijacky napatie na clanku klesne o cca 1V, co ale zas nevyhovuje tomu tvojmu stabilizatoru, kedze Uvst < Uvyst + 2V Viem, ze si to myslel ako priklad, ale dal si to na forum, ktore s elektrotechnikou nema prakticky nic spolocne a moze sa najst niekto neznaly kto to zapoji a bude mat problem. @gashtaan Tiez som nad tym rozmyslal, len momentalne nemozem kedze tu pascu mam na opacnej strane sveta ako som ja 😄.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gashtaan @peter_durfina Chlapci. Už len to, že "papierovo 14V znesie" vypovedá o vašej profesionalite... Podľa katalógového listu že má dropout voltage 2V je irelevantné. Ak teda nemá tvoja fotopasca odber 1,5A... Áno, zenerova dióda má väčší úbytok napätia, ako lineár stabilizátor. Skúsenosť hovorí to, že 10nF kondenzatory na vstupe a výstupe spôsobujú menšie rozkmity outputu na osciloskope.... To, že výrobca tam dáva na in 330nF a na out 100nF je tým pádom irelevantné....
Odpovedať
@megdesign inak, tiez fakt, ze linearne stabilizatory 78xx pre spravnu funkciu vyzaduju minimalny odber 5mA ich robi na tvoje odporucane pouzitie dost nevhodne. Fotopasca na baterky bude urcite vacsinu casu odoberat radovo len uA.
Odpovedať
@megdesign co sa ti nepoznava na "papierovo 14V znesie"?
Odpovedať
@gashtaan nevyžadujú. Quiescent current je samotny odber stabilizátora.... Pozri si datasheet...
Odpovedať
@megdesign "10nF kondenzatory na vstupe a výstupe spôsobujú menšie rozkmity" Irelevantne? To snad zalezi od situacie... vyrobca to neurcuje sposobom, ze "ja som si tam pripojil ledku a na osciloskope to vyzeralo lepsie".
Odpovedať
@megdesign v datasheete mas definovany output voltage len pre rozsah 5mA - 1A, to znamena, ze pod 5mA je tento paremeter nedefinovany... preco asi? Ale pre takych ako ty na to niektori vyrobcovia upozornuju aj explicitne, napr. https://www.st.com/resource/en/datash...
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign Neviem ci to je az tak irelevantne. Predstav si ako sa bude spravat ked ti napatie na baterke klesne na 12 a menej Voltov a je jedno ci odoberas 1,5A, alebo 10mA? Nikto nepovedal, ze som profesional, ale tiez treba predpokladat, ze pasca urcite nebezi priamo z baterii, ale skoro na 100% je v nej step-down menic. Cize pripojenim napriamo sa da zbavit zbytocneho stratoveho vykonu.
Odpovedať
@peter_durfina a ten step down menič na 3V alebo 5V (na ktorom tá fotopasca pracuje) má aké povolené maximálne vstupné napätie?
Odpovedať
@megdesign ty aj citas co tu piseme, ci len trolujes?
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign Mozno si si vsimol jedneho z prispevkov od gashtaan a to konkretne: "ja by som fotopascu otvoril a pozrel, cim sa v nej reguluje napatie - zrejme nejaky buck". To by som zistil, az keby som tu pascu otvoril.
Odpovedať
@peter_durfina áno čítal.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Čaute, ma niekto fotopascu bolyguard BG310-M?? Potreboval by som poradiť ohľadom zasielania MMS do môjho telefónu. Fotopascu som spustil nastavil aj so SIM kartou, aj tam vidím možnost výberu telefón 1,2,3,4 ale nedá sa tam moje číslo napísať .. to isté aj v molnus cloude, tam vôbec takú možnosť nemám 😏
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Zdravím vedel by mi niekto pomôcť s nastavením tejto fotopasce? ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?