Prasknuté sklo na rúre

Dobrý deň, dnes nám z ničoho nič, bez akéhokoľvek zásahu prasklo sklo na rúre značky Bosch. Rúra bola vypnutá, nepieklo sa v nej asi predchádzajúci týždeň vôbec nič, sklo sa rozletelo po celej kuchyni. Rúra má asi 2 mesiace. Chcem sa spýtať, ci ste sa s tým niekto stretli a ako ste to riešili. Ďakujem 🙂
Odpovedať
ano, stava sa pri kalenych sklach na rurach aj na sprchacoch. Zvycajne je to nezistitelna vyrobna vada a sklo moze prasknut aj po rokoch. Skuste reklamovat, ked nepochodite da sa to riesit aj cez poistovnu, ak vasa poistka toto kryje.
Odpovedať
@ellie08 Zavoláš opravåra a vymeni ti sklo. Môžeš to skúsiť reklamovať ale pochybujem, že to uznajú . Povedia, že sa to rozbilo nárazom , že je to mechanické poškodenie . Nič ine nevymysliš.
Odpovedať
minimalne treba vyskusat reklamaciu ...
Odpovedať
Myslite, že v nej môžem piecť, dokiaľ to nevymenia?
Odpovedať
@ellie08 skus najprv uvarit vodu v sitku 😄
Odpovedať
@gashtaan nema rura vacsinou 2sklo medzi ktorym je vzduchoprazdno (?) takze pouzitelna teoreticky je ...
Odpovedať
@shadowmilan Rury s pyrolyzou maju styri skla... napriklad. Tri sa daju po jednom vybrať a umyť, štvrté je súčasť dverí. Žiadne "vzduchoprazdno".
Odpovedať
@ellie08 Urcite by som to nerobil.
Odpovedať
@kejsix jop, kazdy ju ma s pyrolyzou 😄 co mame doma tak tam to tak je ze viac skiel a medzi nimi nic ...tak cca 2cm
Odpovedať
@shadowmilan Priznam sa neviem, to je uz dnes hadam standard, nie?
Odpovedať
@kejsix nuz, dnes mozno ano, ale pochybujem, minimalne pred casom ked som kupoval tak to standart urcite nebol ...a bola len v drahsich rurach ...
Odpovedať
@shadowmilan Veď ok, pani pise dvojmesacna rura bosch 🙂 ale hej, aj tie to maju az tak okolo 600€., nevedel som.
Odpovedať
Článok sa načítava...
nuz, ved nic take katastrofalne sa nestalo 🙂
Odpovedať
@ellie08 @kejsix @shadowmilan V každom prípade sú tam minimálne 2 sklá (medzi sklami je vždy vzduchová medzera, vákum tam nemôže byť, to by sklo nevydržalo). Ak ellie prasklo vonkajšie sklo, tak má ešte jedno a teoreticky, núdzovo sa tam piecť dá. Len treba dať pozor na deti, nech nechytajú to vnútorné sklo - bude veľmi horúce. Keby ti prasklo vnútorné sklo, to skôr vyreklamuješ - nevydržalo to teplotu. Ale vonkajšie - na prvý pohľad to je evidentné fyzické poškodenie, napr. úderom do dvierok.
Odpovedať
tak ono moze byt ze sa tvrdsie snim zavrelo, nejake poskodenie nebolo vidno a potom to proste prasklo kamos na aute tiez prasklina ale bez poskodenia ...na novom ...tak reku reklamacia, technik zobral mikroskop a v podstate ze ano, nieje jasne vidiet iba pod mikroskopom, ale, kedze "nieco" tam je, muselo by sa vyrezat a dat na odborne ... pri takomto niecom to je vzdy, ze presadit pravdu je problem ...
Odpovedať
Rúra stala 700€, je tam ešte sklo vnútorne, keď sme volali do autorizovaného servisu Bosch technik povedal, že teoreticky v nej piecť môžme, no nerozumiem tomu, ako to sklo mohlo prasknúť, keďže nikto nebol v kuchyni, rúru používam iba ja a bola použitá asi 5x ako som písala vyššie má asi 2 mesiace, keďže sme sa presťahovali do novostavby a všetky spotrebiče mame nové.
Odpovedať
Profilova fotka
Piect sa da, ale ci to riskovat neviem. Vyskusal by som to dat na reklamaciu, nech sa k tomu technik vyjadri a nasledne potom aj obchod od ktoreho si kupovala. Tym ze si to takto das nestratis vobec nic.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?