Kuchynský ostrov bez drezu a varnej dosky alebo s?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Plánujem kuchyňu v novom dome. Vychádza nám pekny priestor na linku a súbežne s linkou ostrov. Architekt predbežne naplánoval kuchynský drez aj varenú dosku na linku s tým, že ostrov bude úplne voľný. Môže byt široký koľko si povieme, miesta je dosť. Moja otázka je , či máte skúsenosť s prázdnym ostrovom alebo je lepšie mat tam aspoň dosku na varenie. Či to potom neprska, či je naozaj výhoda mat všetky takéto potenciálne mokré veci na linke so zástenou. Ďakujem moc za vaše skúsenosti z praxe. Doteraz som doma vždy mala rohovú linku, ostrovček ešte nikdy.
Odpovedať
1
2
@btus to nie je na skodu si ho urobit takto, to mas skrinky vlastne z oboch stran??
Odpovedať
@btus pekna kuchyna, len nechybaju ti tie vrchne skrinky? Uz viacero realizacii som videl takych, ze malo hornych skriniek, ale neviem si to po pravde u nas predstavit, pride mi to, ze potom su steny take prazdne.
Odpovedať
@matlies áno. 90 cm celá šírka ostrova.
Odpovedať
@zerex4 nie, úplne to na tej jednej stene stačí. Veď na druhej je okno a digestor, neviem si predstaviť vpratať tam ešte ďalšie skrinky. Vložím nejaké foto zo súčastnosti. my máme veľa vecí v tom ostrove.
Odpovedať
@matlies ono vlastne ostrov sme dávali preto ,a by bol prístup do kuchyne z obidvoch strán. Lebo prvotný návrh bol U, ale nakoniec sme sa takto vyhli rohovým skrinkám a do kuchyne vôjdem aj od vchodu aj od jedálni a nemusím nič obchádzať. A do toho 90 cm širokého a 180 cm dlhého ostrova sa toho vôjde celkom dosť. 🙂 Sednenie pri ostrove sme nechceli. Už tam mám aj aktuálne fotky.
Odpovedať
@zerex4 už sú tam 🙂
Odpovedať
@btus je to fakt ako si pisala, ze bolo by to uz vela, na tej jednej strane je to podla mna u vas uplne optimalne, pekna kuchyna, no kazdy mame ine naroky a teda musime sa riadit tym, co sa nam paci, u nas kuchyna to proste je parketa polovicky, do toho si netrufam hovorit 😄
Odpovedať
@marrkus áno, je to pravda, každý máme iné nároky. Ja som len dala link, ako máme my ostrov (teda bez všetkého - ani varná doska, ani sedenie). Ale to je tak so všetkým, každému vyhovuje niečo iné. Ale sme tu preto, aby sme si boli navzájom inšpiráciou, prípadne poradili- Aj keď to radenie je tiež také - mne vyhovuje, inému nemusí. Ale je dobré prečítať si rôzne názory a potom posúdiť, čo sa mi z nich hodí. (napr. my sme ostrov pôvodne vôbec nechceli, ale boli sme na jednej chalupe, kde bol a zapáčil sa nám. A tak sme si ho dali 🙂 )Alebo napr. videli sme zle urobenú prac dosku spojenú s oknom. (vyzeralo to fakt zle, proste im to nevyšlo), tak sme sa rozhodli, že keď budeme robiť okno v kuchyni, tak bude trochu vyššie, aby sme predišli prípadnému nesúladu 🙂 ........
Odpovedať
@marrkus ani mne do toho manžel nekecal. 😄 😄 😄
Odpovedať
@btus My sme sa zase rozhodli pre pracovnu dosku az po okno. Pri nasej kuchyni sa nam to takto paci viac.
Odpovedať
@btus
Odpovedať
@exponent pekne a prakticke. aj inu pracovnu dosku tam este mate, ci cisto len tento "polostrov"?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jaro_67 Ano, len tento poloostrov. Kedze mame kuchynu spojenu s jedalnou a obyvackou, chceli sme mat vyzorovo kuchynu co najmenej "kuchynsku". Poloostrov je 2,5 x 1,2 m a v pripade potreby mozne ako pracovnu dosku vyuzit aj dubovy jedalensky stol o velkosti 2,6 x 1,0 m. Pre nasu rodinu viac ako postacujuce. 😀
Odpovedať
@exponent áno, veď ako som písala. Radíme si a pomáhame. A každý si robíme tak aby to vyhovovalo nám a nie niekomu inému. 🙂. Máte to pekné. Aj my sme takto zvažovali, len sme sa báli že sa stavebníci netrafia a nebude to zarovno, tak sme zvolili vyššie okno od prac. dosky.
Odpovedať
@exponent tak to mate miesta habadej, lebo hej, podla tej fotky by som povedala, ze este nieco by sa k tomu zislo, ale ked si to takto rozpisal, ze kolko toho vlastne je, tak to je uz o inom 😄
Odpovedať
@hrehusa Ano, miesta je - myslim si - dostatocne. Ked sa budu robit vianocne keksiky, tak vyuzijeme aj stôl.
Odpovedať
@exponent v akej vyske je ten ostrov prosim ta, ked to mate zaroven?
Odpovedať
@borisss Zaroven s cim?
Odpovedať
Profilova fotka
@exponent asi s oknom...
Odpovedať
@borisss 92 cm
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?