Gril s kamennou doskou

Máte prosím niekto gril s kamennou doskou? Dá sa dať normálne do vonkajšieho krbu? Vraj je to zdravšie, lebo grilovanie je vraj preto nie moc zdravé,lebo masť z jedál kvapká do ohňa, vznikajú rakovinotvorné škodliviny a tým ohňom, keď sa očmudí mäso,tak to všetko jeme. Zdravší je vraj gril s kamennou doskou,lebo tá masť pohltí a nekvapká do ohňa. Našla som na nete také,ale neviem, či sa to dá namontovať do hocijakého vonkajšieho krbu a aké máte s tým skúsenosti. Ďakujem. x-) http://www.jswelding-nerez.sk/foto/gr...
Odpovedať
Profilova fotka
@lenulien Samozrejme sa to da dat do vonkajsieho zahradneho grilu. Ide o kontaktne grilovanie. Co sa tyka zdraveho grilovania, rozdelil by som to do 2 myslienok. "Vraj je to zdravšie, lebo grilovanie je vraj preto nie moc zdravé,lebo masť z jedál kvapká do ohňa, vznikajú rakovinotvorné škodliviny" 1.) Ano je to pravda, ale pri sposobe stravovania v dnesnej dobe je to zanedbatelne... a velku vahu by som tomu neprikladal... Ugriloval a zjedol som uz spustu masa a inych potravin a zatial nic :-D 2.) Olej, ktory neodtecie ti na tej mramorovej doske sa zacne prepalovat a tak vznikaju dalsie skodliviny. Maso bude prihorete zvonka a zvnutra neupecene. Jedine vyfrezovat do dosky odtokove kanaliky a vyspadovat ju do externej nadoby. Ide aj o to, ze si nedokazes zregulovat spravne teplotu a pri vysokej teplote nebudes moct pouzit rozprasovac s vodou na znizenie teploty (mramor/kamenna doska) by mohla prasknut. Ako dalsiu nevyhodu vidim cistenie takej dosky/mramoru. Ak chces grilovat vo vonkajsom krbe, tak asi by som ostal pri klasickom roste (popripade s grilovacou tackou...) Ak ti ide zasadne o zdrave grilovanie, v tom pripade plynovy gril s RBS technologiou (mozem odporucit z vlastnej skusenosti) alebo elektricky kontaktny gril... Ak su neake otazky, sem snimi :-)
Odpovedať
@bopcox Jej ty si úžasný, ty si mi to super vysvetlil. Rošt s táckou, to by šlo, tiež to nebude do ohňa kvapkať,ale odtečie to a nebude sa prepalovať a nebude ten ohneď mäso ošľahávať-to by asi šlo, pozriem také a môžem porosiť o info, ten plynový s RBS technológiou, to je aký? Keď budeme mať plynové podľahové kúrenie,tak to sa dáko na ten plyn napája,alebo ako? A elektrický,to je asi skôr pre tých,čo nemajú možnosť mať gril v krbe -teda nemajú krb a chcú grilovať,to asi neni taká chuť, ako na uhlí grilovať-ten plynový,to bude asi obdobné-však bez uhlia,len na plyne. Vysvetlíš mi ešte toto prosím? ja už nemôžem môjho drahého toľko s otázkami otravovať,lebo už toľko vecí riešime,že už ma má plnú hlavu,ale záleží mi na tom,aby to grilovanie bolo zdravšie,hlavne kôly nášmu malému,keď začne také veci papať. Ďakujem ti veľmi pekne za vysvetlenie-s kamennou doskou už teda nechcem. :-)
Odpovedať
@bopcox A čo sa týka toho,že ti nič nie je :-) Chvála bohu,ale sme ešte mladý a si zober,že to budeme jesť 20 rokov,tak v 50-tke pôjdeme a to sa ani dôchodku nedožijeme :-) Nie preháňam. Ale práve preto,že je už dosť iných vecí, čo škodia, tak načo si pridávať a hlavne kôly dieťaťu mi na tom záleží, nech sa stravuje aspoň ako dieťa čo najlepšie to len ide. Ešte raz díky.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenulien RBS je plynovy gril ktory nehreje zo spodu ale zo stran grilu a cez odrazovu dosku sa dostava na rost, cize ked aj kvapne olej tak sa nepali. Nazorny obrazok: http://static0.asmira.com/photo/04/50... Po bokoch mozes vidiet keramicke dosky (hneda farba) a v strede ocelovu odrazovu dosku, pod nou sa nachadza vyspadovana vypust so zbernou nadobou na olej. Ja ked grilujem tak ten olej je skoro cisty... (zalezi cim potieram maso a potraviny) Co sa tyka plynu, tak sa jedna o propan butanove flase, vypada takto http://static0.asmira.com/photo/04/50... , pripaja sa ku grilu, vymiena sa skoro na kazdej benzinovej pumpe. ja mam spotrebu asi tak 2 flase za sezonu, ale to grilujem 3x do tyzdna pre 5-15 osob. jedna napln cca 20 E. Vy traja by ste ani celu asi neminuli a ked si mas zratat kolko stoji drevenne uhlie/brikety, alebo nahradne lavove kamene tak sa to oplati.... v mojom RBS grile sa mi este nepodarilo nieco riadne prihoriet, teda aspon si na nic nespominam... a co sa tyka nevyhody, tak to je cena cca od 345 E hore. Ale ked si zratas naklady a pocit ze grilujes zdravo a to pohodlie... RBS technologiu pouziva iba Campignaz, a stalo sa mi ze som stratil segerku z koliecka. tak som napisal mail a poslali mi ju obratom dokonca 2 ks a zadarmo :) co si neviem predstavit pri neznackovych griloch....
Odpovedať
@bopcox Aha,tak ak som dobre pochopila, tak tá fľaša s plynom rozohreje ten gril a to teplo sa odráža do stredu a od stredu hore k roštu. Olej tečie do nádoby, ktorá už ale horúca nie je? Nemôže sa v nej teda prepaľovať? Zdá sa to super,len ten plyn sa nijako do potravín nedostáva? A ešte sa chcem prosím opýtať, potom ťa už nebudem otravovať, keby som uvažovala nad tým s mriežkou a táckou, tak tá tácka bude od ohňa asi horúca a bude sa tam ten olej škvariť v nej, tak nie je to to isté,ako keby kvapkal do ohňa? Tie škodliviny sa potom asi stále tvoria a idú do jedla,nie? Tak to jedine tento plynový potom,ak tam tá zberná nádoba nie je horúca a nepáli sa v nej ten olej,ale zas neviem,či ten plyn neprejde do potravín. To mne vždy toľko otázok beží,že prepáč, poslednýkrát sa pýtam. Ďakujem ti moc. ;-) ;-)
Odpovedať
@bopcox A elektrický funguje asi ako plynový,len zdroj tepla je elektrika-čo je asi dosť drahé to stále zapínať do elektriky a grilovanie je asi o tom istom,že ten olej tiež odteká do nejakej nádoby,takže sa neprepáli,ak nie je nádoba horúca-takže to je asi to isté,len drahšia varianta,čo sa energie týka,ale zas neviem,čo stojí,ak sú lacnejšie,tak možno ani nie.
Odpovedať
Mam odskusane na žule, no....zhrnula by som to ze masko bolo makke, fajn prepecene, pecie sa vlastne vo vlastnej stave takze aj stavnate ale proste mne to nechutilo uz ako grilovane...skor ako normalne urobene doma na panvici..ale inak fajn... ;-)
Odpovedať
Tiež občas grilujeme na kameni, ale určite neodporučujem mramor! Jedine žulu, alebo sú na to aj špeciálne lávové kamene, ktoré vydržia viac ako žula. @sakura77 máš pravdu, chutí to trošku ako z panvice, ale vyzerá to štýlovejšie:) Ak sa chcete vyhnúť spálenému oleju ako hovoria ostatní, stačí kameň trošku nahnúť nech odteká po boku... @lenulien kameň sa dá položiť na hocičo, aj doma na šporák napr:) stačí keď budete mať presný rozmer kameňa čo sa zmestí na gril;)
Odpovedať
@graniti Ďakujem pekne.
Odpovedať
@sakura77 Ďakujem pekne.
Odpovedať
Treba podotknut, ze sa nebavite o grilovani, ale o plynovom sporaku a trube. Skrabete sa lavym vajcom za pravym uchom. Si to upecte normalne v rure, a mate to to iste. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lenulien 1.) "Aha,tak ak som dobre pochopila, tak tá fľaša s plynom rozohreje ten gril a to teplo sa odráža do stredu a od stredu hore k roštu. Olej tečie do nádoby, ktorá už ale horúca nie je? Nemôže sa v nej teda prepaľovať?" --Nie neprepaluje sa, je mimo ohrevnej zony 2.) "Zdá sa to super,len ten plyn sa nijako do potravín nedostáva?" --Nie nedostava. 3.) "A ešte sa chcem prosím opýtať, potom ťa už nebudem otravovať, keby som uvažovala nad tým s mriežkou a táckou, tak tá tácka bude od ohňa asi horúca a bude sa tam ten olej škvariť v nej, tak nie je to to isté,ako keby kvapkal do ohňa? " -- tacka bude horuca, no nebude sa palit olej a stava ale asi tolko kolko aj na panvici na sporaku. Ak kvapka do ohna, tam vznikaju skodliviny
Odpovedať
Článok sa načítava...
zhrniem rôzne grilovanie,najlacnejšie a zároveň najchutnejšie je na tvrdom dreve na rošte aby nehorelo mäso ked kvapká olej postrieka sa vodou,vraj trochu nezdravé no nejeme to denne a mnoho jedla pripravené vo vývarovni je škodlivejšie a mnohý to majú denne rýchlejšie je na drevenom uhlí, kto nemá drevo elektrický gril ,čistejšie vraj zdravšie ,ale je to ako v sporáku propan butan používa sa tam kde nie je elektrina, je to najdrahšie,kW propan butanu je drahší ako elektrina v sadzbe D1
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?