Aký gril doporučujete na terasu?

Zobraz úvodný príspevok
mám terasu 9×5 metrov, aký gril by ste doporučili ? robert
Odpovedať
1
6
7
Profilova fotka
@dominik_boksansky Tak to je asi jasne, my by sme tiez chceli nejaky poriadny, aby ked bude treba sme tam zmestili aj nejaky vacsi kus maska v celku a podobne, popripade sme mohli grilovat aj viac naraz toho, ze maso a napriklad k tomu aj prilohu len ja akurat moc nechcem plynovy, to mi pride, ze si mozem doma spravit aj doma na sporaku. Chapem, ze vsetky grily maju svoje vyhody aj nevyhody ale ja sa skor priklanam k tej klasike. Muz ten je zasa taky skor nestranny, ze on by bral aj taky aj klasicky len tiez nevie ani kde zacat
Odpovedať
Treba si kupit aj plynovy na sterilne rychle "varenie" a k tomu poriadny na grilovacky :-D
Odpovedať
@barbie888 to uz je na vas 😉 plynovy je komfortny. Z drevom, uhlim je aspon podla mna ostara. To je vsak vec "vkusu" 😉
Odpovedať
@dominik_boksansky ja grilujem ked mam cas a je to forma relaxu. Priprava grilu mi zaberie 15min, ale netreba zabudat na jeho uschovanie + 15min. Za dalsie hladam ine chute, ako ked to je robene v kuchyni na plyne 8-)
Odpovedať
@barbie888 Od minulého roka existuje kompromis :) Tzv hybridný gril ... https://www.mountfield.sk/hybridny-gr... Majú aj väčšiu variantu s 4 horákmi ... To už je na Vás ... Minulý rok som na neho natrafil (akože na recenziu) tu na streche a hneď sme ho boli zobrať. Ja osobne si ho nemôžem vynachváliť :) Keď si chceme cez týždeň len tak niečo ogrilovať, rýchla večera a podobne, tak používame plyn ... Ak máme cez víkend grilovačku, že prídu aj známi, ideme na uhlie ... Výhoda je, že ani s tým uhlím to nie je otravná príprava, podpaluješ ho totiž stále tým istým plynom, Tj naložia sa do tácky uhlie, zapneš pekne horáky a za pár min to máš rozžeravené, plyn vypneš a griluješ čo hrdlo ráči :)
Odpovedať
A ešte by som doplnil ... Záleží, aký máš pohľad na grilovanie ... Ja osobne som v lete celkom rád, že doma nemusím riešiť po práci večeru v interiéri, ale proste si ju na plyne spravím vonku, nezašpiním kuchyňu, nemám v dome z varenia teplo a napriek tomu to aj tak všetko lepšie chutí :D
Odpovedať
Ku grilu som si dokupil takuto vecicku a mozem kazdemu doporucit. Je to sous vide na domace pouzitie a hned som urobil bravcovu panenku na veceru :-) Uz sa tesim na vacsie projekty ako bravcove plece, ci dake dobre steaciky :-)
Odpovedať
@barbie888 treba sa rozhodnúť. Isto by som nešiel do toho tak, že kupovať aj taký aj taký. To je zbytočné. Gril treba kúpiť jeden ale poriadny keď už do toho chcete investovať ;-) Tiež som akože toho názoru, že keď proste griluješ na uhlí tak to je úplne iná chuť, jednoducho je cítiť, že je to proste robené vonku a to pri grilovaní ide nie? Takže v tomto som ja napríklad mal úplne jasno keď som vyberali gril
Odpovedať
Dobry den. Skusim sa podelit so skusenostami s grilom na drevene uhlie. Nikdy som nezvazoval iny tym grilu lebo vona z uhlia nic neprekona. Najskor som griloval na trojnozke s nadstavitelnym rostom no pri otacani maska moc tancoval. Presiel som teda na pevny gril,ale stale nol problem grilovat rebra co vacsie kusi masa. Kupil som si teda kvalitny gril tzv.lokomotiva,ale tam zas nebolo mozne v kratsom case spravit kridielka ci do chrumkava prepiect slaninku. Na terase som uz mal treti gril a stale som nebol spokojny. Stale mi totiz vadilo,ze nedokazem grilovat,dusit zeleninku ci robit masko na stave,piect pizzu a to vsetko na jednom grile. Mal som podmienku,aby sa dal prenasat a teda ho pouzivat aj na rybacke,ci niekde na chate. Patral som na zahranicnom webe a objavil som gril "rocket stove". Po tyzdnoch skumania a premyslania som sa pustil do prace. Takto to dopadlo..
Odpovedať
Najskor som vyhotovil samotny varic. Pridal k nemu drziak na kotlik. Manzelka prisla s napadom na dvojplatnicku. Vyhotovil som grilovaci nadstavec. Aby som mohol grilovat,zapekat,piect vyrobil som zaklapaci gril.Vsetko sa krasne pecie ako v rure s vonou dreveneho uhlia. Po grilovacke radi este sedime na terase a mame pri tom ohen.To sa tiez vyriesilo. Mam i ohnisko,no vacne sa suseda stazuje na dym. Varic ma take silne spalovanie,ze dym takmer vobec neni. Takto si mozem spravit ohnik aj na rybniku kde je kladenenie ohna zakazane. Varic ma regulacnu klapku na riadenie vykonu. Vsetko sa da rozlozit a na zvolenom mieste poskladat. Cely set vazi cez 45kg ale bezproblemov ho odveziete i v kufri maleho auta. Aby som si mohol takyto varic dopriat i ked som bez auta vyrobil som mini model. Vazi ani nie 3kg a uvarite na nom to iste ako doma na sporaku a este za kratsi cas. Ked to videli znami a kamarati tiez taky chceli a tak casom som zacal vyrabat na zakazky.Dnes mam uz desiatky spokojnych zakaznikov. Ak by mal niekto zaujem informovat sa blizsie mozte napisat. Prajem vela uspechov a grilovacke zdar.
Odpovedať
Pre menej narocnych mam stredny gril ktory unesie i zena a na rybacke vzdy postaci.Ugriluje si na raz cela rodinka. Po grilovacke roby velke faklove svetlo a uspesne odhana komare.
Odpovedať
Kde máte umiestnený gril? Práve rozmýšľam nad umiestnením plynového grilu a chcel by som ho umiestniť na terasu k stene, ktorú ale plánujem zatepliť polystyrénom a na ňu dať kamenný obklad. Je to dobrý nápad alebo sa mám báť tepla z plynového grilu s tým, že môže poškodiť fasádu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Zdravím, nemáte náhodou niekto skúsenosť s týmto grilom https://www.tunnel.sk/eshop/campingaz... , celkom sa mi pozdáva to, že sa dá grilovať aj na polovičke grilu, len neviem, či to nemá nejaké nevýhody.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ja odporúčam vymurovat zo samotiek..ak je záujem pošlem foto
Odpovedať
@strongsk To je potom ale ohnisko a nie gril.
Odpovedať
Dávam prednosť plynovému grilu, je to pre mňa pohodlnejšie, ale varenie môže trvať dlhšie
Odpovedať
Chcem si kúpiť plynový záhradný gril ,aj s možnosťoupečenia pizzi ! Máte nejaké skúsenosti?
Odpovedať
@slender Nacvičuješ ako "súkromná"osoba štart rakety po záhrade??? ;-) Vyzerá to super. 8-) . To vyrábaš Ty??
Odpovedať
naterasu jedine plynovy
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
mobilnapec
Odpovedať
Profilova fotka
Chceli by sme kupit plynovy gril na terasu, ktore znacky sa oplati pozriet? Kolko zainvestovat? Potesili by ma aj fotky. Dakujem.
Odpovedať
@hosmanikova záleží kolko chceš investovať a co ocakavaš. Ja mam za cca 250€ CATTARA MASTER CHEEF. Relatívne veľký. Ale tenké plechy, jeme rozhrkany, na dotyk detsky ale na výzor celkom OK. Účel splní ale ak čakáš ozaj kvalitu tak musíš ísť z cenou vyššie.
Odpovedať
Profilova fotka
@spee16dee Ratali sme tak nejako do nejakych 400 eciek. Len nemam nejako predstavu, ze podla coho vyberat, ake rozdiely su medzi znackami, na co si dat pozor. Podla toho co pises asi je lepsie taketo nieco kupovat osobne, nie cez net objednavat, co?
Odpovedať
@hosmanikova ano..presne ... na obrázku to môže vyzerať, ale keď ho chytis tak je to niečo úplne iné..ideálne osobne a keď tak potom pozrieť na nete ci ho nevieš kúpiť lacnejsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@spee16dee Dakujem za tip. Boli sme s muzom pozriet, aj si vybral nejaky, tak uvidime, povedal, ze este polustruje tie ceny kde jak sa da zohnat, tak som zvedava. Lebo uz som myslela, ze teraz cez vikend budeme grilovat, no este sa budeme musiet so starym grilom na uhlie uskromnit 😄 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Špeciality pripravené na grilovacom rošte majú nezameniteľnú chuť a vôňu.😍🤤 Vysoká teplota uzatvára šťavy, zvýrazňuje marinády a dodáva jedlu dymovú príchuť, ktorá je pri bežnom varení len ťažko napodobniteľná.👩‍🍳 Prinášame vám preto podrobný návod, ako vyčistiť gril pred sezónou, v ktorom sa dozviete ❓⤵️ 🥓 Prečo a kedy čistiť gril 🥓 Aké užitočné čistiace pomôcky budete potrebovať 🥓 Ako vyčistiť gril na drevené uhlie 🥓 Ako vyčistiť plynový gril 🥓 Ako vyčistiť elektrický gril a mnoho ďalšieho... . Článok TU: https://bit.ly/ako-vycistit-gril 📍
Odpovedať
1
6
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?