Ako piecť v multifunkčnej elektrickej rúre?

Profilova fotka
Ahojte, chcela by som poprosiť o radu pri používaní multifunkčnej elektrickej rúry. KeĎ v nej robím jedlá ako kura, mäso, alebo zapekám napr. francúzske zemiaky, je to o.k. Ale mám problém s pečením, nepodarilo sa mi v nej ešte nič upiecť, napr. koláče sú tenké, cesto nie je nadýchané ani potom čo tam pridám kypriaci prášok, takisto je problém s pizza cestom a pod. Viete mi poradiť, prípadne napísať ako vy pečiete v takejto rúre a ako nastavujete minúty, teplotu a spôsob pečenia? Díky moc za rady a nápady.
Odpovedať
tashi aku mas ruru, lebo ja chcem kupit ruru,ktora bude mat aj funkciu mikrovlnky, ale dufam, ze to bude dobre aj piect :-o
Odpovedať
tas a na akom ohreve a teplote si robila tie koláče? Aký je to výrobca?
Odpovedať
ja mam multifunkcnu-klasicku hore,dole pecenie,teplovzdusnu,gril-bez mikrovlnky-a som velmi spokojna,na com si piekla-normalne hore dole pecenie,alebo v teplovzdusnej?
Odpovedať
Profilova fotka
je to Electrolux EK 5009, nore su normalne plynove horaky a rura je multifunction, zdedili sme ju od predch.majtela tak nemame k nej ziadny manual kde sa urcite pisalo ako ju pri konkretnych jedlach pouzivat.. :-.a sakura priznam sa ze neviem, na tom kolecku som nastavila tusim hore-dole pecenie a vacsinou tak 200 stupnov, neviem asi to bolo vela :-( alebo na ktorom tom roste davate plech, vysoko, do stredu ci nizsie? asi mam priblble otazky ale kedze to nie je stara rura tak by som ju chcela aj multifunkcne pouzivat ;-)
Odpovedať
Tasha8 skus nezapinat ventilator a pec kolace klasicky cize so zapnutym dolným a horným ohrevom a teploty si davaj podlľa odporúčania v recepte alebo pri rure nemas nejaku tabulku ako piect pri akych teplotach a ako dlho a bolo to k Mora rure a fungovalo to. Ventilator pri peceni kolacov som zapinala iba pri peceni na viacerych plechoch ako ked som piekla vianocne kolace.
Odpovedať
Profilova fotka
Tasha, ak je to tato rura tak tu je navod, mozno ti pomoze: http://www.cesky-navod.cz/file2.phtml...
Odpovedať
tasha, ako píše azuzi, ventilátor pri koláčoch nezapínaj a 200 stupňov je veľa max 180, ale niektoré koláče vyžadujú piecť zvoľna, začínať na 160 a postupne zvyšovať na 180 a zásadne neotvárať dvierka, to veľmi zrazí teplotu a koláč môže klesnúť a nadýchaný určite nebude. Môj názor. pa
Odpovedať
Profilova fotka
diky baby moc, som velmi rada a dakujem za vase rady a postrehy, skusim daco upiect a potom sa (dufam )pochvalim ako to dopadlo 8-) a andulqa diky moc moc som necakala zeby sa to dalo aj takto najst, super, dakujem!!!!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
ahoj, vyberam ruru a neviem ci mam chciet aj funkciu teplovzdusne pecenie. pouzivate to, ak tuto funkciu mate?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?