Zapis manzelky do LV kde manželstvo vzniklo po kupe bytu

mam otazku. Vlastnim byt kde nemam ziadne tarchy ani hypoteku. Chcem na LVcku spravit to ze tam chcem doplnit aj manzelku aby bol byt v bezpodielovom majetku. Je to mozne? Vzali sme sa az po tom co som byt vlastnil. Da sa to alebo iba formou podieloveho.
Odpovedať
Profilova fotka
@avenger1 keď bude na LV tak už je to podielové vlastníctvo, v prípade rozvodu by ste išli napoli s bytom lebo je na liste vlastníctva :D možno je cesta, zisti si u právnika, či sa tam nedá doplniť s tým, že sa vytvortí čestné prehlásenie, že v prípade rozvodu si nebude nárokovať na polovicu bytu
Odpovedať
@majjky potom aký by malo zmysel ju tam dopísať ak by si nemohla nárokovať po rozvode polovicu? To je to isté ako ju tam nezapísať a ušetriť poplatok za vklad.
Odpovedať
@avenger1 ty si blázon.... Takto sa žene upisat.... To bude nejaká zlatokopka...
Odpovedať
Profilova fotka
@jumt veď a čítaš to čo napísal? Chce ju tam doplniť, ale tak aby bol v bezpodielovom, a čo znamená bezpodielu? https://www.hurtaj.sk/bezpodielove-vl..., no takže tak nejak...
Odpovedať
@majjky že všetko vlastníš spoločne, podielovo môže byť 70:30 alebo ako sa určí
Odpovedať
do bezpodielového majetku to určite nepôjde, nakoľko ste sa vzali až po kúpe.
Odpovedať
Profilova fotka
@jumt ja viem a bezpodielovo, že nebude kvantitatívne určené čo komu a koľko toho patrí..
Odpovedať
nebude to urcene pocas trvania bezpodielovevo spoluvlastnictva, alebo manzelstva. v pripade ukoncenia jedneho z toho ma narok na polovicu majetku z bezpodieloveho, resp. podla dohody dajme tomu..kazdopadne moze si na to potom narokovat
Odpovedať
@daralbajda idiot
Odpovedať
@avenger1 ak je to tvoj napad, vykasli sa na to... ak je to jej napad urob to iste :D
Odpovedať
@avenger1 a čo z toho budeš mať ty? ja som zdedil dom a ešte sa mi ani nesnívalo žeby som to prepisoval i na ženu
Odpovedať
@avenger1 Do BSM to už nedáte. Môžeš to urobiť tak, že jej darovacou zmluvou daruješ podiel 1/2, prípadne aj iný - čo je vlastne oproti tvojmu pôvodnému zámeru - BSM - výhoda. Lebo v BSM by mal každý ideálnu polovicu. Takto môžeš teda darovať akýkoľvek podiel. Neviem, aký je k tomu dôvod, ale nejaký asi máš. @majjky Také niečo naša legislatíva nepozná. Akonáhle si spoluvlastníkom zapísaným na LV, tak ti zo zákona prislúchajú vlastnícke práva.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@avenger1 tiez by som daroval nejaku cast, BSM uz nie je mozne
Odpovedať
na to, prečo to chce tak spravit môže byť milion dôvodov , neviem čo sa do toho vlastne staráte. Ja idem riešit to iste: hypo na dom som vybavila pred manžestvom na seba a dom je na LV teda na mna písaný, ale pravdaze všetko platime spoločne a nebudem sa tvariť že je to moje ..ahhh ..no neviem ako to ešte budem riešiť ale pojdem sa informovať najprv na kataster a snaď poradia..určite niesme také ojedinelé prípady.. tiež ma napadla tá darovacia zmluva na 1/2.
Odpovedať
dovody tam su inac by som sa nepýtal :-) vdaka za informacie
Odpovedať
@mmmm89 Teoreticky je možnosť, aby to bolo písané na oboch manželov ako vlastníctvo v BSM a to tak, že by majiteľ nehnuteľnosti najprv tú nehnuteľnosť predal niekomu tretiemu (napr. rodičom) a tí by to následne za tú istú sumu predali späť obom manželom. Musí to byť predaj, aby to manželia nadobudli do BSM. Stálo by to len poplatky za vypracovanie 2 zmlúv a náklady za 2 zápisy do katastra.
Odpovedať
@chrobak7 pri predaji musis odviest nejake dane z predaja/nakupu takze tam by bola financna strata
Odpovedať
@avenger1 Nie, pokiaľ predáš za tú istú cenu, ako si kúpil. Tá daň znamená to, že keď kúpiš nehnuteľnosť napr. za 100.000 € a potom predáš za 120.000, tak si mal príjem 20.000 €, čo je predmetom zdanenia, lebo to je zdaniteľný príjem. Ak ale kúpiš aj predáš za 100.000 €, tak nemáš žiadny príjem a ani nemáš žiadnu daňovú povinnosť.
Odpovedať
@duzu a ešte nepytala,aby si jej dal teda napisal polovicu na nu.
Odpovedať
@avenger1 da sa to riesit aj tym predajom ako pise chrobak, realne tam dan z predaja nie je lebo si na tom nezarobil, no skor by som isiel ja osobne do darovacej zmluvy alebo do podieloveho 50 na 50 :)
Odpovedať
@mmmm89 len pre hypo je nepodstatné na koho je písaný dom, po splatení bude mať manžel nárok na polovicu zo spoločných splátok, problém budeš mať ak to nebudete splácať, @petka nepýtala, po mojej smrti to bude mať i tak, ak by som sa rozvádzal musím ju vyplácať z rekonštrukcie a vyplácania daľšieho dediča, takže je to síce písané len na mňa , ale nie je to výlučne len moje, i spoločné auto je písané len na jedného, no patrí obom
Odpovedať
darovat nieco manzelom do BSM nie je mozne, cize teoreticky prichadza do uvahy darovanie tvojho podielu manzelke, cize budete mat obaja napriklad 1/2 a 1/2, alebo je moznost predaja tretej osobe a nasledne spatne odkupenie manzelmi, kedy by ste uz nadobudali vec pocas trvania manzelstva a teda do BSM
Odpovedať
@duzu Ale ak si to nadobudol pred sobašom tak je to len tvoje a ako sa ty rozhodneš tak to je už len na tebe.A samozrejme že ked sa ti stane nehoda tak to patry tomu čo ostava tam dalej byvať,tak isto može aj tvoja polovička prv zomrieť ako ty.A to ked sa rozvedieš tak to ju potom musiš vyplatiť,jedine keby bola taka ferova a čestna ,ked vie že si to ty nadobudol pred svadbou by sa toho vzdala,ale dnes sa velmi malo rodi takych žien.Každa chce mať niaky diel,aby neostala a neodišla s holou riťou.Dnes je viac ludi vypočitavych ako čestnych.
Odpovedať
@petka456 ako prišla,tak by mala odist.....s holou zadnou a zarastenou prednou.
Odpovedať
@avenger1 Riesil som to tento tyzden, darovacia zmluva na 1/2 nehnutelnosti. Potrebujes 4x darovaciu zmluvu, 2x s overenym podpisom darujuceho pre kataster, 1x pre kazdu stranu staci bez overeneho podpisu. 66€ kolok a ziadoast "Navrh na vklad vlastnickeho prava - podanie" pre katastralny urad.
Odpovedať
@pinkbrief to si mohol ušetriť ,lebo tým prídeš o oveľa viac @petka456 vždy je lepšie dohodnúť sa ako sa naťahovať po súdoch dovtedy , pokým prídeš o všetko
Odpovedať
@duzu To ano,ale ked sa malo kto vie dohodnuť a chce od toho druheho čo najviac ziskať.Poznam to.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň chcem odpredať polovicu byt manželke za jedno euro, akým spôsobom postupovať? Byt som nadobudol pred manželstvom a je na ňom ešte hypoteka.
Odpovedať
@pepi0 Nemôžeš odpredať svojej manželke. Máte predsa bezpodielové spoluvlastníctvo. Ty môžeš jedine darovať manželke nejaký podiel, ktorý máš výlučne ty vo vlastníctve, nie v BSM. Navyše, ak je tam hypotéka a byt je založený v prospech banky, tak s darovaním bude musieť súhlasiť aj banka.
Odpovedať
Banka suhlasí to som sa už pýtal . By som nadobudo pred manželstvom takže nespada do BSM.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?