Vyrubanie dani z nehnutelnosti 2x pri stavbe domu

18. apr 2021370
  • @soki  samozrejme, preto aj píšem, aby si takto rozmýšľala pri vyberaní zariadenia, kde budú sumy lietať po tisíckach každý deň. tam budeš mať možnosť šetriť až až.

• @worker_falcon  ja som chlap a zariadenie uz mame v podstate vybrate 😉 A mas pravdu, tam sa toho da usetrit strasne vela, ked clovek nepotrebuje super luxus.

• @zanettle  mňa by len zaujímalo, čo ťa videlo k tomu, vyňať celý pozemok z PPF a urobiť z neho zastavanú plochu. V budúcnosti budeš zbytočne celý život platiť vyššiu sadzbu dane z nehnuteľnosti obci, pretože sadzba za zastavanú plochu a nádvoria má vždy vyššiu sadzbu ako za záhradu...

• Sponzor fóra
  • @praktikman  Ten rozdiel nie je veľký, je to pár €. Ja som tiež vyňal celý pozemok (800 m2). Pôvodne som chcel len časť pod domom, ale okresný úrad robil obštrukcie, tak som to vyňal celé. Písal som o tom tu:
    https://www.modrastrecha.sk/forum/pozemok/kolko-za-vynatie-pozemku/

• @chrobak7  máš recht je to tak... dokonca u nás v TO je to rovnako ako záhrada... a paradoxom je že i stavebný pozemok má rovnakú sadzbu ako zastavaná plocha...

• Vyňať celý pozemok sa oplatí, ak človek plánuje ešte stavať drobné stavby. Do 250m2 je to zadarmo (pri bungalove) a m2 nad túto plochu sa platia. Vtedy je dobré zistiť bonitu pôdy, lebo niektoré lokality to vyhrali a majú najúrodnejšiu pôdu za čo si ale zaplatia 20€/m2. Iné lokality to majú za pár eur.

• @praktikman  poradil nam to starosta obce, ze je to lepsie, aby sme si nemuseli pytat SP,ked chceme este garaz, ale rozmyslala som, ze po kolaudacii to zmenime v katastri, ak sa to bude dat

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém