Vyrubanie dani z nehnutelnosti 2x pri stavbe domu

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chcem sa informovat akurat staviame nemame este ani hrubu stavbu. Pozemok bol volakedy vedeny ako zahrada, ale cely sme ho vynali a v katastri ho mame cely vedeny ako zastavana plocha a nadvorie cca 8 arov. Vyrubali nam dan za tento rok 45.20€ + 175,19€. Tu vyssiu sumu nam vyrubali preto, ze akurat staviame a cely pozemok sa berie automaticky ako stavebny pozemok, aj ked v katastri je vedeny ako zastavana plocha. Mate to niekto podobne? Dakujem
Odpovedať
1
2
@soki samozrejme, preto aj píšem, aby si takto rozmýšľala pri vyberaní zariadenia, kde budú sumy lietať po tisíckach každý deň. tam budeš mať možnosť šetriť až až.
Odpovedať
@worker_falcon ja som chlap a zariadenie uz mame v podstate vybrate 😉 A mas pravdu, tam sa toho da usetrit strasne vela, ked clovek nepotrebuje super luxus.
Odpovedať
@zanettle mňa by len zaujímalo, čo ťa videlo k tomu, vyňať celý pozemok z PPF a urobiť z neho zastavanú plochu. V budúcnosti budeš zbytočne celý život platiť vyššiu sadzbu dane z nehnuteľnosti obci, pretože sadzba za zastavanú plochu a nádvoria má vždy vyššiu sadzbu ako za záhradu...
Odpovedať
@praktikman Ten rozdiel nie je veľký, je to pár €. Ja som tiež vyňal celý pozemok (800 m2). Pôvodne som chcel len časť pod domom, ale okresný úrad robil obštrukcie, tak som to vyňal celé. Písal som o tom tu: https://www.modrastrecha.sk/forum/poz...
Odpovedať
@chrobak7 máš recht je to tak... dokonca u nás v TO je to rovnako ako záhrada... a paradoxom je že i stavebný pozemok má rovnakú sadzbu ako zastavaná plocha...
Odpovedať
Vyňať celý pozemok sa oplatí, ak človek plánuje ešte stavať drobné stavby. Do 250m2 je to zadarmo (pri bungalove) a m2 nad túto plochu sa platia. Vtedy je dobré zistiť bonitu pôdy, lebo niektoré lokality to vyhrali a majú najúrodnejšiu pôdu za čo si ale zaplatia 20€/m2. Iné lokality to majú za pár eur.
Odpovedať
@praktikman poradil nam to starosta obce, ze je to lepsie, aby sme si nemuseli pytat SP,ked chceme este garaz, ale rozmyslala som, ze po kolaudacii to zmenime v katastri, ak sa to bude dat
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?