Vikendovy mobilny domcek

Profilova fotka
Chcel by som kupit daky prijemny pozemok, kde by som dal priniest 40m mobilny dom. V pripade stav. povolenia viem, ze je to zalezitostou konkretneho uradu danej lokality a tak sa neda jednoznacne povedat ci bude nutne stavebne povolenie. Moja otazka skor je, na aky typ pozemku (orná pôda, chmeľnice, vinice, záhrady, ovocné sady, trvalé trávne porasty, lesné pozemky, vodné plochy, zastavané plochy a nádvoria a ostatné plochy) budem moct nieco taketo realizovat ? V sucasnosti sa mi paci jeden "lesny pozemok" kde je el. pripojka, no neviem vobec ci je mozne tam nieco podobne priniest. Este ma napadla taka vec, mozno nezmysel - mobilny dom /nema pevne zaklady/ nepripojit na inz. siete a elektrinu mat vlastnu zo solarnych panelov. V tomto pripade by teoreticky nebolo potrebne stav. povolenie, pretoze dom nema pevne zaklady a nie je napojeny na siete? Prakticky chcem len vediet, na aky typ pozemkov sa mam zamerat a co budem musiet nasledne vybavit na realizaciu mobilneho domu. Dakujem vopred za kazdu odpoved.
Odpovedať
Ak to bude mobilny dom na kolesach, nebude pripojeny na inzinierske siete, nebude pevne spojeny so zemou a nebudes robit na jeho privezenie ziadne terenne upravy tak nepotrebujes stavebne povolenie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?