Susedova garáž

Chcem sa spytat sused si chce postavit garaz na svojom pozemku od chodnika. My s tym nesuhlasime chceme to len v pripade ze bude zarovno domom teda nasich oboch domov .Dovod je jednoduchy absolutne nam to tieni do izby a pozerali by sme na stenu garaze :-S Dali nam podpisat ze suhlasime ale my sme odmietli. Projekt zostal nezmeneny len projektant spravil dalsi paprier ktory nema ostrankovanie a tam je uz osadena dobre ako chceme my. Vyhazaju sa nam ze ju postavia kde chcu a pritom chcuaby sme to podpisali. Ake nalezitosti musi mat projekt na malu drobnu stavbu. Pripada mi to dost osemetne ze oni len prehodia papier a je po ich.
Odpovedať
janetina) ja by som sa obratila na pravnika, lebo v stavebnom zakone je napr napisane, ako daleko od kraja svojho pozemku najmenes mozes stavat. Ak by chcel ist uplne na hranu, musel by mat nejaku vynimku a k tomu aj vaz podpis. Urcite sa nedajte.
Odpovedať
no neviem presne co mozete robit v tomto pripade, ale napisem nazor z tej druhej strany.... no neviem ako je to s garazou, ale s domom je to tak, ze ked nam suseda nadovolila stavat 7 metrov od jej stavby /lebo tam ma okna do naseho pozemku/, a ze nam to nepodpise, dali sme si vypracovat svetelno-technicky posudok, ktory dokazuje ze jej stavba /ktoru postavime - na to musi byt projekt/ nezatieni. A toto nam stavebny urad uzna a nepotrebujeme podpis susedy. Takyto postup je mozne vykonat ked sa jedna o pozemok v stiesnenych podmienkach - uzsie pozemky. Neviem ci som pomohla, mozno ten sused ma niekoho na stavebnom a ti mu to proste odklepnu....
Odpovedať
cicuska: dakujem za radu dost co mam svojich starosti s prerabkou a este ich riesit. Na pravnika uz nemam cas tak neviem opytam sa na obecnom urade.a ked nie mam este znameho architekta ten by to hadam mal vediet ak niekto mozte prispejte
Odpovedať
Profilova fotka
janetina,chod na obecny urad.Ja som mala podobny problem a starostka mi povedala.Ja som stavebny urad a ja mu to nepovolim,lebo ta garaz by mi narusala vyzor ulice.Ono zalezi aj na starostovi.Co sa tyka zakonov,tak by si mala byt v prave,ale vies,ze za peniaze v Praze dum.
Odpovedať
janetina... ono je tiez dolezite kde presne ju chce stavat... na hranici pozemku? Uz som tu mozno niekde pisala, ze podla zakona sa tienenie berie trochu inac, ako si to my myslime. Ide skor o nejake preslnenie, kde ti z dna staci ked svieti cca 1,5 hodinu. Na to su specialne vypocty.
Odpovedať
ahojte, ak stavba ktoru ide stavat Vas sused ma okna z obytnych miestnosti smerom k Vasmu pozemku - tak vtedy musi byt postavena najmenej 3,5 m od hranice pozemku. Ak tato stavba nema okna z obytnych miestnosti, resp. vo Vasom pripade garaz asi nebude mat vobec okna - tak musi byt postavena najmenej 2 m od spolocnej hranice pozemku. Ak by chcel ist blizsie - v jednom aj v druhom pripade potrebuje Vase suhlasy. Takto to je napisane v zakone. Myslim si, ze to nema so svetlotechnickym posudkom nic spolocne. Pekny den. :-)
Odpovedať
jedna vec je zakon a druha vec je stavebny urad, ktory tieto veci schvaluje. Aj my mame susedu, ktora sa ohana zakonom, ale to by sme potom nemohli stavat kedze pozemok ma 11,7 metra. Takze nejak to musi ist a nam stavebny urad povedal toto. Podotykam, ze u nas ide o dom nie garaz....
Odpovedať
dakujem za odpovede Bola som na stavebnom urade ani oni nesuhlasia aby bola garaz dopredu kvoli estetike radovej zastavby.Ale nasi susedia uz len kricia a nadavaju ako posledni ........ na nas a aj na uradnicky.Totiz ta garaz ma aj zvody naprojektovane ku nam na co ma upozornili /dakujem / a garaz by bola 60cm od nasho plotu a este ma ta garaz aj velku strechu takze preto s tym nesuhlasi ani mesto. Tak mame teraz roznervacenych susedovcov co sa vyhrazaju vselicim pretoze by chceli postavit megagaraz a nechapu ze nie vsetko sa da. Dufam ze to skonci zmierom ak pristanu na drobne upravy v projekte. NA citanie zakona nemam energiu tak hadam si to co ma byt dodrzane obranim v pripade nejakych spekulacii na urade. ved ako ste pisali vsetko je mozneee :-S
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?