Slovenský pozemkový fond

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Podarilo sa niekomu z Vás odkúpiť pozemok zo Slovenského pozemkového fondu? Ako dlho cca trvá, pokiaľ reagujú na zaslanú žiadosť?
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 nic take sme nemuseli davat, ale to bolo 2009...
Odpovedať
@majkoj Díky. Pýtal som sa Sl. poz. fondu a odpísali mi, že niektoré katastrálne úrady to zvyknú žiadať. Nechápem prečo. Budem to musieť vybaviť na SPF, dúfam, že to nebude trvať mesiace.
Odpovedať
@moncicka My riešime so SPF taktiež odkúpenie pozemku už 2 rok. Teraz čakáme na určenie ceny pani nám rovno povedala že to bude na viac ako rok čakania určite. Na prvé vyjadrenie od nich sme čakali 8 mesiacov. Prístup pána ktorý nás má na starosti je otrasný. Jediné čo aspoň trošku pomohlo pri dalšej komunikácii s nimi(riešili sme aj vedenie prípojky cez ich pozemok) bolo neustále otravovanie a telefonovanie priamo do Bratislavy. Bolo to trápne a nepríjemné ale inak sa to asi nedá aj ked dovolať sa tam je naozaj umenie. Bežne som tam volala 17-krát a až na 18-tý to niekto dvihol. Skúšajte volať do kancelárie námestíka generálneho riaditeľa (čislo najdete na ich stranke) a tam sa informujte,kde sa vaše dokumenty nachádzajú.Ale ako tu píše väčšina ľudí je to beh na dlhé trate.
Odpovedať
@chrobak7 nebude to trvat mesiace, ale skor roky ...
Odpovedať
@atak77 To hádam nie. Ide iba o potvrdenie, že nie sme dlžníci. To by mohli stihnúť do niekoľkých mesiacov. Inak budú mať moje telefonáty každé 2 týždne, ako som tam teraz vyvolával posledné 4 mesiace. @soca1 Presne tak, treba iba volať a volať a urgovať. Vtedy sa veci hýbu - síce pomaly, ale hýbu. Nám určili cenu niekedy pred letom minulého roku. Teraz to je na katastri. Musím však priznať, že aj na našej strane to trvá dlho. Sme 11 kupujúci a trvalo vyše mesiaca, kým všetci zaplatili. Posledných 3 som musel tiež obháňať. A podpis zmluvy nám trval 4 mesiace - kým to všetci podpísali.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte . Prosim aku cenu za m2 vam dali? A ked vam navrhli cenu,podpisali ste zmluvy a slo to na nejake odbory este ako dlho trvalo kym sa vam to vratilo a mohli ste vlozit na kataster? Dufam ze pisem zrozumitelne :) @chrobak7 @atak77
Odpovedať
Profilova fotka
@lessiie cena musi byt podla zakona "v mieste obvykla". SPF si nechava urobit u viacerych realitiek prieskum a na zaklade toho urcuje aj cenu. A trva to veky, ak si dobre pamatam u nas od akceptovania ceny trvalo este pol roka kym sme boli v katastri. A to nevravim, kolko sme cakali pred tym...
Odpovedať
Profilova fotka
My sme rok čakali iba na nájomnú zmluvu na 100rokov ;-)
Odpovedať
@lessiie Cena záleží od lokality. Nám stanovili cenu 60 €/m2, ale to je pozemok pod cestou. Stavebné pozemky v lokalite idú cez 100 €/m2. Cenu stanovili niekedy v máji 2017 (žiadosť o odkúpenie tam bola asi 2 roky), potom nám, vlastníkom trvalo 4 mesiace, kým sme všetci podpísali plnú moc jednej osobe, ktorá to za nás podpísala. Zmluvy ešte musia byť zverejnené na stránke poz. fondu na pripomienkovanie, zvyčajne sú návrhy zmlúv vyvesené 1 mesiac. My sme mali našu zmluvu niekedy vo februári na pripomienky - jasné, že nikto nemal nič. K podpisu za našu stranu došlo v apríli. Potom trebalo uhradiť platbu - nám to trvalo mesiac. 20 júna sme dostali zmluvu a zaniesli sme ju na kataster. Ten konanie prerušil a žiada potvrdenie, že nemáme voči SPF žiadne dlžoby.
Odpovedať
@atak77 Tak musím pochváliť SPF, že to potvrdenie nám vystavili behom pár dní. Už je to podpísané, tento týždeň sa pre to môžeme staviť.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj @chrobak7 dakujem...my uz cenu mame len som dala odvolanie :) nam to ide velmi rychlo...len sa bojim tych odborov este ako to pojde im lebo tam dosah nemame 🙄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Ahojte, viem mi miekto poradiť ako ma vyzerať a čo všetko obsahovať žiadost na SPF na zriadenie vecného bremena - právo na prechod prejazd a ulozenie inž.sieti? resp. ak ma niekto vzor tejto žiadosti. Vopred Ďakujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lukas279 Zdravim, chcel by som sa opýtať či sa Vám podarilo vyriešiť tento problém, trvalo to dlho? . Lebo my sme natom rovnako.Podali sme žiadosť a teraz čakáme. Teraz nemožme stavat lebo nedostaneme stavebne povolenie.
Odpovedať
@tremonti Zdravim, chcel by som sa opýtať či sa Vám podarilo vyriešiť tento problém, trvalo to dlho? . Lebo my sme natom rovnako.Podali sme žiadosť a teraz čakáme. Teraz nemožme stavat lebo nedostaneme stavebne povolenie.
Odpovedať
@matus157 Tak tiujem, že tento rok stavať nebudete...
Odpovedať
@chrobak7 aj keď to nechcem kupit len potrebujem potvrdenie na prechod ? aj to im trvá dlho.?
Odpovedať
@matus157 Však si prečítaj všetky príspevky...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
@lukas279 ahoj prosím ťa ako si na Tom? Podarilo sa tie cez SPF ťahát siete? Ja to akurát riešim tak by som rada vedela tvoj názor prispdne koľko ti to trvalo. Diky
Odpovedať
Profilova fotka
@matus157 ahoj ako si na toM? Podarilo sa ti zriadiť to vecne bremeno?
Odpovedať
@majkasss ahoj podarilo sa mi čakal som cca 3 mesiace najprv som poslal žiadosť do BA . Tak to oni posielali do Bardejova, v Bardejove museli doložiť požadované dokumenty . A tak to išlo naspať do BA a tak mi prišlo vyjadrenie. Že súhlasia zo sieťami a z prechodom za určitých podmienok :D, všetko musím dať do povodneho stavu ak to rozkopem, a do kolaudácie sa musí zapisat vecne bremeno na ten pozemok,a dať ho geodetom vymerať na vlastne náklady. :)
Odpovedať
@moncicka to je zvlastne. Nikde v Europe to tak nefunguje. My ich vlastne platime 2x, raz v podobe dani, z ktorych oni ziju, druhykrat vysokymi poplatkami. Nevadi mi ani tak korupcia v state, ako neochota a nepruznost uradnikov. V kazdom pripade kazdemu zelam co najlahsie a najschodnejsie vybavovacky na uradoch 🤔 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tremonti ahoj ako si dopadol na SPF čo sa týka tých inz. Sieti? My by sme chceli ťahať cez nich a neviem na ako dlho sa mám pripraviť
Odpovedať
Profilova fotka
@zoja8 ahoj ako si dopadla s večným bremenom? Diky
Odpovedať
s večným :-D
Odpovedať
Dobrý deň, ako ste dopadli stým rozhodnutím ohľadom prístupovej cesty a ťahanie inžinierskych sietí? Dnes som posielala žiadosť koľko vám to trvalo ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobrý večer, nakoľko aj my sme začali riešiť prístupovú cestu cez SPF (zatiaľ sme len na začiatku) chcem sa informovať, čo všetko ste prikladali k žiadosti, ktorú ste posielali do Bratislavy a kde by som tú žiadosť mohla nájsť? Povedali nám, že potrebujeme aj znalecký posudok. Za info vopred ďakujem 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Zdravim, riesime tiez možnosť odkupenia/zameny pozemku, ktoreho SPF je spravcom (vlastnik nezisteny). Od SPF sme dostali odpoveď, ze v takomto pripade SPF nemoze pozemky zamieňať ani predávať. Chceli sme zameniť/odkúpiť cca 200m². Viete nám niekto poradiť ako by sa to dalo zariadit? poprípade ako postupovat? Ide o pozemok za nasim domom, ktory by sme chceli vyuzit ako zahradku. Ďakujem.
Odpovedať
@aneta03 dobrý deň, ak Vám môžem poradiť, dajte si žiadosť na zriadenie vecného bremena na pozemku SPF, alebo si skúste dat žiadosť do prenájmu pôdy na niekoľko rokov od SPF. SPF naozaj nepredáva ani nezamiena pozemky, nakoľko by sa mohlo stať, že predajom alebo výmenou pozemku zabránia prechodu iným osobám, ktorý potrebujú využívať daný druh pozemku kvôli prístupu na svoj pozemok.
Odpovedať
@mims92 Koľko sa platí SPF za taký prenájom pozemku? Od čoho sa odvija ich návrh ceny? V každom prípade tam majú teraz veselo a ani sa nedivím, že tam je holubník. Viď. spravodajstvo z posledných dní.
Odpovedať
@somecheck neviem koľko sa platí za prenájom, trebalo by sa informovať u nich cez infolinku 🙂 No veru, teraz je to tam veselé.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?