Porealizačný geometricky plán

Ahojte, koľko vás vyšiel porealizačny geometricky plán ku kolaudacii? Nas to 300€, co si o tom myslíte?
Odpovedať
1
2
@riomajo105 Za tie peniaze by som mal 3
Odpovedať
To vazne?
Odpovedať
Profilova fotka
@riomajo105 celkom nechapem zmysel takychto otazok...
Odpovedať
@riomajo105 Ak si to už zaplatil, tak neviem, čo riešiš. Ak je to len cenová ponuka, tak obvolaj ešte 3-4 geodetov v okolí a spýtaj sa, koľko za to chcú. Ak bude niekto lacnejší, tak si vyber toho. Ja som za GP k zápisu rozostavanej stavby dal tuším okolo 150 €. Keďže sa už pôdorys nemenil, ku kolaudácii netrebalo robiť nový.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme platili tiež 150 eur. 300 je teda veľa. Oslovte iného geodeta
Odpovedať
@kuratko22222 300€ nie je to vobec vela,je to cena podla cennika. To,ze si geodeti nevazia svoje remeslo a zacali podliezat ceny je smutne. Poznam geodeta,ktory robi aj za 120€,ale tam by som sa bala kvality napr. pri vytyceni.
Odpovedať
Profilova fotka
@riomajo105 co je to porealizacny GP ku kolaudacii? Cize si davate zamerat dom pre ucely kolaudacie? Spytam sa takto - robili ste na zaciatku stavby geometricky plan so zameranim stavby? Ak ano, tak vramci stavby ste nejako zmenili povodne zamerany dom? Ak nie, tak k comu je treba ten porealizacny GP?
Odpovedať
Profilova fotka
@riomajo105 uz som sa s tymto totiz stretla, ze mojim klientom niekto tvrdil, ze takyto GP je potrebny, no ja trvam na tom, ze ak uz klient ma urobeny GP zamerania rozostavaneho domu, tak uz ziaden dalsi, porealizacny a podobne, ku kolaudacii nepotrebuje, plne postacuje ten o zamerani stavby. Toto mi pride len ako nahananie si kseftu geodetmi. Ale ospravedlnujem sa, ak sa mylim. Avsak z praxe som sa este nestretla s tym, ze by napr kataster vyzadoval takyto GP. A ja osobne som ku kolaudacii davala ten o zamerani stavby a vsetko bolo v poriadku. Nikde som ani v zakone nenasla potrebu porealizacneho GP.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 @hoblinka13 taka bezna cena GP za zameranie stavby sa pohybuje okolo 250 eur za bezny rodinny dom
Odpovedať
@andreah25 máš pri kolaudácii vonkajší obvod stavby rovnaký ako Keď si si dávala robiť GP na rozostavanú stavbu ? Bol GP vtedy urobený na skutočnosť čo si mala vtedy postavené. myslím konečný obvod budovy, nikoho nezaujíma skladba plášťa.
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 jedine, co mi mohlo rozsirit obvod je hrubka zateplenia - to som miesto 10cm polystyrenu podla planov, dala 15cm vlnu. Ale zakladova doska a mury su rovnake ako bolo urcene v planoch. Ked som aj dostala info, ze niekto robil porealizacny GP, tak som sa vzdy spytala, ci menili nieco voci projektu, ci rozsirili ale zmensili stavbu - nikto. Preto mi unika logika robit GP znova.
Odpovedať
@andreah25 ja nehovorím o projekte, pýtam sa keď sa robil GP na rozostavanú stavbu má sa zamerať to čo je postavené fyzicky, mala si rovnaké vonkajšie rozmery domu ako po dokončení stavby ? jednoduchá otázka. Ak si po zameraní novostavby neskôr pridala napr. izoláciu, ktorú si ešte na rozostavanej stavbe nemala tak sa ti zmenil rozmer domu, nezodpovedá zákresu v pôvodnom GP, a potrebuješ porealizačný GP .
Odpovedať
Článok sa načítava...
Presne ako hovorí @tino2 aj my sme museli dávať teraz zamerať porealizačný stav pre kolaudáciu, zameranie pred stavbou prípadne pri rozostavnosti je jedna vec, nám napríklad zameriaval každý rozmer aj s fasádou, čo napríklad u nás robí voči pôvodnému zameraniu rozdiel +25cm na každej stene...plus zastavané plochy k domu (chodník, parkovacie miesto)...
Odpovedať
Profilova fotka
v pôvodnej otázke riomajo105 nepíše o priebehu stavby, či potreboval zameranie rozostavanej stavby pre hypotéku, takže sa otázka dá zodpovedať : áno, ku kolaudácii potrebujete doložiť zameranie skutočného stavu stavby pre porovnanie s vyňatím z pôdneho fondu a určenie adresného bodu. Či už na to použije geodet údaje z predošlého merania, alebo robí nové, je už iná otázka.
Odpovedať
@mimo235 Chodnik a parkovacie miesto sa urcite do toho neberie ved to ani logiku, kolko domov je skolaudovanych a nemaju ani chodniky, ploty nic takze ked ti niekto tvrdil ze to sa tam rata tak urcite nie...
Odpovedať
@andreah25 od nás to vyžadoval stavebný úrad ku kolaudácii, prve zameranie nam robil iný geodet, lebo sme mali dom na kľúč
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 beriem, ale tu mi nastava ina otazka - zameranie stavby geometrickym planom sa realizuje na plochy, ktore su stycne plochy so zemskym povrchom, nie? Podla GP sa potom aj robi zapis do katastralnej mapy - cize zameriavam zaklady, tzn. co je spojene so zemou, to je realny rozmer nehnutelnosti, cize ak som urobila zameranie domu vramci vystavby, tak mi unika logika toho porealizacneho GP, pretoze stycna plocha so zemou sa nezmenila, cize sa mi nezmeni ani udaj v katastralnej mape. Zateplenie na mure mi pride akoby som urobila miesto pol metra vysutej strechy ju urobim vysunutu na meter - rozmer domu v katastri vsak nemam uvedeny podla strechy, ale podla murov. Nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@riomajo105 viem pochopit poziadavku uradu, ak bolo znenie ucelu GP ine nez ,,zameranie stavby....” ale inak mi pride tato poziadavka nezmyselna. Je to ine, ak sa jedna o prvy GP na danu stavbu o zamerani, to je ok, ale ak uz GP na to je z procesu stavby a nedoslo k rozsireniu podorysu stavby, tak mi to pride ako cista buzeracia a zbytocna birokracia zo strany uradov
Odpovedať
Profilova fotka
@mimo235 chodniky a parkovacie miesto sa nezamieriavaju - na toto sa riesilo vramci stavebneho povolenia vynatie casti pozemku za ucelom zmeny ucelu vyuzitia pozemku a jeho preklasifikovanie (napr zo zahrady na zastavane plochy a nadvoria). A teda ked sa robil GP uz vramci stavby o zamerani, tak v tomto procese vie geodet sucasne rozclenit aj zmeny parciel
Odpovedať
@andreah25 treba si prečítať celú vetu a nielen časť stavby spojené so zemou pevným základom, a to prienikom so zemským povrchom alebo priemetom ich vonkajšieho obvodu na zemský povrch ja neviem aký máš dom ani v akom stave si ho mala rozostavaný, len vravím že to čo si napísala "uz som sa s tymto totiz stretla, ze mojim klientom niekto tvrdil, ze takyto GP je potrebny, no ja trvam na tom, ze ak uz klient ma urobeny GP zamerania rozostavaneho domu, tak uz ziaden dalsi, porealizacny a podobne, ku kolaudacii nepotrebuje" je blbosť.Treba vychádzať z konkrétnej situácie a nie to takto paušalizovať. keď už aj vravíš že sokel sa predsa nezmenil, v dnešnej dobe keď sa stavajú domy , ktoré sokel ani nemajú a teda izolácia ide až k zemi , resp sokel sa vždy zatepľuje a neverím že každý ho má zateplený už pri zameraní rozostavanej stavby Ak naozaj neprišlo k zmene pôdorysu stavby tak samozrejme porealizačný GP netreba, Takže ty si nezatepľovala ani sokel alebo si ho mala zateplený pri zameraní rozostavanej stavby ?
Odpovedať
Tak poviem Vám moju skúsenosť. Asi necelé tri roky dozadu som dával zamerať rozostavanú stavbu a hneď aj určiť adresný bod. Geodet zameral skutočnosť a potom sa pýtal na hrúbku zateplenia. O ten rozmer potom zväčšil pôdorys a vysvetlil mi to tým, aby ten geom. plán sa dal použiť aj na kolavdáciu. Pred mesiacom som kolaudoval a použil som ten istý GP. Nikto nemal žiadne pripomienky.
Odpovedať
@ruren v poriadku dovtedy až nepríde dotyčnému geodetovy inšpekcia, pretože zamerať sa mal skutočný stav v teréne
Odpovedať
@tino2 A čo nieje skutočný?
Odpovedať
@ruren zameral ti rozostavanú stavbu , no geometrák ti urobil väčší o hrúbku zateplenia ak som dobre pochopil, v čase zamerania to však v teréne nebolo
Odpovedať
@tino2 Keď zameriaval už som mal sokel zateplený, tak že pridal len pár centimetrov. A ešte by som chcel vedieť, kto by toto išiel merať. Je skutkový stav teraz ako ma byť? Je a ostatné nikoho nezaujíma.
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 nie som si ista, ci pri zamerani bol sokel zatepleny alebo nie, skor sa mi mari, ze nie. Aj tak som nazoru, ze ked raz uz bolo zameranie stavby robene a podorys sa nijako nemenil, tak robil GP duplicitne je blud a zbytocna buzeracia ludi a tahanie penazi z ludi
Odpovedať
@tino2 u mňa rovnako. Keď bol geodet merať rozostavanú stavbu (obvodové múry do výšky metra), pridal na každú stranu 25 cm. Hrúbku zateplenia. Spravil rovno aj adresny bod. 200€.
Odpovedať
@andreah25 To máš tak. Keď pri zameraní rozostavanej stavby niekto neuvažoval dopredu a nedal si zamerať adresný bod, tak aj tak tam bude musieť volať geodeta. A zadarmo to asi nebude.
Odpovedať
Hmm.... ja som kvôli tomu, že mi GP nesedel so stavom po realizácia aj neskolaudoval. Na GP chýbal prístrešok pre auto a pred vchodom. A tiež spevnená plocha pred vchodom. Takže nový GP, zápis do katastra a o dva mesiace som úspešne skolaudoval.
Odpovedať
@andreah25 no ak sa urobia 2 GP a každý bude iný tak asi duplicitne nebudú, ostatnú už asi bolo povedané, zbytočne to opakovať. Nikto netvrdí že sa majú robiť 2 GP duplicitné
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?