Od 1.1.16 vam neskolauduju dom, ak nesplna A1 certifikat

5. mar 2021584
  • @majkoj  popravde ani ja. Ale na tom druhom liste sú údaje po zateplení, čiže zateplené ešte nemám. 🙂

Stavebné je vydané v 2016...

• @megdesign  ok fajn takze este nemusim kolaudovat do A0 🙂 A1 by malo byt v pohode.

• @mpfnordy  ja tiež keď zateplím, dostanem sa do A1. Len nestíham. 🙂

• Sponzor fóra
  • @mpfnordy  o A0 by som si starosti nerobil, na to staci mat nieco s biomasou, merna potreba tepla je iny oriesok 🙂, ale to zase na SU nikto netusi, ze to vyzaduje norma a zakon 🙂

• @megdesign  keby zvolíš vhodnejší typ kúrenia, tak by si bol v pohode v A1.
    S primárnou energiou 99kWh/m2.a by Ti stačilo kúrenie aj ohrev TÚV napríklad na peletovú pec s automatickým zásobníkom, tak by Ti primárna vyšla (99/0,87)*0,2= 22,75kWh/m2.a
    A bol by si v podstate na úrovni A0.

To len pre ilustráciu...

• @megdesign  nerozhoduje termín vydania stavebného povolenia ale termín podania žiadosti na SÚ.
    Ak si podal žiadosť pred 01.01.2016 tak všetko v pohode

• @peter977  ale veď ja som v pohode v A1... 🙂

A na pelety postaviť ešte ďalšiu šopu, však? 🤦

To s tým podaním je blbosť, lebo ja som podal v decembri 2015 a musím spĺňať A1.

• @megdesign  nie je, naozaj ministersto vydalo take usmernenie.

PS: Mas v kolaudacii poznacene nedostatky a termin na ich odstranenie ?

• @majkoj  PS: nie. Ale zatepľovať budem. 🙂

• @megdesign  jja sa pytam preto, lebo ja som mal v projekte aj terasu a plot, ktore pri kolaudacii este neboli fertig a normalne som to dostal do nedostatkov na odstranenie aj s terminom 🙂. Preto som ocakaval, ze to napisali aj tebe ...

• @megdesign  to bola len ilustrácia. Samozrejme že sa to dá vyriešiť aj cez TČ s kombináciou kúrenie plyn a pod. Je plno spôsobou ako znížiť PE v certifikáte

• @peter977  plyn v dome nechcem /vysoka cena za realizaciu pripojky/ a TC je u mna asi nenavratna investicia... To by ale chcelo preratat, z ohladom na zivotnost TC...

• @megdesign  prečo to berieš do slovne? Však píšem že sa s tým dá vyhrať. Môžeš mať aj TČ vzduch/vzduch za 2000€

• Zdravim vysiel mi EC ze celkova potreba energie B a primarna energia A1 dom mal vydane stavebne povolenie v 2017 roku. Splnam to teda lebo mam s toho mis mas.

• @mcsmekac  ak je primárna energia 108kWh/m2 a menej, tak je to ok

• @peter977  ano 83 je celkova a primarna 71

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém