Kolaudácia okres Senec

Dobrý deň, chcem kúpiť dom v Miloslavove, ale developera ho nechce skolaudovat, že si to mam riešiť sám, ale on mi dá všetky papiere. Rizika som si vedomý, skôr sa chcem spýtať ci sa tu nájde niekto, kto v posledných mesiacoch kolaudoval v okrese Senec a ako dlho to trvalo od podania žiadosti? Ide o to, že ma tlači čas kvôli platnosti predschvaleneho úveru. Ďakujem pekne.
Odpovedať
Ja by som do toho nesiel. Nerozumiem preco developer nechce kolaudovat. Ty nemozes vediet co sa tam objavi a ked tam bude problem ty ho tazko budes riesit. Ked tak peniaze do notarskej uschovy a uvolnenie az po kolaudacii.
Odpovedať
Áno tak to chcem riešiť, určite nepôjdem do toho bezhlavo 🙂 ale ak sa dohodneme, ze peniaze dostane po úspešnej kolaudácii, tak preto sa pýtam na čas, ktorý to môže zabrať.
Odpovedať
@lukas_hotak nezalezi ani tak na okrese, skor na konkretnej obci, kedze kolauduje priamo stavebny urad pod ktory patris, takze skus sa skor pytat konkretne. ale ja neporadim.
Odpovedať
pol roka je priemerný čas prípravy na kolaudáciu, potom spravidla jedna návšteva no a potom obvykle do 3 mesiacov dostaneš vyjadrenie. Buďme realisti. Mimochodom pre účely HÚ kolaudáciu predsa nepotrebuješ tak načo ten stres?
Odpovedať
@luki211 moja banka uvoľní peniaze, až keď bude dom skolaudovaný, bude mu priradené súpisné číslo a bude prepísaný na mňa. Vraj sa menili podmienky nedávno.
Odpovedať
Ja som sice iny okres, ale 24.6. som bol so ziadostou o kolaudaciu a lajstrom papierov co chceli na podatelni, zaplatil 35ecok poplatok, a 29.6. uz sme mali list na poste, ze kolaudacne konanie bude na mieste stavby 13.7. ...
Odpovedať
@lukas_hotak ked dobre viem ak podaš žiadost ku kolaudacii a všetky papiere čo k tomu treba ,tak stavebny urad má nato 30 dni aby ti dali kolaudačne rozhodnutie.
Odpovedať
@lukas_hotak skús Oberbank, nemajú síce top úrokové sadzby ale sú ochotní znášať väčšie riziko. Prípadne ti viem poradiť skvelého poradcu ktorý robí len to, čo ty chceš. Nie ako mnohí iní ktorí nasilu tlačia rôzne poistky alebo iné produkty.
Odpovedať
@1gugu skús vo Veľkom Bieli, Tomášove, Vlkoch, Malinove 😄 Ten kkt bude čakať úplatok 3000€ a keď ho nedostane tak má čas aj rok
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@lukas_hotak Dobrý deň, úspešne ste zvládli kolaudáciu? Poprípade koľko to trvalo? Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@sasenna9 Dobrý deň, ospravedlňujem sa, už som to tu nesledoval 🙂nie ešte stále nemáme dom v štádiu, že sa môže kolaudovat. Až v priebehu jari.
Odpovedať
@krasavec_estekrajsi od developera by som si vyžiadala kópiu stavebného povolenia, v ktorom sú uvedené podmienky
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?