Daňové priznanie a nadobudnutý byt v Rovinke v roku 2011

Ahojte, Neviete mi niekto povedat ako sa postupuje ak clovek nadobudol nehnutelnost v roku 2011 pri danovom priznani? treba ist do 31.1 nahlasit nehnutelnost ale kam? Byt je v rovinke. Treba ist preto do Senca? Alebo Bratislava?. Ake dokumenty k tomu potrebujem? . Dakujem za pomoc.
Odpovedať
podla toho pod ktory danovy urad spada nehnutelnost. Treba aj ohlasit nadobudnutie nehnutelnosti a podat danove priznanie. staci si kupit tlacivo v SEVTE alebo vytlacit tu http://www.danovepriznanie.sk/index.p... vypisat a poslat postou. na stranke mas aj napisane co a ako a co prilozit. http://www.pp.sk/1558/Danove-priznani...
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska tyka sa to aj pozemku, ze? ked mame s priatelom vlastnictvo 1/1 ako sa to bude "priznavat"? ?
Odpovedať
dakujem @atlaska a vies mi povedat kde sa podava danove priznanie pre obec rovinka? v Senci alebo Bratislave? Dakujem
Odpovedať
spolocne vlastnictvo - kazdy podava osobitne,alebo dohodou ale tu dohodu musite dat dopredu vediet danovemu uradu. aj pozemok je nehnutelny majetok Rovinka je okres Senec? Tak v Senci.
Odpovedať
Profilova fotka
napríklad my s priateľom to celé riešime v dedine kde máme pozemok, tak podávame aj to daňové priznanie na obecný úrad
Odpovedať
ahojte... neviete mi poradit,ci danove priznanie musime podat, ked sme nehnutelnost kupili 20.12. a LV este namame?
Odpovedať
nie, nemusis. my sme takto byt predavali, presne v tomto datume a este to nie je zapisane na katastri, tkaze danove podavame my nie kupujuci. rozhodujuci je datum prepisu na katastri a danove sa podava k 01.01.2012, takze ho podavat budes az buduci rok.
Odpovedať
@evelina19 nie 31.1.2012?
Odpovedať
@lululka555 Ak nie si k 1.1.2012 zapisana na LV k danej nehnutelnosti, tak danove priznanie nepodavas, iba ohlasujes nadobudnutie nehnutelnosti. Ak kataster spravi zapis v priebehu roku 2012, tz. k 1.1.2013 budes uz na LV zapisana, do 31.1.2013 podavas danove priznanie.
Odpovedať
@lina22 Rovinka je okr. SC, cize na mestskom urade v Senci podas danove priznanie. Nie na danovom urade!!
Odpovedať
@biene dakujem :)
Odpovedať
@lululka555 nie, k 01.01.2012 - myslela som stav tvojich nehnuteľnosti - podať sa musi do konca januara
Odpovedať
Článok sa načítava...
takze LV mame od 18.1.2012...takze nepodavame
Odpovedať
Prosím Vás poradte mi v r.2011 som predala 3 iz.byt a zároveň kupila menší 1 iz.,mám podávať daňové priznanie ak som bola užívateľkou viac ako 5 rokov (3 iz. bytu) :-) Ď
Odpovedať
Profilova fotka
@mariana55 nemusíš
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?