Daň z nehnuteľnosti za rok 2016

Profilova fotka
Pre tých, zábudlivejších... do konca januára je treba podať priznanie k dani z nehnuteľností. Ak ste nadobudli v priebehu minulého roka, byt, dom, pozemok, alebo ste skolaudovali rozostavaný dom, tak máte čas do konca januára. Tlačivo majú na mestkých alebo obecných úradoch. https://www.podnikajte.sk/dane-a-ucto...
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
akurát na to myslím, že to idem vyplniť, ale keď si stiahnem dokument, nedá sa vpisovať :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@adka1978 vytlač si ho a doplň ručne...
Odpovedať
Profilova fotka
@topvideo nemám tlačiareň :-D
Odpovedať
@adka1978 stiahni si to na USB a v knižnici alebo v papiernictve alebo vo fotolabe ti to vytlačia, aspoň u nás je to tak
Odpovedať
A viete mi poradit, ze ked sme minuly rok predali stary byt a kupili novy, mam podat 2 priznania? Na stary byt ciastkove a na novy normalne? Spravne to chapem?
Odpovedať
Profilova fotka
@jaya47 ked ste predali byt, tak to iba oznámite správcovi dane - obecnému alebo mestskému úradu, povedia vám ako... Za zakúpený byt podávate nové daňové priznanie.
Odpovedať
@jaya47 Pri predaji starého bytu nahlasujete zánik daňovej povinnosti, na nový byt podávate čiastkové DP. Stačí podať jedno DP, ktoré bude mať dve prílohy na daň z bytov - jednu na starý a druhú na nový. Treba však, aby DP podala tá istá osoba, ako pôvodné.
Odpovedať
Profilova fotka
@krevetka2 pekne si to napísala, ja som iba laik :-)
Odpovedať
@krevetka2 Skvelo napisane. Uz sice info nepotrebujem, manzel isiel dnes na miestny urad, tam to vsetko vypisali. Ale niekomu dalsiemu sa mozno zide :)
Odpovedať
Profilova fotka
Prosim vas ako to je ked som nieco "dostala" darovacou zmluvou?
Odpovedať
@9fredka1 tam isto
Odpovedať
Profilova fotka
@9fredka1 tiež sa ťa týka povinnosť podať DP z nehnuteľnosti. Tam sa nerieši či si to kúpila alebo zdedila či bolo ti podarované.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@topvideo Ďakujem za odpoveď aj upozornenie. Ja by som na to úplne zabudla, vôbec som si neuvedomila, že sa ma to môže týkať.
Odpovedať
pridam to sem,mozno to niekoho zaujme,pripravuje sa zakon o dani z nehnutelnosti,kde sa bude vyska dane vypocitavat z trznej ceny nehnutelnosti v regione,nie podla m4,nie som odbornik, neviem sice ako sa vypocitava v domoch, ale v byte to mame na metre stvorcove,cize teraz v pohode,a ked to fakt bude po novom,na tento maly krcalek celkom pekna suma...je to este v stadiu vymyslania a priprav cenovych map... samozrejme podnet prisiel zhoraEU,ze vraj mame nizke dane z nehnutelnosti :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@maria123 ešte to nie je, aj na STk s autami sa hovorilo, že budeme chodiť každý rok...a zatiaľ nič.
Odpovedať
mozem sa opytat? to danove sa ako podava , ked sme dvaja vlastnici musime podat 2x ci napr len na muzove meno . a ta kolonka č5 ze -hodnota pozemku urcena znaleckym posudkom: ano-nie. to sa akoze co pytaju ci tam bol znalec alebo co....? z celeho toho tlaciva som debil
Odpovedať
Profilova fotka
@mea84 daňové priznanie podáva ten, kto je prvý na liste vlastníctva, druhý a ďalší spoluvlastníci sú uvedený ako spoluvlastníci /ak máte bezpodielové vlastníctvo, čo predpokladám, že máte/ Hodnotu pozemku si daj akú chceš, tá nemá na daň vplyv, musíš len vypísať plochy podľa LV a účel na aké sú využívané, napr. zastavaná plocha, záhrada, ostatné plochy atd...poprípade popros na vašom mestskom - obecnom úrade, určite pomôžu.
Odpovedať
@topvideo a ked sme na to minuly rok zabudli? Hrozia nejake vysoke pokuty? Jedna sa o malu parcelu kt. sme dokupovali k pozemku cize dan bude par centov...
Odpovedať
@topvideo tak ja neviem ale ja som uvedena ako vlasnik a nie spoluvlastnik a mame to pol na pol. a nepytaju sa na hodnotu pozemku ale ze je veta-hodnota pozemku urcena znaleckym posudkom - a mas zaskrknut ano alebo nie. no vidim ze sa asi priamo vypnli na urade radsej.
Odpovedať
Profilova fotka
@mea84 je jedno kto bude na priznaní, ale ten druhý by mal byť uvedený ako spoluvlastník, ak nemáte znalecký posudok, zaškrtni "nie" @adamika či a aká je pokuta neviem, povedia na mestsko alebo obecnom úrade, alebo podáte dodatočné daňové priznanie za rok 2015
Odpovedať
Profilova fotka
Prosím Vás ak je rozostavaná stavba v štádiu holodom, mám nejakú povinnosť voči obci myslím DP.
Odpovedať
@topvideo dikes ;-)
Odpovedať
@ferron ak si nadobudla tu nehnutelnost v roku 2015, tak musis podat DP v prislusnej obci.
Odpovedať
Profilova fotka
@stowasser @ferron myslím, že na rozostavanú stavbu sa daňové priznanie nepodáva...len na pozemok, ak bol kúpený v roku 2015
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
no a ja mam trosku zapeklity problem. Kupila som starsi gazdovsky dom, navrh na vklad vlast. prava podany 30.11. Na katastri maju cas na vykonanie zmeny vlastnika 30 dni. Starosta mi po priatelovi pred tyzdnom poslal odkaz, nech nezabudnem prihlasit nehnutelnost na urade. :-S ?? Na LV este nie je vykonana zmena vlastnika na mna, nemam ani rozhodnutie, skratka nic. Ake prihlasenie nehnutelnosti ? Azda koli DP, aby som mohla zacat platit dan? Navyse, na obecnom urade nenajdem nikoho, vsetci si vzali dovolenku az do 2.1.2017 Vdaka za reakcie
Odpovedať
@zmrznuta si povinná dať oznámenie o vzniku daňovej povinnosti do 30 dní od vydania rozhodnutia o povolení vkladu na katastri, takže keď ešte nemáš povolený vklad, tak neviem prečo od teba starosta už chce to oznámenie.
Odpovedať
sama to netusim :-D viem len ze na LV je vyznacena plomba, co znamena zmenu prav, toť vsio. Asi sa mu nepacia novi susedia kedze som kupila hned vedla neho :-D
Odpovedať
Ahojte, tiez sa chcem poradit. Kupili sme v decembri byt- podpisali zmluvu, 22.12. to "slo" na kataster, nedavali sme zrychlene. Momentalne este nie sme zapisani na katastri. Ak tomu spravne rozumiem danove este netreba podavat? Lebo nerozumiem vyrazu "povoleny vklad"- to znamena ked uz sme zapisani? Dakujem pekne. @topvideo @barboravarghova @krevetka2
Odpovedať
Profilova fotka
@maminecka2 myslím, že sa ťa týka podanie, spýtaj sa na obecnom/mestskom úrade...čiže u správcu dane, ešte to stíhaš
Odpovedať
@topvideo Dakujem, no, kazdy radi nieco ine :-x Takze tam budeme musiet volat, len uz mame len dva dni =-) My sme boli v tom ze az buduci rok, tak musime zistovat. Len dufam ze nenarazime na tetulku ako jedna pani ktora kupila dom zaciatkom januara a teta ze nech si da rovno aj danove ze vsak nehnutelnost budu uz aj tak uzivat tak nech uz plati aj dan.... Neuveritelne.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?