Dan z nehnutelnosti za rok 2016

Profilova fotka
Dobrý večer. Môj známy zabudol zaplatiť daň z nehnuteľnosti ktoru nadobudol v roku 2016. Je možnosť ako predísť sankciám? :-(
Odpovedať
Tak najprv nech ide na úrad (obecný/mestský) a informuje sa ako má postupovať. Lepšie budú na neho pozerať keď príde 2.2. ako nikdy....
Odpovedať
@lara2010 Mne sa to tiez stalo. Preslo to mavnutim ruky. Zalezi od uradnika.
Odpovedať
@lara2010 predpokladam ze zabudol podat danove nie zaplatit dan, ta sa plati az niekde okolo marca-maja idem na urad a podam 2.2, z koze ho nezderu a ak by aj dostal pokuticku o com som zatial nepocula to prezije ( cca 20-50e)
Odpovedať
Profilova fotka
@eeffka Ano, mas pravdu. Mala som na mysli podanie danoveho priznania z nehnutelnosti. Dakujem za radu.
Odpovedať
@lara2010 Bol som na urade a zenska mi povedala ze nech dojdem radsej keb bude dom v katastri zapisamy aby viudela ako tam budu zadefinovane plochy atd., ja ze to nestihnu ze maju na to 2 mesiace a a ona ze kluden nech dojdem neskor ze to spravi - a pritom velke mesto ziadna dedina...
Odpovedať
@lara2010 minulý rok sme boli na úrade pomaly v apríli :) Prvý krát sme sa stali majiteľmi nehnuteľnosti a tak sme boli úplne mimo z týchto vecí. A pani na úrade úplne v pohode, veď sme ľudia :) Žiadna pokuta ani nič.
Odpovedať
My sme daňové podali, ale viem že pár susedov, ktorí začali stavať pomaly pred 2 rokmi žiadne daňové nepodalo. A vraj im ani nič neprišlo, ani pokuta ani žiadny iný papier.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravim vsetkych - kupili sme pozemok v roku 2017 zaciatkom roka - cize to znamena ze mam cas do 31.1.2018 zajst na obecny urad a vybavit s nimi tu smiesnu vladou vymyslenu dan ? co k tomu potrebujem co sa tyka dokumentov ? alebo ake su tam podmienky aby som to vlastne musel zaplatit ?
Odpovedať
@extraoblek staci ked si z internetu vytlacis list vlastnictva a podla toho to bud sam alebo s uradnikom vypises.
Odpovedať
kúpili sme dom, takže som robila daňové priznanie. Avšak nie som si istá či som ho dobre vyplnila, tak sa chcem uistiť. Aký počet podlaží má rodinný dom. Máme prízemie, pivnice (je čiastočne podpivničený, pivnica nie je pod celým pôdorysom domu a jej výška je asi rovnaká ako výška mm - cca 170cm)druhé poschodie - je tam jedna izbička 3.5x3,5m, zvyšok je len ako povala, čiže len strecha. Ja som označila do daňového priznania, že okrem prvého nadzemného podlažia máme ešte 2 podlažia, som pozerala do zákona ako sa to berie. Kamarátka mi však povedala, že som mala napísať nulu, pretože vraj pivnica keďže nemá potrebnú výšku a povala že sa tam neráta, len to prvé nadzemné podlažie. Vie mi niekto povedať ako to je?. Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?