dan z nehnutelnosti-poschodie

29. máj 201820

Mame dom s rovnou strechou, zastavana plocha 240 m=prizemne podlazie. Poschodie ma len 60m, teda zvysok je rovna strecha. Na meste nam vyrubili dan z nehnutelnosti tak, ze priplatok za poschodie vyratali za 240m. Je to spravne? Nemali by sme platit za skutocnu plochu poschodia, teda len za 60 m, ked nad zvyskom prizemia je vzduch a nie stavba?

 • @daskan  Minulý rok sa pripravoval zákon, ktorým sa malo zmeniť platenie dane zo stavieb za ďalšie nadzemné podlažia:

  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/433613-chysta-sa-absurdna-dan-z-podlazia/

  Tento návrh ale samotní poslanci - navrhovatelia stiahli, takže sa nič nemenilo. Mal by si platiť plnú sadzbu sa prízemie a za podlažie podľa rozlohy prvého podlažia.

  Minulý rok si ako platil? Je to iné, ako minulý rok? Alebo platíš teraz prvý krát? Ak si len teraz podával daňové priznanie, tak si skontroluj, či si ho vyplnil správne.

 • @chrobak7  Tento rok platim prvy krat, danove mam vyplnene spravne, ale mesto neprihliada na rozlohu jenotlivych podlazi, sadzbu za poschodie nepocita podla skutocnej rozlohy poschodia, ale podla zastavanej plochy prizemia, co povazujem za absurdne. Takto nam vychadza , ze za m2 prizemia platime 0,25 eur a za m2 poschodia 0,44 eur. NEHORAZNOST!!!

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém