cierna stavba- urady-pozemok

26. apr 2017100

ludia prosim poradte, pri stavbe sme par metrami zasiahli na mestsky pozemok. mesto nam ho nechce odpredat. co sa stane ak budeme napriek ich nesuhlasu na odpredaj pokracovat v stavbe?

 • @anaxime  nechapem ako sa da zasiahnut "par metrami" na pozemok, ktory mi nepatri 🤔

 • Co je to "par metrami"? Stavbou domu? Nechapem ako sa to da, ale asi buraniu sa nevyhnes.

 • Neskolaudujete, pretože jednak zjavne staviate v rozpore so stevabným povolením a jednak budete potrebovať geometrický plán skutočného vyhotovenia a zameriania stavby.

 • Sponzor fóra
 • @anaxime  pre mňa tiež nepochopiteľná nezrovnalosť, to vám kto vytyčoval stavbu? Predpokladám, že tie metre sú myslené po dĺžke stavby a pozemku 🙂 Neodporúčam pokračovať v stavebných prácach. Koledujete si o pokutu a to oveľa vyššiu, ako by ste dostali iba za to, že ste zasiahli do cudzieho pozemku bez povolenia. Niekto zrejme v konaní pochybil. Treba zájsť na stavebný úrad a oznámiť túto zistenú skutočnosť na stavbe. Pokiaľ nechce mesto predať, čo tak pokúsiť sa o zmluvu o zriadení vecného bremena na časť pozemku, na ktorom stojí stavba? Pokiaľ by sa podarila zmluva, tak by ste požiadali SÚ o povolenie zmeny stavby pred jej dokončením s doložením zmluvy o VB (podľa SZ preukázané iné ako vlastnícke právo k pozemku), prípadne iných dokladov a podkladov.
  Keď to nevyjde, tak budete musieť odstrániť časť stavby na cudzom pozemku.. SÚ by mal vykonať štátny stavebný dohľad a určil by termín odstránenia tejto časti stavby RD. Prejednania priestupku a pokute sa nevyhnete.

 • @anaxime

  takze najprv ste zacali stavat na cudzom pozemku a potom akoze chcete kupit..........??? neverim...!!!........
  daj foto ceme vidiet.., ceme vidiet.......
  teba cem za suseda......... 🙂)
  no pokial nie ste dzigani, tak sa teplo oblecte.........

 • @anaxime  To je trosku nelogicke, ci? Ako zacat stavat na pozemku ktory nepatri ani vam? To ste mali potom aj nejakeho divneho geodeta, ktory vam vymeriaval pozemok. Myslim, ze by ste nemali pokracovat ale najprv by ste si to mali dat vsetko na poriadok

 • @anaxime  Dovolím si odpovedať otázkou: Čo by si urobila ty, keby ti niekto pár metrami svojou stavbou zasiahol na pozemok? 😐

 • Keby pár centimetrami, ešte si poviem ok, pošmykla sa ruka, izolácie, krivá stena a hups som na susednom 10 centimetrami. Ale niekoľko metrov? Hlava mi to neberie....hádam boli murári triezvi či geodet pri zameriavaní...ostatne, čo odstupová vzdialenosť? Aj tá min. na výnimku jedem meter nedáva priestor na zásah do cudzieho pozemku niekoľkými metrami. Hm, no asi si to neviem dosť dobre predstaviť. Máte môj obdiv, že ste si to lajzli, ja by som nespala zo strachu, že neskolaudujem.

 • dikes za odpovede, chyba bola spravena na oboch stranach.. zlozite vysvetlovanie. nemame problem so zburanim tejto casti a aj tak urobime, len som chcela vediat viac. 🙂

 • @mimms  keby sme boli cigani asi by si nas za susedov nechcel 😃

 • Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém