Chceme zavkladovať rozostavanú stavbu v Galante

8. apr 200870

ahojte, prosim o radu, ako je to na Katastri v Galante, ak chceme zavkladovat rozostavanú stavbu, či im stacia len základy, alebo 1 meter múru, alebo až po strop??? neviem sa tam už 2 týždne dovolať 😠 Dakujem pekne za odpoved.

  • ahoj! s tým zavkladovaním ti neporadím, ale my čakáme na LV od nich a asi sme mali šťastie, že sme sa dovolali, ale tá pani nám povedala, že im menia software a budú dva týždne mimo prevádzky... a už je to týždeň, tak si ešte počkáme... tiež nás to zdržiava, ale čo narobíme...

  • ahoj, ak chcete zavkladovat rozostavanu stavbu - potrebujete geometricky plan - a staci, ak Vam nieco trci zo zeme - asi tak 0,5 az 1 m muru - aby to geodet mohol zamerat a vyhotovit Vam ten geometricky plan, ktory spolu so zmluvami z banky zavkladujete na katastri. 😉

  • k rozostavanej stavbe treba aj znalecký a stavebné povolenie, nie?
    teda v sc to treba, ale tie katastre sú otrasné, každý robí podľa iných pravidiel 😬

  • Sponzor fóra
  • Caute baby, vidim, ze ste odbornicky. Tak k zápisu rozostavanej stavby potrebujete, žiadosť o zápis rozostavanej stavby + geometricky plan na zameranie rozostavanej stavby + ak pozemok ma do 1000 m2, tak len stavebne povolenie - original alebo osvedčenu fotokopiu, ak viacej tak aj vynatie z polnohospodarkseho podneho fondu, ak staviete na nie zast.ploche + znalecky posudok z ktoreho bude zrejme stavebnotechnicke a funkčne usporiadanie jej prveho nadzemneho podlazia. Je to § 3 ods.15 katastralneho zakona, 162/1995Z.z..
    A program sa meni a bude vramci celeho Slovenska a verte ze aj pre tych zamestnancov to je brutal, lebo je to len program ktory im neulahci robotu ale len predlzi, lebo chce omnoho viacej udajov nahodit. A verte ze urcite robia co mozu. Tiez su to len ludia.

    PS: A to tam nepracujem, ale poznam tieto podmienky v ktorych ludia na katastroch robia

  • A este som chcela dodat, ze každy robi inak. No podla mna ma kazdy robit v sulade s katastralnym zakonom a a jeho vykonavajucou vyhlaskou, cize nemoze od vas niekto pozadovat to, co nie je zakonom dane. Takze asi len tolko........

  • a je nutne poziadat o zaznam do katastra nehnuteľnosti, tam sa neplati kolok. Ak to chcete zavkladovat, tak to sa robi len s pravnym ukonom, t.j. spolu s podanim zaloznej zmluvy alebo ine zmluvy.

  • nellynka ja na nich nenadávam, len konštatujem... jasné, že im nepôjdem búchať na dvere, nech si pohnú 😉

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?