Absolvoval niekto dodatočné dedičské konanie?

Profilova fotka
Na katastri som objavila pod nezistenými vlastníkmi pozemki našich starých rodičov, aby sa to prepísalo na našu rodinu treba požiadať o dodatočné dedičské konanie. Absolvoval túto procedúru vybavovačiek niekto?
Odpovedať
@skorica05 Ano, treba dodatocne dedicske konanie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ano, podat ziadost na sud o dodatocne dedicke so vsetkymi prislusnymi dokladmi- umrtne listy a pod., podrobne pomenovat porucnika, ak viete aj okruh dedicov a pod. Sud potom stanovi notara, ktory vas vyzve na zucastnenie sa na konani a potom uz budete riesit s notarom. POtom ide o to, kto je v dedickych radoch, my sme to mali dvojkolovo kedze niektori aj s tych dedicov uz pomreli tak sme dodedovali este na ich potomkov druhy krat.
Odpovedať
Áno absolvoval som :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@ johanides a ako dlho to trva?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, absolvovali sme to pred mesiacom, návrh na znovuotvorenie sme podali na súd v októbri - a prerokovanie sme mali v apríli :D Samozrejme rátajte s nejakým poplatkom - určité percento z ceny (pozemku, domu...) všetkého, čo je predmetom znovuotvorenia :( Celééé zle tieto úrady
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Mňa by zaujímala taká príkladová situácia, keďže som to ešte nemusel riešiť. Keď notár rieši dedičské konanie, tak má prístup k vyhľadávaniu parciel vlastníka, po ktorom sa dedí naraz vo všetkých katastrálnych územiach, alebo je odkázaný na info ktoré mu k predmetu dedičstva poskytnú dediči a teda to o čom reálne viete alebo máte doklady? Štandardne aspoň čo viem, nie je možné v online katastroch hľadat napríklad podľa mena majiteľa + rok narodenia naraz vo všetkých katastrálnych územiach, ale len jednotlivo. Asi aby sme sa nedozvedeli kto vlastní väčšinu Slovenska 😄. Teda čo ak niekde po vašich starých rodičoch ostali neprededené pozemky aj v inej dedine ako napríklad dožili a tie sa neprededili ďalej na vašich rodičov. Aj my také máme. Dávno zomretí ľudia a pozemky spravuje pozemkový fond, ale nie sú nejak zaujímavé, aby nás to dedilo po 3 generáciach od zapísaných vlastníkov 20 dedičov. Alebo notár preveruje pri konaní aj cez pozemkový fond, čo na vlastníka eviduje? Vraj sa dá osobne na katastri nechať si vybehnúť kompletný zoznam zo všetkých kat. území podľa konkrétnej osoby ale nič som k tomu nenašiel? Máte s tým niekto skúsenosť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Taktiež som prednedávnom zistila, že v katastri figuruje meno môjho zosnulého deda. Dedičské konanie bolo asi pred 30. rokmi, vtedy nebol ešte internet a s veľkou pravdepodobnosťou notár tieto pozemky nezahrnul do dedičského konania. Chcela by som začať novootvorenej dodatočného dedičského konania. V rámci listu vlastníctva však figurujú ďalšie mená už zosnulých osôb (dedovi súrodenci, dokonca dedova mama, čiže moja prababka). Začať dodatočnýmdedicskym konaním len na dedove meno? alebo zahrnúť aj prababku, po ktorej by dedil môj dedo, po ňom moja mama? Ci to riešiť neskor? Ďakujem za info.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?