Upratovanie spoločných priestorov v bytovke

Profilova fotka
Žijeme piatym rokom v bytovke. Je nás tu 8 bytov, my máme tú smolu, že sme 1.NP (vyvýšené prízemie). Problém je v tom, že tu neexistuje systém upratovania spoločných/vchodových priestorov, ktoré užívajú všetci. Odkedy sme sa nasťahovali, upratujeme ich iba my. Zvyšok si rieši iba svoje podlažie, ak vôbec. Problém sa každým rokom zhoršuje. Už som utierala aj vykydaný jogurt a rozliaty olej po niekom z vyššieho podlažia. Niekedy vydržím prekračovať bordel aj dva mesiace a dúfam, že sa nájde niekto iný, kto uprace, ale potom to vzdám a urobím to zase ja. Aké sú možnosti? Domové schôdze sa tu od istého času nekonajú kvôli sporu, na oznam s návrhom, aby sme to dali upratovať firme a odhlasovali si to ako náklad - mi zareagoval iba jeden byt. Čo robiť? 😢
Odpovedať
@evasugarova Kto vám spravuje bytovy dom?
Odpovedať
@evasugarova svoje podlažie plus vstupná "hala"... Tak to bolo vždy....
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 Bytterm. Ibaže ja nie som domový dôverník, takže neviem, či mám vôbec nejaké "oprávnenie" to tam bežať proaktívne riešiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign tu vstupná "hala" = moje podlažie, žiadne špeciálne zádverie nie je. akurát schody do pivnice sú úplne neutrálne územie
Odpovedať
Oslovte upratovaciu firmu, aby vám dala cenovú ponuku, s tou a s mennym zoznamom vlastníkov bytov obehajte všetky byty kvôli podpisom. Ak získate nadpolovičnú väčšinu, máte vyhraté. Odnesiete na bytové družstvo a vybavené. Veľa šťastia prajem
Odpovedať
@evasugarova mozes sa aj ty obratit na spravcu a poziadat ho o zvolanie domovej schodze o upratovani. My si platime upratovaciu sluzbu, myslim 2,50 mesacne za byt a viac sa nestaram. Ked upratujem doma povysvam aj podestu pred dverami, inac nic. Mali sme ja rozpis na upratovanie spolocnych priestorov, fut boli s tym problemy, som rada, ze sme setrilkov v baraku prehlasovali a mame zmluvu s upratovacou sluzbou a ja nemam ziadne starosti
Odpovedať
@dreamhouse myslis, ze to takto lahko pojde ak to teda nebude riesit spravca alebo domovnik? to moze hocikto, teda kto ziska vacsinu hlasov?
Odpovedať
Nechapem, co ludia robia taky problem. Ved aj tak kazdy byt plati na nejake tie spolocne vydavky bytovky a pekne sa mohla z toho platit aj upratovacia firma. Byt tebou trvam na nejakej tej domovej schodzi, skus dat nejaky podnet
Odpovedať
@simiss33 Správca nie je nadriadený vlastníkom. Správca vykonáva to, čo mu vlastníci zadajú. Správca nerozhoduje za vlastníkov, pokiaľ ho tým nepoveria. Takže ak sa väčšina vlastníkov na niečom zhodne, tak správca musí tak vykonať - trebárs aj zabezpečiť upratovaciu firmu. Len to treba regulérne - zvolať schôdzu a urobiť hlasovanie so zápisnicou. @evasugarova Toto je problém pri spoluvlastníctve - že je to kolektívne rozhodovanie. Ak je väčšina spoluvlastníkov len pasívna, tak s nimi ťažko pohneš. Taktiež, ak väčšina bude proti upratovacej firme, tak si budete naďalej upratovať sami. Teraz už máš skúsenosť - ale pri kúpe bytu treba zvážiť veľa faktorov. Aj otázka upratovania, stavu fondu opráv, výška úverov pre bytovku a iné by mali byť veci, o ktoré by sa záujemca o byt mal zaujímať.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 nuz ano, ale keby som vyberala podla upratovacieho servisu, dodnes nebyvam 🙂 okolo susedov a ich zvyklosti tiez nik nevaruje, ak si vezmete den na premyslenie, spionovanie a zistovanie , uz medzicasom kupi niekto iny, co zalohu rovno polozi na stol pri obhliadke. Toto dako doriesim a bude dobre 🙂
Odpovedať
a co tak zvysit najom a z tych penazi zaplatit upratovanie
Odpovedať
@simiss33 áno, úplne v pohode, tiež som to riešila, a nie som správca 👍
Odpovedať
Článok sa načítava...
v štatnych bytoch tak bolo teraz kazdy pozor -aby cisto bolo asi mate zbabelca ako zastupcu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?