Robotický čistič okien HOBOT - reálne skúsenosti

Profilova fotka
Má niekto reálne skúsenosti s čističmi okien zn. HOBOT? Aké veľké okná čistíte, čas, spotreba utierok, je možné ich vyprať a pod. ? https://www.toprobot.sk/roboticke-cis...
Odpovedať
Profilova fotka
S týmto konkrétnym nie, ale toto doma máme ten ručný, kúpila si to moja asi minulý rok, nevie si to vynachváliť, aj pred kamoškami s tým urobila taký bum, rozmer okien? Klasika, plus balkónové dvere, svetlík, my máme takú handru tá sa dá prať a malo by to byť napísané v popise, myslím, že aj na tomto sa dajú utierky prať, ale ako každá nevydrží večne.
Odpovedať
@wewio ručný máme, otázka bola nasmerovaná na robotický čistič okien...
Odpovedať
Profilova fotka
@topvideo Ja osobne si neviem predstavit ako to bude behat a tak a asi ked su v baleni nahradne handry asi su jednorazovky nie? Tiez mam rucny a to len perieme tu handru je taka ale ako na mop toto vyzera taka na par pouziti :/ @ingrid1810 samozrejme sme to vsetci pochopili, ale to neznamena, ze sa ktomu nikto nemoze vyjadrit, lebo to nie je to iste.
Odpovedať
Skúsenosť nemám, ale podla mňa je to sprostosť. Okná čistím 2-3x ročne, trvá mi to cca 1-2 hodiny. Ešte aj na Lídli veľké sklenené tabule čistia ručne a že im to ide pekne rýchlo. Kým vystojím krátky rad, tak má 2-3 veľké okná umyté.
Odpovedať
@okro1 videla som ako to behá... :-D,skôr sa mi jednalo o konkrétny typ, lebo na heureke ich je viac a tie recenzie málokedy píšu majitelia, takže by mi skôr pomohli príspevky od majiteľov týchto robotov a ich skúsenosti s nimi... aj základy domu môžte vykopať lopatou aj bagrom... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ingrid1810 Jaj tak to samozrejme, len to vyznelo tak vseliak, to som myslel len na obranu pana, ze sa vyjadril. Ako to beha? Ako vysavac len na okne?
Odpovedať
@okro1 takto https://www.youtube.com/watch?v=IEumR...
Odpovedať
Profilova fotka
@ingrid1810 Uprimne nechcelo sa mi to hladat lebo som v robote teraz a nemam moc cas kukat take pristroje :D Ale uz si to teda kuknem :D
Odpovedať
Profilova fotka
len píšte, ale reálne skúsenosti, nie o ručných 8-)
Odpovedať
@ingrid1810 len musí mať stále dozor, lebo čističe uschnú a robot spadne, a ako leští? to nemôže suché by ho neudržali@mio23 má neotvárané okná i na poschodí, má teleskopické tyče
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som to videl u kamosa, jeho zena to strasne chcela a je to celkom haluz, ovladala to dialkovym a on bol na tom okne pricucnuty ako podtlakom :D
Odpovedať
@duzu V prvom rade je dobré vedieť, že robot nie je napájaný iba batériou. Aby robil svoju činnosť, musí byť káblom z balenia pripojený k elektrickej sieti. Má síce vstavanú batériu (4 × Li-Po, 3.7 V), ale tá funguje, len ako poistka. Ak by vypadla elektrická sieť, robot okamžite prepne na chod z batérie, aby nespadol na zem a taktiež zastaví čistenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duzu V balení sú dva druhy utierok z mikrovlákna. Modrá (hrubá) – na suché čistenie vonkajších strán okien s väčším znečistením a prachom. Žltá (jemná) – na leštenie a dôkladné čistenie, pri ktorej môžete okno jemne navlhčiť vodou alebo čistiacim prostriedkom.
Odpovedať
@ingrid1810 môže byť utierka úplne suchá? nespadne to vtedy s okna? to by asi nenacuclo,dostane sa tam vzduch, ak by išiel len na batériu bol by ťažký
Odpovedať
@duzu však práve preto otázka bola smerovaná k reálnym použivateľom tohto robota a nie aby sme polemizovali čo? keby? ako? a prečo?...
Odpovedať
ja osobne si to neviem moc predstavit, ved aj vlastnymi rukami je to rychlo par x do roka, to nie je az taka robota, ja som chodila okna umyvat aj na lekaren a mali ich tam teda dost a velke a mala som to asi za 3 hod, makacka ale dalo sa 4x za rok
Odpovedať
@lennaa ani ja som si nevedela predstaviť umývať riad v umývačke riadu a to som ju ani nechcela, mm ma prehovoril a teraz si ju neviem vynachváliť, takže poprosím rady typu hádam to 4x krát do roka zvládnete nechajte na mňa, ďakujem... ;-), nič v zlom :-)
Odpovedať
@ingrid1810 umyvacka riadu sa neda porovnavat s tymto a je to moj nazor a mozem si ho napisat, neporusujem tym ziadne pravidla :) umyvacka sa vyuziva na dennom poriadku, toto sa vytiahne dva x za rok, ja nehanim produkt, vyzera to dobre, je to vychytavka, len si myslim, ze peniaze sa daju investovat aj inak
Odpovedať
@lennaa svoj názor si môžeš napísať :-) to ti nikdo nebráni..., ale mne tým nepomôžeš pri rozhodovaní, myslím, že ja viem najlepšie ako investovať svoje peniaze, apropo vôbec ma nepoznáš a nevieš ako často umývam okna...
Odpovedať
Milujem ked zenske zacnu mudrovat ako je umyt okno drina, je to primitivna lahka robota na par minut, ak sa vam neche povedzme muzom nech to spravia a hotovo. Kupovat toho robota na okno je uz vrchol udskej pohodlnosti, to ej horsie ako automaticky vysavac ci kosacka. Ak ma niekto vysoke okna no budis ale na beznom, dome hlavne ked ma kazdy bungalov zavesit tu sprostost na okno cakat kym to tam onanuje potom dat dole a zas na druhu stanu a dookola ved to je na mozog.
Odpovedať
@sysell no na teba som čakala :-D, veľmi pekne ďakujem za duchaplnú a vyčerpávajúcu odpoveď... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell to ako mne, ja pomáham, mne to nerobí problém, ale prečo si neurobiť život pohodlnejší? 8-) A ked si mm zaželá na narodeniny hračku, tak jej to splním ;-)
Odpovedať
@ingrid1810 vitaj nemas zac @topvideo no to je potom tak konzum, vyrabaju sa zbytocne vyrbobky co by na to povedala taka gretka. Ako vazńe zaujimava hracka ale ozaj to trreba? Su aj ine hracky pre zeny
Odpovedať
@sysell Grétka má svoj svet...
Odpovedať
@sysell každý skúša čo by mohol predať na čom môže zarobiť, takže zbytočný výrobok pôjde ťažko na odbyt ako teplé rožky, grétka nekomentuje každý výrobok ,len ten ktorý zamoruje zem, základné potraviny musíš mať aby si prežil, no všetko ostatné je pre pohodlie človeka
Odpovedať
@ingrid1810 len v inom sa nebude už dať prežiť
Odpovedať
@duzu na trhu je už 6 rokov... ;-) a ekologické okienko otvorím nabudúce... ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@ingrid1810 kúpili ste ho nakoniec? ako funguje? tiež nad tým rozmýšlam
Odpovedať
Profilova fotka
@pilinka1 nie
Odpovedať
@wewio mozes mi prosim napisat znacku tono rucneho naokna dakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?