Pripravok na tepovanie matracov a sedačky

Ahojte, planujem si pozicat tepovac a vytepovat si matrace a sedacky. Rozmyslam, aky pripravok na to pouzijem. Na matrace asi nemoze ist hocijaka chemia kedze na tom clovek spi. Mate s tym nejake skusenosti prip. venujete sa tepovaniu? Viete odporucit nejaky pripravok? Dakujem J
Odpovedať
Skúsenosť mám jedine s Vanishom, ale to veru neviem, či by bola dobrá voľba pre tie matrace, ale ak by sa to poriadne vytepovalo a odvetralo, tak možno aj. Alebo potom také tie rôzne prírodné eko bio náhrady. Ale zase nie všetky majú taký účinok, ako by človek očakával.
Odpovedať
@jordanpeterson a ma gauči si nezvykneš poležať?
Odpovedať
@sousedekovci89 no nie osem hodin denne a vacsinou na nom hlavu nemam
Odpovedať
@jordanpeterson ani na matraci väčšinou hlavu nemáš- ale na vankúši+ zvyčajne býva na matracoch natiahnutá ešte obliečka.
Odpovedať
@sousedekovci89 vankus nepouzivam a obliecka zas nie je nejaky nepriepustny material
Odpovedať
Profilova fotka
No neviem či sa bavíme vyslovene o chémii, veď stačí nejaký čistiaci prostriedok nie?
Odpovedať
tiez si myslim, ze vyslovene nieco specialne nebude potreba a kludne by som skusil aj tie spominane eko cistice teda, ked mas obavu z nejakych chemikalii. alebo to nechat na nejaku firmu, co sa tepovaniu venuje.
Odpovedať
Skúsim zistiť od manžela, on požičiaval tepovaciu mašinu a už v nej nám zarobili nejaký čistiaci prostriedok, ale voňalo to pekne a nikto nedostal žiadnu reakciu že by to mala byť nejaká agresívna chémia, alebo čo.
Odpovedať
@jordanpeterson obliečky perieš v čistej vode? Alebo nejakom eko prostriedku? Ak sa obávaš tradičného čistiaceho prostriedku, tak použi eko tepovač nejaký- v nejakej špecializovanej predajni na eko čistiace produkty ti budú vedieť poradiť. My používame normálna vanish na strojové čistenie, obličky perieme v riadnom prášku s avivážou a nemáme žiadny problém.
Odpovedať
@sousedekovci89 nie nie, bezneho cistiaceho sa neobavam. Len neviem, ze co presne sa pouziva na tepovace, ci nahodou nie nejake agresivnejsie cistidla, preto som sa radsej opytal. Ok pozriem ten vanish, dakujem za radu.
Odpovedať
nemyslim, ze by tie prostriedky boli nejake agresivne. vsak s tym sa pocita, ze na gauc si sadnes, lahnes, opries sa aj holymi nohami, rukami. ze s tym prides priamo do kontaktu potom.
Odpovedať
by mi ani nenapadlo ze chemiu, volaky prvy cistiaci prostriedok na latku, alebo potahy a vybavena vec, ved na tom clovek sedi, lezi, s pokozkou sa dotyka, takze nieco normalne by som volil.
Odpovedať
Článok sa načítava...
A je nutne aj nieco pouzit? Nestaci teda len cista voda, ked mas obavy z nejakych reakcii?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?