Parný čistič Karcher Sc1020

Chela by som si kúpiť parný čistič karcher SC1020, máte niekto skúsenosti? Alebo vie ho niekto porovnať s H2O mopom? vyčistí aj špáry? ďakujem za každý názor.
Odpovedať
1
2
12
Profilova fotka
@micka21 Ahoj, ja ho pouzivam uz asi 6 mesiacov, no nemam zatial negativne skusenosti a to som precitala kopec recenzii,a tiez ho chvalili. My mame doma dlazbu,teda prevazne ale aj na parkety ho niekedy pouzijem s mensim tlakom. pouzivam ho asi 2x tyzdenne,a pred vianocami som vsetky spary vycistila ( s tym specialnym nastavcom) a vsetky necistoty,co tam nechali robotnici vycistil,neviem ci tak krasne vycisti aj starsie spinave spary,my mame novostavbu,takze tam to islo lahko. uz som s nim aj okna umyvala,a tie kakance od much super vycistil,samozrejme treba dolestit so suchou handrickou,ale napr sprchove dvere tiez super vycisti. pre mna najvacsie plus je,ze mam male dieta ktore sa v kuse hra na zemi,nemusim pouzivat cistiace prostriedky a krasne tu podlahu vycisti. A nemusim dokupovat tie originalne latkove nastavce,nikedy staci aj obycajna ina znacka,ked periem tu original. A ten H2o ma moja znama,oproti karcher je to detska hracka :-N inak si pozri stranku mall.sk a tam su nan tiez recenzie
Odpovedať
Ja mam tento parny cistic pozicany.Ale asi si ho idem kupit tiez .S H2O sa to neda porovnavat , v reklame neukazu ze to dokaze tlacit paru minutu a potom sa to 5 minut zasa tlakuje a nahrieva .Nehladne na to ze to nema oproti karcheru ziadny tlak ....
Odpovedať
@jazmina83 @kollega a máte presne tento typ? lebo je to jeden z tých lacnejších výrobkov - ja som pôvodne chcela len ten ručný SC952, a od toho ma odhovorili hneď medzi dverami v predajni.... :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@micka21 ano,presne ten isty typ,stal v akcii 89 eur :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@micka21 ďakujem veľmi pekne za tip, hned som si aj prečítala recenzie a ozaj ho každý chváli. Uz som ho aj objednala :-) maju ho momentálne v pixmanii za 82 EUR. Verím, že bude super.
Odpovedať
@blondiee83 tak ja som si ho včera doniesla domov a vyskúšala len tak narýchlo na kúpelni a jednej špáre - a myslím,že budem spokojná - teraz za denného svetla je krásne vidieť rozdiel :) budúci týždeň môžem dezinfikovať 8-)
Odpovedať
Ja mam tento konkretny typ a podla mna pre beznu domacnost staci. Za tu cenu je super. Mam psa a tak som rada, ze sa podlaha pri umyvani zaroven aj dezinfikuje. Umyvam tym dlazbu aj plavajucu podlahu. Som rada, ze umyvat podlahu mozem pomaly v lodickach, elegatne a bez mokrych ruk mam vsetko ciste za 5 minut. A nedavno som ho pouzila v jednom byte, ktory som rekonstruovala. Mozem len odporucit. Vacsinu hrubej spiny sme tym vedeli vycistit bez macania handier vo vode. Obkladacky zaspinene sparovackou boli po chvili krasne ciste a leskle. :-)
Odpovedať
ja som si ho kúpila dnes a už som vyčistila kúpeľňu aj kuchyňu a som úplne spokojná, tak ďakujem aj ja za recenzie :-)
Odpovedať
Mne sa tiež ten karcher pozdáva, no v predajni mi povedali, že nie je vhodný na plávajúce podlahy a doporučili mi iný na cca 500 €. Vy s týmto SC 1020 čistíte aj plávajúce podlahy? Nezačali sa po čase "odúvať"?
Odpovedať
Myslim,ze v baumaxe ho maju prave za 61.99€.....
Odpovedať
@marianas je vhodný aj na plávajúce podlahy, môžeš si tam nastaviť reguláciu pary. Sú tam tri stupne. A stojí 109 euro aj v Hornbachu aj v Baumaxe
Odpovedať
Va bqumaxe je za tych 61 ci 67€
Odpovedať
Článok sa načítava...
Rada by som sa opytala tych, co ho pouzivaju...nezostava dlazba alebo plavajuca podlaha po pouziti prilis mokra? Je to porovnatelne ako pri pouziti rucneho mopu? Na aky dlhy cas vydrzi priblizne voda v nadrzke? Netreba ju casto doplnat? V dome budeme mat samu dlazbu a plavajuce podlahy, tak by ma zaujimalo, ci pri kazdej miestnosti nemusim vodu doplnat. A este by ma zaujimalo, ci nim cistite aj okna zvonku v zime. dakujem
Odpovedať
@fosilka ahoj, ja nemam konkretny sc 1020 ale sc 2550, pouzila som ho i na dlazbe i na laminate..je pravdou ze je to mokrejsie ale nie su to mlaky vody :-) ..potom som klasicky nadstavec vymenila za nadstavec na okna a to uz bola ina kava ..este sa ucim co presne a ako, kedy viac pary kedy menej..ale aj na nabytku ked som "utierala" prach ostali take mapy ako po mokrej handricke ..tak som to prebehla suchou handrickou a bola som spokojna ze nic sa nevyduje alebo tak... 8-) Podlahu som nevytierala do sucha , vyschlo to o chvilu..mozem len a len odporucit
Odpovedať
Ahojte, je treba k nemu dokupovat nadstavce? alebo staci co je v tej sade uz dane... rozmyslam ze si ho objednam bud z mall alebo pixmanie cca 100EUR, pozerala som ho aj v hornbachu aj baumaxe aj metre a vsade plus minus rovvnaka cena. Chcela by som s tym umyvat okrem dlzaby aj okna .. vie mi niekto poradit? http://www.pixmania.sk/sk/sk/5994402/...
Odpovedať
@yanka79 Ja som si ho nedavno kupila a je v baleni len hlavica na podlahy s handrickou a potom taky nadstavec s takou akoby tryskou, napr. na cistenie sporaku. na okna asi treba dokupit nejaky iny nadstavec.
Odpovedať
@qwerty81 a si s tym spokojna? ako sa s tym cistia podlahy?
Odpovedať
@yanka79 podlahy som zatial umyvala len raz a je to ok, ale s tou tryskou som skusala umyt odkvapkavac na dreze a vodny kamen mi s tym moc nesiel. neviem, mozno trebalo dlhsie...
Odpovedať
@yanka79 ahoj ano musis kupovat nadstavce...myslim ze uvazujes nad sc 1020... tam je zakladna sada..ja som kupila sc2550, a nadstavec na okna, a textilie ..spokojnost veeeelka ( s nadstavcom na okna umyvam podlahy :-D ostava menej vody ). @qwerty81 - ani mne to sprvu neslo..ale potom som vyskusala nadstavec s turbou tryskou..dala som na to kefku a sup ho islo..turbo tryska ma taku gulicku v sebe ako hrkalka.. Podlahy s normalnou hubicou isli dobre, ale nezdali sa mi tie mokrjesie mapy..skusila som nadstavec na okna a hned som bola spokojna..mne pride tento stroj ako skladacka..na to na co ho chcete primarne pouzivat dokupite prislusenstvo a bude to vsestranny pomocnik..a ten vzduch v byte po upratani je na nezaplatenie..
Odpovedať
@chrustik83 ahoj. vdaka za tip. no ja tu turbo trysku nemam, len taku nejaku obycajnu a neviem ci to budem dokupovat. Kde si kupovala tie nadstavce a za kolko, prosim ta? a umyvas s tym aj plavacky, ci len dlazbu?
Odpovedať
Profilova fotka
@jazmina83 chcela by som sa spýtať, keď je podlaha keramická lesklá, či tento čistič nezanechá čmuhy...či podlaha ostane pekne lesklá dik
Odpovedať
Profilova fotka
@jarka0502 my mame dlazbu taku rustilkalnu,nie taku uplne lesklu a na tej smuhy neostavaju,a myslim si,ze ked je aj na cistenie okien ( s jednym nastavcom) smuhy by nemali byt. Ja tu handricku casto menim periem a nerobi flaky x-)
Odpovedať
@qwerty81 bola som v predajni na trnavskej ceste ( tam som kupovala nadstavce, priamo pri kupe stroja).. ale su bezne na nete dostupne.. inak je este jedna tema ohladom tohto zazraku.. skuste pozriet mozno i tam najdete odpovede na otazky http://www.modrastrecha.sk/forum/upra...
Odpovedať
Profilova fotka
@jazmina83 ďakujem za info
Odpovedať
Profilova fotka
@jazmina83 @compra @blondiee83 @purpendicular baby chcem sa opytat, chcela by som tento parny cistic ale ako je to s tou handrickou? Chcela by som s tym umyvat parkety, mame novostavbu a zatial tam je kopec prachu, este nebyvame a vzdy ked to prejdem mopom tak je mop po 4 tahoch hned spinavy. Na tomto parnom cistici sa to asi tiez spini, potom to hned pri umyvani date dole a vyplachnete, alebo ako to funguje?
Odpovedať
@renatkas Kup si niekde dalsie handricky. Mozes tam nacvaknut aj obycajnu handru. Ale lepsie, ked kupis nejaku nasadku na ktorykolvek mop, ale taku hunatejsiu. S takymi sa mi lepsie cistu. Ja som pohodlna. Mam asi 10 handriciek na tento mop. Nezmykam. Ked je spinava, dam cistu a ked su vsetky spinave, tak ich hodim do pracky na dezinfekcny program bez avivaze spolu s inymi handrami domacimi. Setrim rucicky...
Odpovedať
Profilova fotka
@compra a idu tam aj tie klasicke handry na mop ktore su na suchy zips alebo ta handra musi mat nejaky rozmer aby sa dala uchytit?
Odpovedať
Profilova fotka
@renatkas No v prvom rade sa to nezaobide bez povysavania - pred kazdym jednym umyvanim. a potom ako tu pisali vyssie, davam akekolvek handry, ktore mam po ruke, od svedskych az po klasicke, co pouzivali este upratovacky za nasich cias :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@renatkas tie klasicke na mop so suchym zipsom su moc hrube, nevedela by si ich prichytit. ona nesmie byt v prvom rade hruba
Odpovedať
Ja praveze davam take hrube, hunate, pristipcuje sa to tam v pohode. Jednu mam aj taku so suchym zipsom. V zasade kludne nastrihaj stare uteraky na zaciatok, tie ti tiez spravia sluzbu. Jedna znama mi poradila, ze ona dava deku z Ikea, taku tu obycajnu modru. Nastriha na potrebnu dlzku a zevraj to s nou ide super. Nie je to zly napad. Za 2 euraciky mas aspon 10 handriciek na zem. Take by som asi ani neprala...
Odpovedať
1
2
12
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?