Mravce v novostavbe - ako sa ich zbaviť?

Prosim vas poradte ako odstranit z domu mravce. Mame novostavbu murovaneho rodinneho domu. Byvame tu nieco cez mesiac. Z pod podlahy ide neskutocne vela mravcov. Nedavno sme namiesto odpovede skor diskutovali, ze ci idu ozaj z pod podlahy. Ano idu. Prosim poradte ako sa ich zbavit 🙏 pod listy sme medzi podlahu a stenu nasypali granulky proti ciernym mravcom. Dali sme domceky. Z jednej izby sa stratili. Objavili sa v druhej. Nasypali sme to vsade. Mame aj domceky. No vzdy ked si myslime, ze sme sa ich zbavili tak sa bud rano alebo navecer objavia. Ale v takom mnozstve ze nie je kam stupit. Lozia aj po stenach a oblozkach. Vo velkom. Ako na ne prosim vas poradte.
Odpovedať
Profilova fotka
Tie domčeky sú super,ale výsledok sa objaví až po roku.Mravce od toho zostanú impotentné. Rýchlo sa oplatí sprej napr Biolit proti lezúcemu hmyzu. Treba s ním postriekať všetky miesta kde sa mravce vyskytujú alebo pohybujú.Všetky miesta pozdĺž kútov miestností. Nesmie sa to ale umývať ,inak to zmyjete. Alebo po umývaní podlahy znovu nastriekať. Dajte pozor ak máte malé deti.
Odpovedať
Vdaka. Male dieta mame. Keby vystriekame okolo list. Vsetky ich vyhuby a potom ho mozem umyt? Resp to funguje ze najdem vystriekam. Ako kvazi prva pomoc?
Odpovedať
@babullka Domčeky dobré ale najviac čo nám pomohla na druhý deň sa neukázali bol taký gél na mravce. Dali sme to na miesta kde liezli ( podlaha, atď) oni si to pekne ponosia do brlohu a dajú nažrať všetkým ( aj kráľovnej). Odskúšané u nás, u susedov u kamaráta na balkóne.
Odpovedať
@babullka https://www.floraservis.sk/gel-na-mra...
Odpovedať
@babullka mravce musis zlikvidovat vonku a jedine,co pomaha na vsetky cesticky nastriekat savo. Minuly rok som tak robila a tento rok tiez okolo celeho domu a mravce su fuc. Mali sme dva mesiace pokoj a zase sa promenaduju po dome,tak sa chystam znovu na boj.
Odpovedať
@hoblinka13 okolo celeho domu dat savo? K fasade?
Odpovedať
Inak nechapem kde sa beru. Ved ked davali podlahu vysavalo sa a pod podlahou je predsa vyliaty beton. Nechapem kde sa beru. Nepoviem keby ich bolo par. Resp.stary dom s puklinami. Ale dom stoji 3mesiace 😞
Odpovedať
My sme našli kde majú veľkú koncentráciu okolo domu a rám som im nasypala taký prášok proti mravcom. V interiéri som musela hľadať z kade vykiezaju a to som vystriekala biolitom. Viac tade nemali dnu, ale po čase sa objavia, minulý rok vonkajší zákrok pomohol tam že už sa neobjavili. Dostala som aj typ okolo domu nasypať Ariel :) ale to som neskúšala...
Odpovedať
Aj u nás mravce po kuchynskej linke lozia,viacmenej v noci,a nad ranom...tiez nechapeme odkial chodia,novostavba,potery,dlazby,fasada hotova...mame tie domceky, ale dako nepomahaju...v zime bol klud, teraz sa oteplilo a zas sa tu promenaduju...vzdy tak cca 50kusov :-|
Odpovedať
@palino82 nooo keby sme ich mali 50 tak si na nich nejako zvyknem 😁 no pred dvoma dnami boli v jednej izbe komplet po celej podlahe. Tak zufali sme boli ze sme uvazovali uz aj nad poslednou moznostou. Dole podlahy a nejak chemicky sa toho zbavit. Neviem ci sme na nejakom mravenisku ci co. Preto zistujem ake mame moznosti. Jednoduchssie. Viem ze to nie je byt, ze tu sem tam budu. No toto je extrem. Hladat kde sa sstala chyba nam asi nepomoze. Len sa ich chceme zbavit. Co sa tyka toho sava, pobehuju tu este psi, nie su este ploty a pozemok upravene. Nemoze im to vadit? Resp.budeme moct vetrat? Savo dost smrdi. A pomoze nam to, ak by bolo mravenisko medzi poterom a podlahou?
Odpovedať
@babullka Prosím ťa nevymýšľaj a kúp ten gél. To si nevidela koľko mravcov sme mali doma my. Mali dva dni hostinu na kuchynskej linke. Skúšal som aj tekuté prípravky a nič nepomohlo. Nám síce z podlahy neliezli ale už som ich dva roky nevedel. Inak som skúšal aj kypriaci prášok a by ste sa čudovali, tie mravce nechceli ísť ďalej a cez ten kypriaci prášok ( ale to bol len test). :-D
Odpovedať
@blackomt gel kupime urcite. Co sa tyka vymyslania tak chapem ze je to mozno bezny problem. Len som necakala ze v novostavbe. Kde su novr mury, potery. Mozno preto take sklamanie. Sme za vyskusanie vsetkeho co sa da pri malom loziacom babu😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@babullka Aspoň vieš že vás majú zvieratká radi. Susedia mali na povale aj myšky :-D
Odpovedať
@babullka teraz som čítala lyžička liehu+lyžička jar+šálka vody dať do fľaše s rozprašovačom potrepať a nastriekať do otvorov kade chodia asi zvonka,či?a lieh sa kde kupuje,kto vie?
Odpovedať
Profilova fotka
@blackomt @babullka ten gel mame aj my, staci kvapka a za 2 dni boli prec...my sme msali mravce v kupelni, liezli mi vsade, este aj do mydlovej kytice polozenej na geberite...ked som hladala, ze odkial vyliezaju, tak tiez spod listy alebo zarubne
Odpovedať
@blackomt my sme mali uz aj kunu aj mys na povale, aj blesk nam rozbil komin, no otras...a to byvame necelé 2roky...ale tie mravce akoby sa vytratili z nicoho nic za posledné 2dni som videl jedneho zabludenca 😂 ale ten gel si kupime aj my pre istotu 😉
Odpovedať
Dnes som čítal toto... https://tojenapad.dobrenoviny.sk/ako-...
Odpovedať
@palino82 super 👍 Mysleli sme si ze doslo k nejakej chybe pri stavbe. No na nasej novej ulici je niekolko novych domov. Uz sa nastahovali vedla novy susedia a dnes rano sa stazovali na mravcov 😁 nie sme v tom sami
Odpovedať
@blackomt nevieš prosím ťa či to predávajú aj v nejakej drogérii,či?
Odpovedať
@marta2610 Ja som to kupoval v Kauflande. Ale odvtedy ako som to použil v interiéri tak po mravcoch nie je stopa. Mravce vidím iba von. Asi sa už naučili, že nemajú liesť do cudzieho hniezda :-D
Odpovedať
@blackomt dal si im jasnú stop loptičku,alebo si to medzi sebou povedali a máš pokoj :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dobré sú vraj tie pastičky čo je v nich jed, im to vonia, zoberú to do mraveniska, nažerie sa z toho aj kráľovná a potom vyhynie celé mravenisko ale tiež to trvá pár dní
Odpovedať
Gel je super to bez debaty, to je vec, ktoru je vhodne mat doma, domceky su tiez fajn, len to nie je riesenie rychle uz aj hned :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Skusal som kadejake otravy na mravcov, vyskusane skoro vsetky dostupne na Slovensku, od praskov, po gey, tekutiny...vzdy sa mravce vratili do domu. Z ebaya som kupil dva male sacky. Jeden som dal ku rodicom do domu a pouzili ho aj vo vonkajsej kuchyni, odstranene komplet vsetky mravce. Nechapali, ako sa to podarilo....Niekolko mesiacov po a este sa nevratili. Podobne aj u mna. Planujem to v lete pouzit pri stromkoch, kde mam dost premnozenych mravcov. Takze skuste a uvidite:) Shanjia Ant Killer Bait 2019 https://www.ebay.com/itm/Shanjia-Ant-...
Odpovedať
https://www.youtube.com/watch?v=1k0rv... tu je celkom zaujimave video pouzitia gelu, ja som pouzil taky prasok z odkazu vyssie....v kazdom pripade nejde o klam ale doteraz najucinnejsi prostriedok na mravce aky som mal....a vazne sa tesim na dalsi rok, lebo s mravcami v zahrade som mal velky problem, vacsinu stromkov ak nie vsetky nainfikovali voskami.....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?