Máte skúsenosti s práčkou Bosch WAA 2027 SBY?

Zobraz úvodný príspevok
Aku pracku by ste nam odporucili. Rozmyslame nad Bosch WAA 2027 SBY ma s nou niekto skusenost??
Odpovedať
@xixi7 my sme mali taky problem, na veciach boli bodky, akoby od bubna otlacene. Vyriesili sa to tym ze som namiesto prasku zacala pouzivat gel. Mozno ked pouzivas prasok a peries na nizsej teplote, prasok sa uplne nerozpusti a je to od toho.
Odpovedať
@macka23 Ked sa prasok uplne nerozpusti, tak to v nasej pracke vyzera inak...prasok zostane v podobe zrniecok na pradle a da sa to akoby vyprasit...toto su divne flaky. Najprv som si myslela, ze mam nejaky nekvalitny bavlneny vyrobok, ale robi to aj na znackovych veciach. A zahada je, preco aj ked to preperiem v rukach, tak skvrny nezmiznu. Ak by to bolo len usadeny praci prasok, tak by to malo predsa zmiznut.
Odpovedať
Skusim bez avivaze, ked sa nemaju znasat s pracimi prostriedkami, len je divne, ze spolu reaguju az tak agresivne-vyblednutymi skvrnami.
Odpovedať
@xixi7 aky prasok a kde kupovany pouzivas. Lebo nie je prasok ako prasok. Ja k tym nasim "akciovym" arielom a persilom akosi uz nemam doveru.
Odpovedať
Profilova fotka
@xixi7 ja som tiež rovnako uvažovala, že keď je to od prášku alebo aviváže, tak by sa to malo dať oprať buď v ďalšej várke alebo Vanishom alebo odfarbovačom či Savom. u mňa tie fľaky tiež vyzerali ako zažraná špina, na tmavom prádle svetlé škvrny, na farebnom a bielom šedé škvrny, akoby frkance od farby a najviac ich bolo vidno oproti svetlu... zopár kusov bieleho staršieho prádla, ktorého mi nebolo ľúto som dokonca namočila do Sava (na bielenie) na celý deň a noc. a výsledok? ráno som vybrala rozpadnuté ale stále zašpinené prádlo... ;-) @nanika niečo na tom bude, že tie akciové prášky nie sú celkom OK, ja som výlučne "vychytávala" akcie na Ariel a Persil a vytešovala sa zo skvelej ceny...
Odpovedať
Baby, ja co citam o znicenom pradle, smradlavej pracke, plesni atd, zacinaju sa tam opakovat tieto veci: pranie sustavne na nizkych teplotach 30-40 stupnov, pouzivanie znackoveho arielu a persilu (myslim, ze vsetky ho kupujeme v akciach. Uz som citala na webe, neviem,, co je na tom pravdy, ze u tych akciovych daju ine zlozenie, menej ucinnej latky a viac balastu). Na jednej strane sa na nas valia reklamy ze ako super peru a hlavne pri nizkych teplotach, ale nikto vam nepovie, ze za prve, gely su menej ucinne ako prasky, za druhe, pracka ma aj v navode uvedene, ze ju treba pravidelne vyvarat, co malokto vdaka vsade natlacanemu "setreniu energie" aj robi. Ja som si vdaka gelom a znackovym praskom a praniu na nizkym teplotach prisla k smradlavej a plesnivej pracke. Chvala bohu na pradle som skvrny nemala, ale zatuchnute tmave pradlo bez priciny poznam z vlastnej skusenosti a robi to aj sestre. Takze jedine co viem na tieto veci poradit, vyvarat raz za mesiac a hlavne striedat prasky. Gely pouzivat len vynimocne. Nase A a P uz nekupujem, ak mam prilezitost, ze mi niekto privezie z AT, tak ju vyuzijem, ak nie, kludne kupim Rex, za nim prasok z Lidla atd. Pradlo mam inak biele, nezasednute a ponozky po deckach ziaria na km :) Aj ked uvazujem, ci raz vdaka plesnivej pracke nebudem prat niekde v potoku :)
Odpovedať
@mirusikp Ano presne take iste skvrny to robi aj mne.Vcera som dala prat na skusku cierne saty, co nosim na doma, na 30min rychle pranie, s minimom prasku a bez avivaze a vyvratila som ich na rub. Dopadli dobre, nic im nie je. Ono inak mam pocit, ze to nerobi na kazdej varke.Mirusik tebe to robilo zakazdym alebo obcas? @nanika Periem v Persile, predtym to bol Color teraz myslim Gold (presypavam ho zo sacku do krabice od Persilu, takze sacok som vyhodila, ale myslim, ze to bol Gold) kupovany v Metre. Myslim, ze tento posledny nebol akciovy, lebo sme ho vtedy uz minuli a potrebovali sme novy bez ohladu na cenu. Avivaze rozne, Silan, teraz Lenor. Ked ja mam taku obavu, ze ak kupim prasok neznamej znacky, jeho zlozenie nebude kvalitne, prejavi sa to bud na pradle alebo na pokozke, mozno sa mylim.Rodicia roky peru v Arieli alebo Persile a nikdy s nimi nebol problem, takze ja s nimi doteraz pokracujem, ale mozno to zmenim, snad nieco zaberie. Dakujem vam za cenne rady.
Odpovedať
ja som tiez mala isty cas na pradle take skvrny, akokeby vyblednute farby. nechapala som. ja som vsak mala podozrenie, ze to bolo od persilu (v akcii). odvtedy ho nekupujem. zaroven sme zhodou okolnosti aj menili 10 rocnu pracku. zatial skvrny nemam... takze moze to byt v starej pracke a v nekvalitnom prasku - moj zaver.. avivaz pouzivam minimalne, na niektore druhy pradla vobec. ariel mi toto zatial neurobil, ale neviem povedat, ci bol kupovany v akcii alebo nie. ten persil urcite, lebo persil nezvyknem kupovat a vtedy som si povedala, ze skusim zmenu, ked je uz akcia. este som skusala aj ten formil z lidlu, tiez s nim nie je problem, len mi vadi, ze pradlo nevonia cistotou, ale ma taky zvlastny puch, ktory nastastie pri uschnuti pradla vypachne.
Odpovedať
@xixi7 zalezi, pre ktory trh bol prasok vyrobeny, ak pre poliakov, nas, cechov, madarov, tie prasky maju ine zlozenie aj cenu. Vyrobene pre nemecko, rakusko su o dost drahsie a lepsie peru.
Odpovedať
@xixi7 presne také isté švrny som mala aj ja na farebnom prádle, vraj som dala veľa prášku, po niekoľkých praniach sa stratili, odvtedy nesypem prášok priamo na prádlo, ale kúpila som tekutý a ten lejem do nádobky a je to ok. To isté sa mi stalo pri tmavom prádle, keď som naliala gél priamo do práčky, tak sa urobili fľaky, ktoré už nezišli, ten gél akokeby vyžral farbu, odkedy lejem do nádobky a v menšom množstve, tak fľaky nie sú.
Odpovedať
Profilova fotka
@xixi7 mne to tiež nerobilo v každej várke, preto mi aj skúšanie všetkých tých odporúčaní trvalo skoro pol roka ;-( najkvalitnejšie prádlo - väčšinou značkové manželove tričká a polokošele - to zvládlo úplne v pohode bez náznaku zašpinenia... čo sa týka značky prášku, začínam vážne "podozrievať" Persil, tiež sa mi to prvýkrát objavilo práve pri ňom... vtedy som striedala prachový a gélový Persil plus aviváže už tu spomenuté. @bets ten formil na biele prádlo sa páči aj mne, a vadí mi tiež akurát tá jeho "vôňa" - pripomína mi prázdniny u babky takých 15 rokov dozadu ;-D @vanish1 ja som prášok ani gél nikdy nedávala priamo na prádlo a množstvo som dodržiavala niekoľko rokov rovnaké, a tie fľaky sa už ničím vyprať nedali, takže to muselo byť niečo iné...
Odpovedať
Profilova fotka
som tu zas... podarilo sa niekomu vyriešiť problém s fľakmi? mne to začalo zase robiť pri novej práčke... moja radosť z prania vydržala cca 10 mesiacov... som fakt zúfalá... momentálne som prala asi mesiac v Palmexe, občas s avivážou a zopár várok gélový Persil... "osudová" - prvá fľakatá várka v novej práčke bola bez aviváže, Palmex a 40stupňov - najviac si to odnieslo kvalitné bavlnené detské prádlo... pomooooooc!!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mirusikp Tiez sa ozves len ked Ti pracka neperie!? :-o :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@foxo a čo? nebodaj ma niekto doteraz zháňal??? či?
Odpovedať
@mirusikp No ano opravar praciek sa pytal ? :-o
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@mirusikp trošku oprášim tému, ako ste dopadli s tými fľakmi? prišli ste na niečo užitočné? mne sa to stalo s wirpoolkou, ale mala už 16rokov, síce prala ako divá, ale už sme ju vymenili teraz mám elektrolux time manager, zatiaľ max. spokojnosť. jediné, čo mi vadí je, že je elektronická a pri žmýkaní je hlučná, používam gely, tekuté prášky ale všetko z nemecka , periem na 50-ke, fľaky zatiaľ nemám a dúfam, že ani nebudú
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@kaktusik007 Ahoj prešli nejaké 3 roky, môžem sa opýtať ako si spokojná s pračkou SAMSUNG? Moja zanussi sa pokauzila po 7 rokoch a zvažujem kúpiť Samsung. Dopredu Ďakujem za reakcie.
Odpovedať
Profilova fotka
@ada30r. Funguje, za tie peniaze ok... Ale ak. By sa dala kupit bosch ci siemens o 50 eur drahsie ako samsung, pojdem do nich ;)
Odpovedať
@kaktusik007 Ďakujem. A v čom vidíš problém resp. v čom myslíš, že bosh a siemens sú lepšie?
Odpovedať
Profilova fotka
@ada30r. tak - umyvacku som si kupila siemens a je to sakra rozdiel oproti tej povodnej... a nestala ani vela, 350 eur... ako pracka ako taka nie je zla, len po dvoch rokoch mam pocit ze uz drzi tak nejako menej... teraz bude mat tri asi, a mam z nej taky pocit ako z tej co som mala predtym po piatich rokoch :-D ale tak ja pracku dost vytazujem, to je pravda..... a prat perie :) no.. tearz som si pozerala heureka... tak v tej cenovej kategorii fakt nema konkurenciu... takze by som si asi opat zobrala samsung :-D - dat viac ako 450 eur za pracku mi pride sialene mozno este by som zvazila tuto http://pracky.heureka.sk/aeg-lavamat-... resp. aeg... susicku mam elektrolux a slape super uz rok apol... tak este mozno aj ten... inak - beko, indesit, whirpool - to by som hned zamietla :)
Odpovedať
@kaktusik007 ďakujem ti. No mama mala electrolux z hora plniacu a ja zanussi zhora plniacu - časovo vydržali rovnako, ale na počet praní tá moja zanussi určite aj 3x toľko. Vlani odišli 1x ložiská, tak som dala vymeniť, teraz znova a už sa výmena asi neoplatí. Tiež som nemalal v úmysle dávať za pračku viac ako 400€, ak jeĎ uvažujem, že keď skoro všetky končia rovnako, či aj to nie je moc. Čo sa týka spotreby vody a elektriny, tuším najlepšie vychádza FAGOR, aj keď ročný ohrievač vody od nich mi zvonku zhrdzavie. Tiež mi nie je jasné to energetické hodnotenie, lebo ak sa nedržích len toho a pozeráš na uvedenú spotrebu, tak niekedy A vychádza lepšie ako A+++. Začínam sa do toho zamotávať.
Odpovedať
Profilova fotka
@ada30r. nepomozem ti, pracky nesledujem :) ja som sa pre samsung rozhodla pretoze nemaju tie ohrievacie cerpadla uplne z nereze, vraj tam maju cosi kde sa nezachytava vodny kamen - vtedy sme byvali v byte kde bola desne tvrda voda takze to som povazovala za fakt dolezite... teraz neviem ako by som sa rozhodla, voda ako taka nie je az tak draha (ci ti spotrebuje o 10 litrov viac ci menej si pri prani 5x do tyzdna na rocnom vyuctovani moc nevsimnes, ale ak papa co len o 0,5 kwh viac, tak to si uz na elektrike vsimnes :) proste pre mna bola dolezita spotreba tak okolo 0,8 kwh - do 1 je este fajn.... pradlo na 5kg, rychle pranie (periem tak vsetko - do hodiny mam oprate)... ostatne veci su vlastne nepodstatne... aha, este dolezity fakt - otacky... pod 1200 nekupuj, predrazi sa ti to na susicke :-D - ak aj teraz nemas, co ked o dva roky si budes chciet kupit??? takze 1200 minimum... ostatne je fakt nepodstatne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ada30r. http://www.datart.sk/Automaticka-prac... ja by som zobrala tuto... referencie su fajn, stoji 335 eur - podla mna budes spokojna...... hmm???
Odpovedať
Profilova fotka
@ada30r. alebo inak - nad ktorou samsung si rozmyslala??? lebo ono to v tejto cenovej relacii asi bude fakt jedno.. aka znacka to je :) inak, ak by sa ti chcelo investovat vaic, tak http://pracky.heureka.sk/lg-f1480qds/ - vitaz dtestu, takze je urcite dobra
Odpovedať
@kaktusik007 Dík za tipy, idem to hneď pozrieť Tiež si myslím, že je dôležitejšia spotreby elektriny ako vody (FAGOR vychádzali aj v tomto super). Inak teraz tu bola kamoška a vraj je veľmi spokojná s pračkou HAIER, má ju už dlho, merie každý deň niekoľkokrát a aj na 30 min. programe jej vraj vyperie pekne. Ja môžem kúpiť len zvrchu plnenú alebo spredu ale slimku.
Odpovedať
@kaktusik007 sušičku určite nebudem potrebovať a akurát rozmýšľam, či mi to časté žmýkanie na 1000 nezničilo ložiská. Zatiaľ ide, ešte hádam potiahne 2-3x, kým vyberiem novú, ale pre istotu žmýkam len na najnižšej 500. TIe linky vyzerajú super, obe by sa mi páčili, škoda toho rozmeru - nie sú slim. Idem ešte raz premerať kúpelňu.
Odpovedať
Profilova fotka
@ada30r. no tak neviem - susicka je druhy spotrebic, bez ktoreho si neviem predstavit zivot - ak si odmyslim pracku, ruru, mikrovlnku a chladnicku :-D prva je umyvacka riadu :-D a ak pravidelne zmykas na 1000 - to ti vobec pracku znicit nemohlo.... a fakt najdi priestor a kup si aj susicku :)
Odpovedať
@kaktusik007 pouvažujem, mne chýba aj umývačka, kvôli miestu - takže určite dostane prednosť pred sušičkou. Takže určite mi pomôžu aj tvoje skúsenosti so siemensom pri výbere.
Odpovedať
@kaktusik007 tak nakoniec sme kúpili túto http://www.lacne-nakupy.sk/predaj-lg-..., za 399, ale s predĺženou 4 ročnou zárukov a 10 rokov na motor. Pôvodne som išla do obchodu s tým, že vezmem PHILCO, ARISTON HOTPOINT alebo GORENIE - všetky slim na 6kg. Príde mi v stredu. Vyskúšam a priebežne hodím rezenziu. Ďakujem za konštruktívnu diskusiu. KeĎ budem vyberať umvačku (po prerábke kuchyne), budem sa tetiš na tvoje postrehy.
Odpovedať
Profilova fotka
@ada30r. :) oki vyzera fajn, ale tych 1000 otaciek by bolo pre mna malo :-D ale ty na nej budes prat, tak potom hod recenziu :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?