Máte skúsenosti s práčkou Bosch WAA 2027 SBY?

Zobraz úvodný príspevok
Aku pracku by ste nam odporucili. Rozmyslame nad Bosch WAA 2027 SBY ma s nou niekto skusenost??
Odpovedať
Profilova fotka
A ocot si skusala, citala som, ze 2 litre octu (alebo 1 citrondeko) naliat tam, kde sa dava prach na pranie a oprat na 90°C (bez pradla) - to vraj vsetko super vycisti :)
Odpovedať
lowike, to patrilo mne? hmm, čistý ocot chcem skúsiť po tomto praní - dnes periem ako divá (tretia várka) - a fičí jak oči. Fakt nechápem, čo to bolo za bzukoty bez roboty cez víkend. Ocot chcem dať kvôli prečisteniu, ale obávam sa, že ocot nevyčistí to, čo treba - nemám nikde vodný kameň atď., ale filter bol strašne plný špiny a bordelu, ten sa dal očistiť, ale vnútro toho filtra napr. tvoria také plasty a za nimi je tiež bordel... keď som dala odtokovú hadicu na vypúšťanie do vane, tak z nej išiel strašný bordel von... A servisák spomínal ešte nejakú čiernu hadičku, ktorá sa vraj zvykne zaniesť.. a ja neviem ktorá to je :-S, inak by sme fungovali aj bez servisáka. No, ale čerpadlo funguje, čo som rada.
Odpovedať
Profilova fotka
ano ssissi, tebe :) (prepac, pisala som strasne narychlo pred odpojenim sa od netu) tak aj ja som rada, ze funguje a nech jej to vydrzi 8-)
Odpovedať
Prosím Vás vie mi niekto poradiť aká pračka je lepšia plnená z hora alebo z predu? Aj môžte presný typ.
Odpovedať
viktoriacar, asi zalezi od teba co je pre teba vhodnejsie... ja myslim ze technicky tam velke rozdiely nie su - rovnake parametre mozes mat pri jednej aj pri druhej... ja som si kupila teraz plnenu z predu lebo sme kupovali set kde susicka stoji na pracke, kedze z hora by som ju plnila tazko :-) - teraz ale s mojou malou dcerou musim pozorovat pradlo ako sa toci v kolotoci 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj ja som sa pred polrokom tiez rozhodovala a vyhrala z predu plnena, pretoze: - vacsinou mozes uz vybrat aj na vacsi objem pradla (napr. my mame 7kg, ale u tych zhora to bolo stale 4,5 ci 5,5) - ja sa rada pozeram dnu :) - zmestila sa nam (tie zhora plnene potrebuju menej miesta, takze mozno to ta bude zaujimat, podla toho, ako je to doma vyriesene) no a teraz, ked nieco zabudnem hodit do pracky a vsimnem si to po par minutach od zapnutia, tak uz len lutujem, ze preco nemam zhora plnenu a nemozem to do nej este hodit :P (ale tak, zase neperiem raz za dva tyzdne, cize o par dni je to aj tak oprate) cize zavisi len na tebe, funkcne su rovnake co sa tyka typu, my sme kupovali AEG, ale musim pozriet doma kvoli typu ...inak ju mozem len odporucat :)
Odpovedať
lowike, nemas tam pause funkciu? ja prihadzujem pravidelne - na zaciatkoch cyklov nie je nikdy pracka plna, takze len stlacim pausu , za cca. 5 sekund mi to dovoli otvorit( moja stara pracka asi za minutu ) a prihadzujem :-) tiez inak mame myslim na 8 kg - mame od boschu - tiez je fajna... ale mas pravdu s tou velkostou - je to taka svinka velka ( zas tym ze ma na sebe susicku tak sme aj tak usetrili miesto...)
Odpovedať
VIKTORIA: My máme túto a sme fakt spokojní. Je perfektná a teraz sa dopredáva za dobrú cenu: http://www.elektroexpert.sk/pracky-s-... Nedočítal som sa ale v popise, či má TIME MANAGER ako naša, lebo to je výborná vec, skráti program o jednu až dve tretiny času. To sa spýtaj predavača emailom, či ho táto má. Spredu plnenú hlavne kvoli priestoru a miestu v kúpeľni. Do bytu lepšia zvrchu, aj dokladať sa dá. Len neslúži ako kino pre deti :-) Keby idem kupovať ďaľšiu, prikloním sa zase k veľmi podobnému typu, hlavne množstvom funkcií a vychytávok.
Odpovedať
Profilova fotka
dai - ano, mame pause funkciu, ale este ma nenapadlo skusat ju pauznut :P (asi mam len zafixovane z domu, ze zpredu plnena pracka sa za chodu neotvara :P) viktoriacar, my mame tuto :) http://www.aeg.sk/node146.asp?ProdID=... nasa time manager asi nema, ale skoro vsetko periem na rychlom intenzivnom programe, ktory trva cca hodinu a vyperie pekne no a na raz pouzite kosele/bluzky uplne staci ten 20-minutovy program :) (inak klasicky program pre bavlnu trva 2 hod, co je v porovnani so starymi prackami strasne vela, ale asi vsetky nove uz tak peru...) tak prajem vela stastia s vyberom a potom sa pochval, aku krasavicu mas doma :)
Odpovedať
Napisem aj sem, mozno mi niekto poradite. Kupili sme pracku Bosch a slape v poriadku, akurat mi v tej nadobke na avivaz ostava po doprati trochu vody aj s avivazou. Neviem co s tym..... Mam navod po polsky a tam pisu, ze "brak ustuki", netusim, co to znamena. Neviete mi nietko povedat, co by to mohlo byt a ako to dat na poriadok?
Odpovedať
Moja pracka elektrolux sa mi mesiac po zarucnej dobe pokazila tak,ze oprava stala 230 eur.Inak nova ma stala 530 eur,tak neviem ,co si mam o tej kvalite mysliet.
Odpovedať
zuzhim, skus si stiahnut zo stranky boschu navod po slovensky... ja nepouzivam prach ale gel a avivaz nepridavam kedze je obsiahnuta v geli, takze ti zial neviem poradit :-( smero, no, to je smola...ako dlho si mal zaruku? ( ono zas toto by som nehadzala na znacku, to sa ti moze stat pri akejkolvek, mas hold smolu - niekedy sa ti aj cisto novy mercedes pokazi :-( )
Odpovedať
Článok sa načítava...
zuzhim, tiez mam boschku, a rovnako aj mne tam zostava v tej priehradke na avivaz male mnozstvo avivaze... ale vzdy ro vytriem handrou a neriesim... inak, avivaz, ak ju neriedis, je dost husta tekutina a mozno ze ani tlak vody, ktory praca vyvinie, ju nedokaze splachnut celu, tak mozno aj preto... raz za cas vsak vyberiem cely suflik a dobre ho umyjem pod tecucou vodou...
Odpovedať
lowike a ako je s nádobkou na čistenie. Dá sa v pohode vybrať?
Odpovedať
Profilova fotka
ano, viktoria da sa v pohode vybrat potiahnutim v nadobke mi nezostava prach/gel ani avivaz a je tam okrem beznych priehradok (predpierka, pranie, avivaz) aj priehradka na sol na skvrny, co ked si zapnes pri programe aj funkciu skvrny, tak si tu sol presne v ziadanom case odtial vezme :) a inak ten time manager ma aj nasa - vcera som sa na nu pozerala - ale je to vlastne o tom, ze ked mas menej spinave veci, alebo iba mierne, tak to tlacidlío raz alebo dvakrat stlacis (u bavlny je normalne pranie 2h, po prvom stlaceni tlacidla sa program skrati na 1h20min a po druhom na 45min) - no ale ja som mierne spinave zatial prala vzdy na tom rychlom 20-min programe alebo na rychlom intenzivnom (1h)
Odpovedať
to zuzhim: velmi dobre je skontrolovat, ci ju mas vo vodovahe, mne tiez zostaval v priehradke troska vody - nie avivaze sice, ale tak za lyzicku vody a uz tam nie je - v mojom pripade trebalo pootocit predne nozicky na pracke, proste ich dat trosku vyssie
Odpovedať
tak podla hore uvedenych komentarov nemam kupovat wirpoolku? a tie indesit a beco asi vobec nie?
Odpovedať
Profilova fotka
u kazdeho vyrobcu mozes mat smolu a dostat kazovy kus ...len u wirpool a pod je ta pravdepodobnost asi o trochu vyssia ...
Odpovedať
Ja mám asi 8 mesiacov pračku electrolux. Od novosti mámes ňou ten problém, že sa pri žmýkaní dosť trasie. Už sme ju niekoľkokrát kontrolovali, či stojí rovno (vodováhou), tam by problém nemal byť. Museli sme pod ňu kúpiť gumenú podložku, aj na nej sa však trasie. Teraz už uvažujem o zavolaní opravára. Stará Whirlpoolka nám toto nerobila. Normálne začínam ľutovať, že som sa pre electroluxku rozhodla. Možno sme natrafili na nejaký vadný kus. Máte niekto podobnú skúsenosť? Čo by ste mi poradili urobiť? Ďakujem.
Odpovedať
cocn, máme elextroluxku 6-ročnú, a trase sa tak čojaviem... tak v norme :-D . T.j. nepohybuje sa, nebúcha o steny, ale trocha trase. Žmýka pri 1000 otáčkach za min.. Pred tým sa triasla viac, aj behala, ale doladili sme a som spokojná. Hovoríš, že tam ale problém nie je 8-( . Otázkou ostáva, či ide o vadu výrobku (zavolajte servis), zlé nastavenia (opäť volať servis - snáď aspoň poradia), alebo o vlastnosť výrobku - niekedy ťažko porovnávať starú vec s novou.. Je možné, že napr. vaša stará wirpoolka žmýkala len o napr. 500 otáčiek/minúta.. ťažko porovnávať.
Odpovedať
to zuzhim - voda v priehradke na aviváž ostávala aj u nás - kým sme používali aviváž :-D . Cca 2 roky vôbec nepoužívam a vôbec mi nechýba :-D . "Brak" v poľštine znamená myslím "nedostatok", ale neviem čoho (to "ustuki"). to viktoriacar - mne sa osvedčila spredu plnená. Bielizeň viem do prania prihodiť aj počas prania aj na spredu plniacej, len treba chvíľku počkať, kým sa "odomknú" dvierka. Páči sa mi, že na práčku môžem niečo položiť - keď nemá hore dvierka a dnešné spredu plniace sa mi zdajú aj dizajnovo krajšie, ako zhora plniace (ale teda čo človek to iný vkus 8-)) + aj pri dosť veľkej kapacite bubna majú mnohé spredu plniace rovnaké rozmery - čo do šírky spotrebiča. Ešte som ocenila plnenie spredu počas tehotenstva - že sa nebolo treba niekam skláňať a "loviť" zhora :-p (aj keď neviem, či dnešné zhora plniace nemajú toto už nejak ošetrené). Záleží aj od vášho priestoru - či máš možnosť otvárať dvierka niekam "do priestoru" atď...
Odpovedať
INFO: máme doma zhora plnenú AEG Lavamat 46210 (ak sa nemýlim v čísle) a je fakt super. Pred 3/4 rokom sme za ňu dali 14.200,- (cez e-shop, v NAY-ke stála 16 tisíc) a teraz som ju videl v aktuálnom letáku OKAY elektro za asi 11.800 SKK. Ak niekto rozmýšľa na takýmto typom práčky - vrelo doporučujem. Je super a má všetko čo potrebujú aj náročnejší !!!
Odpovedať
no ja akurat pozeram po AEG lavamat 47330 nejakych 13000Sk v andreashop kazdy ju odporuca...
Odpovedať
no aj my planujeme AEG Lavamatku presne neviem to cislo, ale pocula som na nu len kladne referencie :-)
Odpovedať
scorp...velmi dobra pracka, ja som si ju kupovala minuly rok, ale maximalna spokojnost :-)
Odpovedať
no uz je objednana zajtra dojde ale co som ju videl na zivo tak dost strasny dizajn :( taky komunisticky ale dufam za na kvalite to dohnala :)
Odpovedať
Aj my mame AEG Lavamat 46210 ako Fotomark, aj ja mozem len odporucat :-).
Odpovedať
No dizajn ozaj nic moc, Whirlpoolka co sme mali 5 rokov bola krajsia, ale inak je Lavamatka ok :-) .
Odpovedať
vcera mi uz aj dosla aj som ju rozbehal. Vyzera v pohode ani ten dizajn neni az taky zly no len ten super mega silent plus co tvrdia ze ma sa mi nejak zda vcera som vecer dal prve pranie bez bielizne 1300 ot. som myslel ze vyleti z kupelky :)
Odpovedať
SCORP: neexistuje aby pri žmýkaní mala čo i len 5mm pohyb !! Možno pri rozbehu ju zatrasie, ale keď sa rozbehne, nesmie sa hýbať. Odmontoval si všetky uchytávacie šróby, ktoré slúžia ako uchytenie bubna pri prevoze??? Nič v zlom, ale pár zákazníkov to kedysi zabudlo dať zo zadnej strany preč a naháňali práčku po kúpeľni. Potom nám išli vynadať, ale zistili, že bohužiaľ nečítali návod a oni sú ti blbí :-) Nemyslím to teraz na teba :-) Ale pozri to poriadne, mali by byť tie šróby väčšinou 4.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?