Lastovičky - hniezda na fasáde

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Myslíte že lastovičky pochopia ak im denne 20x prúdom vody zmyjem ich pokusy o stavbu hniezda že nie sú na novej fasáde vítané? 8-( Lepia úplne v najvyššom bode v strede štítu... liezť tam a niečo pripevňovať: 1/ nebezbečné, 2/ komplikované (nemáme lešenie), 3/hnusné. Zatiaľ teda bojujeme takto... Uvidíme, ako dlho to potrvá. :-| Alebo je nejaká iná možnosť ich presvedčiť mierovou cestou? ;-)
Odpovedať
@kejsix mohli by ste mi, prosim, napisat tu alebo do sukromnej spravy presne typ hrotov a ako ste ich tam upevnili? Lebo my by sme to potrebovali dat okolo celeho domu a kedze mame poschodovy, to montovanie je o to narocnejsie 😔
Odpovedať
@lydiades https://www.predomyazahrady.sk/hroty-... presnetieto som daval... tiez mam poschodovy, par hodin saskovania s rebrikom... ale tak v mojom pripade sa to oplatilo. Lepil som to na transparentny mamut, tri hrasky na pasik. Zatial drzi.
Odpovedať
@lydiades tu je celkom dobre spracovaný poradca, kukni https://www.interierdvere.sk/ako-prot... aspoň sa inšpiruješ a získaš prehľad, možností je veľa.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@amonra tiez som si myslel, ze su lastovicky mile, az pokym sme ich nemuseli riesit na okne tiez. Ano, okno aj parapeta boli neustale os**te a teraz, ked lastovicky hniezdo opustili, zacali odtial vyliezat plostice. 😡 A preco by taka vtacia plostica liezla do bytu? Pretoze je hladna a nepohrdne ani krvou cloveka. Pozrite si na nete je mnoho diskusii, kde su ludia z toho zufali, pretoze dostali plostice z lastovicieho hniezda. Dakujem za take mile zviera
Odpovedať
Profilova fotka
@marenko89 tak ako sa treba postarať o psa alebo mačku doma aby nemala blchy a kliešte treba sa postarať o lastovičie hniezdo kam stačí nastriekať prípravok proti blchám ........samozrejme je ľahšie zhodiť hniezdo a na fasádu dať estetický kovový doplnok 🙂 a potom si treba kúpiť prípravok proti muchám a komárom 🙂 , ktoré už nemá čo chytať.....
Odpovedať
@eagleowl mat blchy a mat plostice je dost rozdiel. Skuste si zistit, ako sa zbavuje plostic. Najma v bytovkach je to sranda, ak sa to rozlezie aj do okolitych bytov, zalezie do spar v zatepleni a v podstate je nemozne sa ich zbavit.
Odpovedať
Pre tých ktorý si extrémne potrpia na estetiku je tu riešenie osadenie plastových neviditeľných hrotov. Náklady na materiál sú síce rádovo vyššie ale väčšinou panička je spokojná že nešpatia hroty nerezové na dome či balkone 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@marenko89 iste rozdiel tu je....blcha je blcha a ploštica je ploštica 🙂 ale ja som sa snažil len naznačiť že NIČ živé nemôže mať človek vo svojej blízkosti bez akejkoľvek starostlivosti....hoci trebárs mačacia toxoplazmóza je nepomerne závažnejší problém ako ploštica v lastovičom hniezde neznamená to automaticky že všetky mačky z okolia domu treba vytesniť lebo zlikvidovať....ľudia postupne eliminujú všetko živé vo svojom okolí až zistia že sami v takom prostredí vlastne nedokážu normálne existovať.....ale ako sa vraví....rozum, ktorý neskoro príde aj v riti mohol ostať. 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@qikso5 este stacilo namontovat podla video navodu na www.stophniezdo.eu a by to bolo aj dekoracne pekne, keby to bolo paralelne s fasadou 3cm 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@alni je to ucinne? To je plast?
Odpovedať
hmm tak to vyzera v celku fajn, kedze to ani nie je moc vidno a lastovicky by nemali stavt hniezdo, kde nieco taketo je. podla mna je to fajn riesenie. tiez by som nechcel, aby mi nieco na fasade zbytocne spatilo
Odpovedať
Mám určité pochybnosti nad účinnosťou, z vlastnej skúsenosti viem že vtáčiky začnú bodkovať hniezdo aj pri redších hrotoch, nie pri takomto plaste na stene ... to im vôbec nemusí vadiť. Buď ich nechať podľa mňa nech si hniezdo postavia a zvyšné bodky dookola hniezda vyčistiť, alebo keď už niečo montovať = tak husté hroty ... ale zvážte, ja som dal toto https://www.interierdvere.sk/zabrany-...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majak0 je to Mega účinné, hoc vtákovina😀. Vtáčik nalieta, nemá pevný podklad a po pár naletoch si hľadá iné miesto. Super prevencia, keď sa dokončí fasáda, namontovať a mate pokoj. Okno ci podbitie... A takisto zábrana proti vrabcom a iným vtákom v oplechovanych atikach domov a bytoviek...
Odpovedať
@vincent_vega tiez sa mi to veru nevidi, zeby toto pomohlo, zeby to bolo take easy, predsa len dnes uz vtakom pomaly nic nevadi
Odpovedať
Ahojte, skúšali ste niekto aj ultrazvukové plašičky na belorítky/lastovičky? Muž by chcel to, ale ja sa bojím efektu keďže to nie je najlacnejšie riešenie 🤷‍♀️
Odpovedať
Vieš čo u nás má sused takýto ultrazvukový plašič na hlodavce a stojí to za veľkú... Absolútne si z toho nič nerobia
Odpovedať
Nam pomohlo STOP Hniezdo.(https://www.stophniezdo.eu/) Vybehlo mi to par mesiacov dozad na facebooku ako reklama a vyzeralo to celkom fajn a ani nie tak draho, tak som skusila a doteraz mi to pekne drzi a lastovicky uz na fasade nemame. Mozno to tu este niekomu pomoze.
Odpovedať
Na tie ultrazvukove plasice si vedia zvierata zvyknut. To by som asi neriesil, obzvlast ked to ide aj do penazi. Toto Stop Hniezdo som tiez videl v reklame, ale nevedel som si predstavit, ci to bude fungovat. Hovoris, ze to pomaha?
Odpovedať
Na plasice si zvyknu vsetky zvierata. Ale toto na ne posobilo nejak odpudzujuco. Vlani som to nahodil rodicom a odvtedy lastovicky u nich neboli.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Pokračujem v svojom vlákne. Pár rokov sme rezignovali, povolili hniezda. Na 3 stranách domu, bolo ich že fakt dosť. Minulý rok som už zúfalá zo špinavého domu, komplet hnusné otečené steny... objednala f. na čistenie fasád. Po 10rokoch opäť krásny čistý dom. Zaplatila som 1 000euro. Teraz na jar začalo peklo z domu. Objednala som hroty dvojradové (chyba) a muž ich nalepil cca 5cm od hrany steny a podhľadu (chyba ešte väčšia) Stavali nad to i pomedzi hroty. Cvičná prvá štítová stena domu nedopadla teda dobre. Na ostatné sme naťahali špagát s naviazaným bielym igelitom nech to veľmi nekričí... Nefungovalo, stavali na to. Pridala som šuchotavý mikrotén... nefungovalo. Pridali sme červený, žltý mikrotén... Dom už vypadá ako luxusný autobazár a stále im to nevadí. Denne umývame x krát. Dnes prišiel sprej, vyskúšame. A objednala som hroty 5 radové, ak sa osvedčia na jednej stene, prikúpim ďalšie. Je to pálka, ale fakt chcem čistý dom. Kúsok ďalej nám stojí biela garáž, na ňu nelepia nič, povolila by som im tam.... A susedia okolo s rôzne kikirík farebnými domami majú pokoj.
Odpovedať
@jankazb To je asi mimo ludske chapanie, cim sa tie k...y riadia. Nam robili nalety brutalne, ale odkedy su trne, uplne stratili zaujem. Drzim vám palce.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix ďakujem, už som fakt zúfalá.
Odpovedať
My sme to na byte riesili tak, ze hned na zaciatku ked len zacali stavat hniezdo tak rychlo odlupnut a nastriekat rohy jarovou vodou. Uz sa tam neobjavili. Ked uz hniezdo je postavene tak ich nechat tak a pockat do buduceho roka
Odpovedať
Profilova fotka
@jankazb nuž keby mne zahniezdili na fasáde lastovičky s radosťou si vyrobím niečo takéto a nechám ich tam..... http://prevtaky.sk/podlozky-pod-hniez...
Odpovedať
@eagleowl toto funguje tak na balkónoch na paneláku. Na dome nie 😞
Odpovedať
my ich hned ako začínajú stavať obhadzjeme kamienkami (jasné, že lastovičku netrafím) a potom prestanú. ale aj tak máme náznaky kade tade. Je to beh na dlhé trate. 😞 Ako mravce v záhrade a na stromoch. Tiež sa človek snaží a aj tak sa objavia.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali lastovičky minulý rok v štíte strechy a aj pri vchodových dverách podlietavali a stavali si hniezdo. Stále som to umývala a nakoniec sme tam nalepili hroty. Odvtedy pokoj. Po boku domu som hroty nedala , lebo tam nechodili . A tento rok , tesne za posledným hrotom už aj začali stavať. Tak dnes umyla tie ich stavebné pokusy a objednala hroty aj na bok domu . Na fotkách vidno hroty v štíte strechy a nad vchodovými dverami a oknami . A fotka kde končia hroty na boku domu a už zašpinené . Som chcela ušetriť, že hroty na boky nedám . Ale iné mi neostalo , ako ich objednať a nalepím aj tam .A nad dverami a oknami mám na tých hrotoch vianočné svetielka🙃.Som tie hroty využila na ich upevnenie. Tak mi hroty poslúžili aj proti lastovičkám a aj na vianočné svetielka.
Odpovedať
Profilova fotka
@btus dôvod ?
Odpovedať
@eagleowl Aký dôvod? Neviem, ku ktorej odpovedi patrí táto otázka.
Odpovedať
Profilova fotka
@eagleowl optimista. Ak nájdeš na dome cca 50 miest s rozrobenými hniezdami a všetko okolo znečistené... rozmyslel by si si obíjať dom nerezovými plochami. @turbot jedno hniezdo na paneláku by som možno neriešila ani ja. Jasne že nezhodím hotové hniezdo. Ako som písala. 10 rokov som im to trpela, dom už vypadal ako v osade 😞 @kuratko22222 skvelý nápad so svetielkami.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?