Lastovičky - hniezda na fasáde

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Myslíte že lastovičky pochopia ak im denne 20x prúdom vody zmyjem ich pokusy o stavbu hniezda že nie sú na novej fasáde vítané? 8-( Lepia úplne v najvyššom bode v strede štítu... liezť tam a niečo pripevňovať: 1/ nebezbečné, 2/ komplikované (nemáme lešenie), 3/hnusné. Zatiaľ teda bojujeme takto... Uvidíme, ako dlho to potrvá. :-| Alebo je nejaká iná možnosť ich presvedčiť mierovou cestou? ;-)
Odpovedať
@vincent_vega ja radčej strpím čvirikanie lastovičiek , ako otravovanie hmyzom, niekdy začali postrekovať plodiny , jarabice zmizli no škodcovia prežili
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu hej ako v tom je tiez kusok pravdy, no isto by som nechela mat okadenu celu fasadu aj s oknami a parapetami...
Odpovedať
Profilova fotka
@vincent_vega Co to taka sranda vobec stoji? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kazmova u nás keď sa kedysi zabývali lastovičky na okne, tak sme dali iba kus plechu pod hniezdo a všetok trus padal iba tam
Odpovedať
Profilova fotka
@merak konečne jeden mysliaci človek.
Odpovedať
U nás tiež problém, poschodový dom, výška nehorázna poriadny rebrík som nekupil. prvý rok som natiahol silon na ktorom boli rozrakané mikrotenové sáčky a alobalové pružky, zabralo no od alobalu ktorý sa mihotal vo vetre som mal na niektorých miestach tmavé fľaky - takže toto nerobte. Tento rok prišli trocha neskoro , ale predca - už som sa tešil že tento rok nič, a uplne z každen strany robia po 2 hniezda, mám toho plné zuby !!! povodne som chcel dať na stenu v najvyššom mieste pásik umývateľlen tapety vo farebnonm odtieni fasady / hrudky ilu by im nelepili a tak by to vzdali / - no to sa pri mojom dom,isku ydá stranšne pracné / Teraz j ednotznačne po okapoch spustím malé siete s rybárskeho silonu , skoro ich ani nie je vidieť a lastovičky nepreletia,
Odpovedať
@vincent_vega @vincent_vega vážne?Ja tri roky po sebe a vždy zabralo, tento rok vôbec neprišli, tak dúfam že už ani neprídu
Odpovedať
Nepamätám si ten sprej koľko stál, ale keď pozriete na túto foto pochopíte, aj my máme radi lastovičky,ale oni si nestavajú hniezdo, oni robia bodky dookola celého dou, na každej strane okrem severnej a v jednej línii .... to je na šľak trafenie, potom som nahodil hroty a vynechal im miesto, kde si môžu hniezdo stavať. V paneláku v rohu jedného okna môžete skúšať spreje, CDčka ... ale v dome kde nechcete mať dookola celého doma takúto zablatenú líniu jedine hroty a husté ....
Odpovedať
@vincent_vega fuuha ta to už teda hej. Asi by ma šľak trafil a to načo si robia tie bodky, keď už majú hniezdo postavené?
Odpovedať
Profilova fotka
tie bodky si podla mna vytycuju pozemky pre stavby na buduci rok. ALe paci sa mi pristup - nechate im miesto kde mozu a hroty tam, kde skusotsne obtazuju. Za takyto pristup palec hore ;-)
Odpovedať
@alzbet525 oni robia tie bodky priebežne všade a potom sa niekde rozhodnú stavať ... :) asi si fakt vytyčujú pozemok ;-)
Odpovedať
Hmm sranda to. Možno že skúšali lepidlo, kde bude najlepšie držať. ale tak hej, pokiaľ je nejaké miesto, kde to človeku nevadí tak sa dá takto ohradiť, a aoni už inam nepôjdu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ahojte ! Neviem sa dopatrat ci je mozne odstranit hniezdo lastoviciek aj v zimnom obdobi ,ked uz lastovicky odleteli. Mam nad oknom dve hniezda v ktorych uz po tri koky nebola ziadna lastovicka. Hovori sa ze sa vracaju ,tu vsak prestali chodit.
Odpovedať
@petra_lehocka ak tam neboli roky ani vrabce sa do nich nenastahovali (co tie cvirikave potvory robia) tak kludne zhod. Aj stromy sa mozu vytinat mimo obdobia hniezdenia, tak aplikujeme tento princip
Odpovedať
Dakujem za odpoved. Pytam sa aj preto lebo toto ked uvidi moja suseda tak bude hned volat policajtov. Ona ma ma strasne "rada".
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@lenocka1981 Pomohlo?
Odpovedať
Dostal dakto pokutu zato? Susedov máme všelijakých... Díky.
Odpovedať
Profilova fotka
@sifo1 pokutu za co konkretne?
Odpovedať
Za zrušenie pokusov o hniezdo
Odpovedať
Všetci čo nechcete lastovičky, pošlite ich mne, dám im fasáda aj stodolu, nech požerú ten sprostý hmyz.
Odpovedať
@vincent_vega ziadne hroty netreba. staci ten strop/stablon natriet tmavou farbou a neurobia si tam hniezdo nad
Odpovedať
@amonra lastovičky majú svoje opodstatnenie, akurát nedávno som niekde čítal o tom, že je ich čoraz menej a to tiež sa prejaví nejakým spôsobom a myslím, že sa nám to páčiť nebude.
Odpovedať
@marek746 Lastovičky potrebujú zdravé prostredie. Vrabce sú ako myši čo rozvŕtajú fasádu. Ale lastovička si len prilepí hniezdo, nič nepoškodí.
Odpovedať
@amonra a keď nie vrabce, tak sa nájde ďateľ, ktorý poruší fasádu. Len fakt je ten, že ak nebudú lastovičky bude veĺa hmyzu a myslím, že to viacerým nám bude vadiť viacej ako hniezda.
Odpovedať
@amonra Boze take dristy :-D Lastovicky oseru uplne vsetko, v hniezdach sa im drzia parazity ktore nasledne lozia cez fasadu aj dnu cez okna atd. To su take reci jak ochranar ked povie medvede niesu premnozene a byva v petrzalke v garsonke :-D
Odpovedať
@marek746 Ďatle sa nemnožia tak rýchlo ako vrabce. @kejsix Parazity môžu byť na každom vtákovi, a zaujímalo by ma prečo by liezli do domu.
Odpovedať
@amonra Co ma po inych vtakoch? Tie si hniezdo na fasade neskusaju robit. By som Vam doprial 5-10 hniezd lastoviciek na fasade, co by Vam ju riadne osrali, o oknach nehovoriac... To by sa retorika rychlo zmenila. Ano, na drevarni a na mastali su, neriesim.
Odpovedať
@kejsix Môžem vidieť fotku kde je pod hniezdom lastovičiek nasraté? Neverím tomu.
Odpovedať
@amonra nech sa paci, dokaz, ze ozaj je pod hniezdom riadne nalozene...a takych hniezd mame na dome aspon 3.
Odpovedať
@amonra To urcite nemyslite vazne :-) @lydiades Mne tie hroty pomohli. Chvilku este chodili,ale nakoniec to vzdali. Mal som tam chvilu aj natiahnuty spagat s mikrotenovymi vreckami. Chvilku sa toho bali, potom nam chodili sedavat 😆
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?