Elektrický sušiak na prádlo

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, má prosím niekto z vás skúsenosti s elektrickým sušiakom na prádlo? Podelte sa o ne...Ďakujem.
Odpovedať
@bubulka722 preco by som musela mat nutne maly byt??? toto som bvobec nepochopila ako neperiem v rukach, tak nerobim zbytocnosti ani pri suseni..setrim cas a venujem sa zalubam, napr. detom ;)
Odpovedať
@joxe vysusi, zapipa, vyberem ulozim a je vyzehlene.
Odpovedať
@joxe normalne rovno zo susicky poskladas, zavesis. Pradlo je makke, teple, samotne poskladanie nahradi zehlicku kamaratka "fanaticka" do zehlenia a rovnych veci, pradlo este vzdy roztiahla/ponatahovala na stol a nechala vychladnut (presny postup/grif ti nenapisem ja to nerobim :D) samozrejme, ak je treba prezehlit bluzku, pripadne koselu, lebo mas stretnutie s prezidentom a budet ta toci teelka .... pre tieto prilezitosti mame doma stale zehlicku :)
Odpovedať
@zuzka60 chápem, že v malom byte sa nenájde zbytočné miesto na sušiak, tak si zaobstarajú sušičku, pochopila? No vešanie prádla z jednej pračky tak cca 5 minut, žehlenie tak možno pol hodinku, to zvládam. ;-)
Odpovedať
@bubulka722 :) ako ziva
Odpovedať
@bubulka722 mne je aj ta polhodinka vela pri deckach :-D nie ze by som bola leniva, ale pracujem aj z domu, chcem si zacvicit, nieco precitat, podobiehat ine veci v domacnosti...tak ja som prestala zehlit a nemam susicku :-D jednoducho som prisla na to ze ked sa mi vonku ususi na balkone pekne zavesene pradlo, ja to hned poskladam a odlozim, tak nie je co riesit a taketo veci nosime aj do roboty... ak mam pocit ze nieco chcem mat uplne tip-top, tak ozehlim, ale to sa mi stavalo aj ked som zehlila vsetko, ze niektore veci sa mi pokrcili v skrini... a nepouzivam avivaz, prasku minimalne... do domu rozmyslam nad susickou ale viem to prezit aj bez nej, len budem potom riesit kde pri dome/v dome susit pradlo
Odpovedať
@mirkita Podobne premýšľam aj ja. Mnoho vecí si komplikujeme sami. Aj ja som poctivo žehlila napr. košele, ktoré som pred oblečením musela znova prežehliť. Mnohé veci robíme preto, že nás presvedčili o ich nevyhnutnosti, mnohé kvôli tomu, že to tak robia iní. Človek je tvor stádovitý. Koľko hodín musím stráviť v práci aby som na ten ktorý spotrebič zarobila a koľko času ma potom stojí aby som zarobila na jeho prevádzku? Kvôli nekonečnému kolotoču spotreby sa zámerne vyrábajú veci na pár úbohých rokov. Koľko času teda reálne ich používaním ušetríme? Stačí si naň zvyknúť a ak ho treba nahradiť novým tak ani neuvažujeme a utekáme ho kúpiť. Sme obklopení množstvom vecí a nevieme si dnes ani predstaviť žiť bez nich. Presviedčajú nás o tom reklamy a blbé reči, že treba ísť s dobou...
Odpovedať
Profilova fotka
Jaj co som sa tychto reci doma napocuval, aj moja sestra to iste, kolega to iste, susicka je zbytocna, zehlenie si uzivaju..... a cuduj sa svete kupili si ju a nechapu ako mohli bez nej byt :). Moja manzelka by ju nevymenila za nic, rocne nas prevadzka susicky stoji cca 20€.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj tiez som si tym presla,tvrdila som ze nic lepsie ako vonku susene pradlo byt nemoze. A moze ;). Kolko ma stoji prevadzka vobec neriesim. Susicku a umyvacku by som si uz nedala,su to moje najlepsie kamaratky Bozenky ;).
Odpovedať
@bubulka722 presne ta reklama ta "ukecala" na avivaz, denne sa nas ody na uzasne vone avivazi valia z TV. Mna nepresvedcila ziadna stadovitost, pred 16 rokmi susicku nemal v mojom okoli nik /okrem sesternice v USA/ ani reklamy v TV na nu neboli. Bola som za exota. Az kamosky chytili do ruk dupacky a ine oblecko nasho kojenca, uznali ze to nebola blbost kupovat ju. A keby som si nedovolila minat na nic pre moje potesenie ci setrenie mojej prace, nechodim na dovolenky, nemam vysavac..........a po veceroch param perie.
Odpovedať
@atlaska Ano máš pravdu, ukecala ma na to reklama, ale je dôležité, že si túto manipuláciu človek uvedomí a potom može začať svoje postoje prehodnocovať. Ty ako vidím nemusíš prehodnocovať nič, žiješ si ideálny život podľa svojich predstáv.
Odpovedať
Iba k tomu problemu s miestom: susicka sa da ulozit aj na pracku ;) my to mame tak v malej kupelni v 2i byte.. nevymenila by som to za nic... vyhovorka nie je miesto vobec neprejde, ved susiak tiez zaberie nemale miesto... o tom ze susit pradlo v interiery je maximakne nezdrave a vypary z tony avivaze ( stavim sa ze vacsina ludi jej pouziva oveka viac ako sa ma) .. parada :). ja sice pradl zo susicky zehlim.. ale keby som do nej nenapchala 9kil pradla tak oravdepodobne nemusim ;) Dalsia vec ze to pradlo je take sviezé bez prachu a kadecoho .. spokojne periem periny, vankuse... pomaly celej rodine :)) ak niekto vaha nad kupou tak ja ma iba dobre skusenosti :) a tiez som nariekala nad miestom a peniazmi ked sme ju kupili minule vianoce :))))
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj ajj viac by som tej susicke dala :)))) tolko casu mi usetri... :D
Odpovedať
@bubulka722 vyrabas kopy esencii z bylin, sa cudujem ze namiesto avivaze nedavas ocot a par kvapiek napr.levandulovej esencie.
Odpovedať
@atlaska ten ocot používam, ale použit do prádla levandulovú tinktúru ma ani vo sne nenapadlo. Rozdiel medzi silnou vonou esenciou a tinktúrou je značný. Tie sú určené na úplne iné využitie. ;-) Inak celkom dobrý nápad, skúsim rozmiešat pár kvapiek vonného oleja v octe a skúšobne oprat mužove monterky. Inak už dlhšie dávam pri praní bieleho prádla namiesto aviváže ocot a uteráky sú o dost makšie.
Odpovedať
@bubulka722 ano olej sa dava do pradla,nie tinktura. vidis idem tu mojupropolisovu premiesat.
Odpovedať
@atlaska domáceho bylinného oleja by som tam mohla dávat po naberačkách :-D aby to bolo cítit. Bola by ho škoda, je na iné využitie. Robíš si doma propolisovú tinktúru?
Odpovedať
@bubulka722 zalezi asi ako ho robis, viem ze si levandulove robia baby doma do pracky aj do susicky. ja oleje nerobim /iba tak ze do olivaca supnem chily ci medvedi cesnak Robim, iba tinkturi a zazvorovicu :-D
Odpovedať
@atlaska Ja ich robím z panenského olivového oleja do domácej lekárne, takže škoda preveliká to liat do práčky. Teraz je ideálny čas urobit si výlet na borievky. Minulý rok som robila pravú borovičku, to bolo čosi. Super chut a geniálny liek pri obžerstve, na nezaplatenie počas vianoc. :-D Inak sme fajn mimo tému...
Odpovedať
@bubulka722 ale napriklad umyvacku by som uz za nic nedala...pred par rokmi som frflala ze aka zbytocnost a ze v rukach to umyjem lepsie...lenze som ju skusila a uz ju nepustim :-D predpokladam ze so susickou by to bolo podobne... :-)
Odpovedať
@mirkita Tak ako so všetkým, sme závislí na tolkých veciach. Uvedomujeme si ako sú pre nás v živote doležité. Ja osobne umývačku mám, ale nie je pre mna nepostrádatelná.
Odpovedať
@bubulka722 samozrejme, ak by mi ju niekto vzal alebo sa pokazi a nemam na opravu/na novu tak to zvladnem, zit sa da bez mnohych veci... ja som vseobecne za menej nez viac, ale nebranim sa veciam ktore ulahcia zivot a ja mam viac casu na podstatnejsie... ja rada vypustam kopu chemie zo zivota, nepotrebujem si farbit vlasy, nekupujem si tony kozmetiky, nemam kazdu vychytavku do domacnosti a nebyt svokry tak ani zopar spotrebicov, ktore by som si sama nekupila :-D
Odpovedať
Ahojte. odporucam !!!! Mam ho 2 roky a susicku by som uz spatne nechcela. Pradlo sa nezbehne a nieje pokrcene. Super pri koseliach.Ovela viac sa do neho zmesti. Je vsak novsi model, ako skrina stvorcovy, na este viac veci, ma 3 poschodia, no ten len zo zahranicia a je drahsi. Maya.
Odpovedať
@mayapato A das aj konkretny model, nech si to mozem blizsie pozriet? Dakujem :-)
Odpovedať
@majkoj 20?kolko krat do tyzdna ju pustas?ja co som pozeral maju docela fajnovu spotrebu ;-) tiez som o jednal tak som zvedavy...pisu ze 1.6kw na cyklus...
Odpovedať
Profilova fotka
@rasto7764 ja vobec :-D, ale manzelka tak 3-4x do tyzdna odhadujem.
Odpovedať
Ja ho mam cca 2 roky. Ked je pekne susim pradlo vonku na susiaku na okne. Nemame balkon. Ked je vlhko, tak ho spustim. Nezabera vela miesta. V lete bol skovany v krabici, ale teraz ho ani neodkladam. Len vrch stiahnem ako dazdnik a drotene tycky zasuniem. Do maleho bytu super vec. Kupovala som ho s obavami, ale nelutujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
@mishkabb hneď by som si sušičku kúpila, ale naozaj nemám miesto ani na práčke, nad ňou máme kotol, našťastie mám dva balkony, kde suším aj v zime a vnútri na sušiaku iba dosuším, ... čo sa týka výparov, nepoužívam chémiu z bežných obchodov, chodím na čapovanú drogériu, aviváž iba výnimočne, tiež tú z "čapovanú" a na pranie používam minimálne týchto prostriedkov, lebo som háklivá na arómy, hneď mi podráždia nosovú sliznicu, doslova to neznášam, takže aj v zime vetrám, čo sa dá...Tiež som pozerala na elektrický sušiak, vyzerá to sľubne.
Odpovedať
@malena sušička ani nemusí byť pri práčke, ľudia ju máji v chodbe, obývačke aj hocikde kde sa zmestí. Žiadny sušiak to nikdy nenahradi, predpokladám ze elektrický sušičku v zime nepostavis na balkón, či? 🙂 ale teda je to na každom, čo si vyberie. Taka sušička je dosť zrut elektriny 😀
Odpovedať
@mishkabb vsak ale aj ten susiak bude isto potrebovat nejaku elektrinu, aby to fungovalo, nie?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?