Čím odstrániť akrylový penetrák z laminátovej podlahy?

Profilova fotka
Ahojte. Moj natieral penetrakom stenu a podarilo sa mu trosku zafrkat parkety. Nie je to sice moc vidiet, ale predsa len je to v strede obyvacky... Neviem, cim to mam dat dole. Vo vode ani technickom benzine to rozpustne nie je. Poznate nieco, co rozpusti penetrak a sucasne nerozpusti laminatovu plavajucu podlahu? Dik za kazdy tip.
Odpovedať
Profilova fotka
penetrák je o tom, že preniká, teda po slovensky prenikač, zapúšťač, ak prešiel cez fóliu tak ťažko, možno jemné zoškrabanie cidlinou a potom kamufláž s čistiacim prostriedkom na laminát. parkety.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 no prave vyzera, ze do parkiet nastastie moc nepenetroval, nakolko nie su take porezne ako ta stena :) len su to take male kvapky, dost pevne a velmi malo vystupene, ze aj odskrabat je to problem. Netusim, co je to cidlina, ale podla obrazkov, co som vyooglila, predpokladam, za ako cidlinu mozem pouzit aj ziletku. Dakujem za radu, ked sa mi nepodari to rozpustit, urcite vyskusam odskrabkat.
Odpovedať
Profilova fotka
@milotaa gratulujem, je to ono.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 Mame podobny problem. Na parketach mame kvapky. Nie sme si isti z coho, ale tipujeme penetrak. Neexistuje nic, cim by sa to dalo umyt?
Odpovedať
Profilova fotka
Akrylova penetracia je synteticka zivica vo vodnom roztoku. Z toho vyplyva, ze teplou vodou to urcite pojde, iba to trva trochu dlhsie. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@peterpb Dakujem. Vyskusam. :) A ak to bol iny ako akrylatovy penetrak? Nie som si ista, aky sme pouzili.
Odpovedať
Profilova fotka
Treba vediet druh, prip. nazov, podla toho sa da navrhnut sposob cistenia.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Ja som pouzival Primalex Univerzalnu penetraciu, co by som mal pouzit na jej odstranenie? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Vodu...
Odpovedať
@milotaa Toulen ten vycisti všetko
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Mne manzel totalne zafrkal novu dlazbu penetrakom.Nicim to neslo dole.Uz s placom som isla zufala do farby-laky a tam mi majitel povedal,ze mu to zamestnanci raz na stavbe spravili a tiez skusal mozne nemozne a islo to nakoniec len kyselinou chlorovodikovou.Tak som v obave aby som neznicila glazuru dlazby skusila v rohu na skytom mieste (mala som pootvarane vsetky okna,toje rukavice a mikinu uviazanu okolo hlavy) naliala na skvrnu a ryzakom drhla.Len tym to islo..skusila som vsetko.Kym som vsetko vycistila som myslela ze si zoderiem ruky po lakte..strasne 😩
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Pani mne pomohol prípravok odstraňovač nálepiek značky HG, predávajú ho v obi krásne to išlo dole. Naliať na podlahu, so štetjou rozlíčiť a nech pôsobiť chvíľku. Potom už len s mokrou handrou troska zatlačiť a je to dole 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@lukas_martinus Ahoj Lukas. Mozes mi napisat ktory presne? Je ich tam viac. Dakujen
Odpovedať
@lukas_martinus toto nie je nejaky agresivny cistic nahodou?
Odpovedať
Profilova fotka
@vojin_kefalin presne tento som kupil 🙂 https://www.obi.sk/cistiace-prostried...
Odpovedať
Profilova fotka
@slavka7_7 je, ale s podlahu mi to neposkodilo. Je to silno aromaticke tak potom treba poriadne vyvetrat miestnost
Odpovedať
@lukas_martinus preto sa pytam, ze ci to nieco nespravilo s podlahou, lebo to tak mam zapamatane, ze to nie je prave nejaky eko neskodny cistiaci. ale pokial je podlaha okej, tak to je hlavne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Ozivim to tu, nech nezakladam novu temu. Odtranoval niekto hlbkovy penetrak zo skiel? Na steny sa striekal, tak sa dostal aj na skla, takze je co cistit. Poradite nieco efektivne?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?