Chrobáky v kuchyni - čo s nimi?

Profilova fotka
Zdravim, vedel by mi prosim niekto povedat co su to za chrobaky a ako sa ich efektivne zbavit ? Nasla som ich v muke aj v uzatvorenom sacku ryze :-( neviem si s nimi rady .. vopred dakujem za pomoc
Odpovedať
Všetko vyhoď. Preosievanie ti podľa mňa nepôže. Ono si si ich mohla aj kúpiť s ryžou múkou a potom je pre ne najľahšie sa rozliezť kade tade, takže všetko budeš musieť nakoniec vyhodiť :-|
Odpovedať
asi je to toto: http://www.dombezplostic.sk/lesak-skl..., podla mna tiez vsetko napadnute povyhadzovat...
Odpovedať
Profilova fotka
mali sme také niečo, ale už veľmi dávno. viem, že to preliezlo aj to zatvorenej zaváraninovej fľaške s múkou. tiež som vyhodila všetko :-( . nepamätám ako sme sa ich zbavili. http://www.skudci.com/lesak-skladistni
Odpovedať
Profilova fotka
Co budes robit ked zacnes nachadzat mrtve chrobaky toho by som sa bal viacej
Odpovedať
Vsetko to treba vyhodit, co najrychlejsie ak sa vam to rozmnozilo uz aj do zatvorenych vreciek s potravinami. A najlepsie by bolo zistit odkial naliezli dnu.
Odpovedať
Aj ja mam tento problém.neviem sa ich nijako zbaviť :-( ja mam pocit ze to začalo orechmi. Doniesli mi orechy a tam ich bolo veľa.a odvtedy sa ich neviem zbaviť :-(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahoj, podla mna to nie je lesak ale je to: https://www.dombezskodcov.sk/potemnik... Potemnik skladovy. Ja som ho mala v kamilkovom caj. Casto krat si to prinesies z opchodu priamo domov. Pekny den
Odpovedať
Profilova fotka
@anezka1214 v konečnom dôsledku je asi aj jedno, čo je to, ide skôr o to ako to vyriešiť, my sme ich tiež mali a prišla som na to, že som si musela ich doniesť s nákupom, čiže všetko, kde boli putovalo z domu a už som ich odvtedy nevidela
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Prišli ste na to čo to je a ako sa toho zbaviť ? Ako ste uspeli ? Tiež mám s tým problem ..
Odpovedať
Profilova fotka
@cucoriedkis ano jje to ten potemnik sladovy (neviem ako po slovensky) a vystahovala som celu kuchynu, muky, caje, korenie, ryzu, cestoviny som vsetko vyhodila, a celu kuchynsku linku som vysprejovala Biolitom proti lezucemu hmyzu, taniere a sklenene nadoby som dala do hrnca s vrelou vodou mocit (nech to zabije vajicka) .. a zabralo to :-)
Odpovedať
@cucoriedkis vyhodit caje. Cokolady s orieskami .orechy .ryza .celozrzzne muky. v tom som si to nanosila domov. Odvtedy vsetko skladujem v skle aby ak uz donesiem nepreliezlo vsade.
Odpovedať
Profilova fotka
@eeffka prave tieto fotky co tu mam je muka v sklenej nadobe a tam som ich aj objavila .. oni prelezu vsade, o tom som citala na nejakej stranke tak na tieto nadoby by som sa moc nespoliehala
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
@aurum_8 dobry deň,prosím Vás o radu ako ste sa zbavili toho hmyzu.My byvame mesiac v novom dome,nová linka a v linke ty hnusáci,už som urobila všetko a neviem este stale najst miesto skade vyliezaju.
Odpovedať
ja som tohto chrobaka doniesla domov v ryzi... casom sa mi prestahovali do orechov a potom kade tade.. proste co bolo napadnute som vyhodila a ostatne som stale kontrovala hlavne v spajzi pod nadobami som ich z casu na cas este nasla, tak hned rozpucila... casom vymizli, ale trvalo to snad aj 4 mesiace. Zato hnede cajove chrobaciky... to je podla mna kolobeh.. znicis a o par mesiacov ich donesies s niecim inym domov. Ja som ich minule nasla v susenej levanduli a predtym zase v bylinkovej soli.... par mesiacov sme boli bez a teraz sa mi zda, ze zase niekde su... nuz co je to priroda.. nad nou sa neda vyhrat.
Odpovedať
Da sa to dotrepat domov v comkolvek, to nemas istotu pri nicom.
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola dakujem za info,už sme všetko vyhodili máme prazdnu linku,všetko vyumyvané savom,octovou vodou,nastriekali sme aj Biolit a hnusáci sa este robia že su mrtvi.
Odpovedať
Profilova fotka
raz sa nam takto okotili v caji. iny raz klasicky v muke a na dalsi raz dokonca v grnuliach. to len take tipy, tak ste nahodou este tieto miesta neprezreli.
Odpovedať
Profilova fotka
@sona110 ked pisete ze vychadzaju z linky tak to bude nieco ine, tieto su vyslovene v potravinach, inde nejdu, prezrite si škrob, muku, čaje a ryzu ked ich tam najdete tak su to tieto, ja som vtedy vsetko povyhadzovala a dezinfikovala ako som pisala vyssie a bolo dobre
Odpovedať
nemas co ineho spravit, ako si prezriet vsetky uskladnene potraviny a co je treba proste vyhodit
Odpovedať
Ja som si raz takéto potvory priniesla v sáčkovanej ryži. No pokiaľ som na to prišla, tak som radšej všetko čo som mala v dózach povyhadzovala.Proste pre istotu
Odpovedať
Taká som rada, že toto ma zatiaľ obchádza teraz. Nerada by som musela meniť celé zásoby v špajzi.
Odpovedať
Nooo ja to zazila nastastie len raz a odvtedy si nejake velke zasoby ani nerobim a vsetko co taketo sypke kupim si presypam do plastovych nadob, aby sa tam nic nedostalo ale ani von
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?