Chrobáky v dome - čo je to?

dobry den, vedel by niekto prosim co za hmyz sa nam to objavuje v dome? Neviem sa dogooglit k odpovedi (foto prikladam). Ďakujem.
Odpovedať
@sonorono mate ich casto a vela? Ci to len sem-tam sa objavi takyto chrobak u vas?
Odpovedať
Profilova fotka
Fuu tak take nieco som teda este nevidela. Ak si nasiel len jeden kus, tak podla mna sa tam tam k vam dnu dostal len nahodou. No zaujimalo by ma kde si ho presne chytil. Ci niekde v kupelni alebo niekde pri potravinach
Odpovedať
Ak mas v mobile android, skus si nainstalovat appku LENS. Istotne Ti pomoze s tym hladanim nie len v tomto pripade. Hocico odfotis a ono ti to vyhlada, co by to mohlo byt. Aj prekladat texty to vie.
Odpovedať
@jaros55 2 kusy zatial. Jeden v obyvacke, druhy v kuchyni pri okne. Byvame tu 2 tyzdne.
Odpovedať
@sonorono Pre upresnenie - nie je to hmyz. Patrí to do podkmeňa kôrovce, radu rovnakonôžky. (Teda biologicky má bližšie napr. k rakovi). Ľudovo ich nazývajú svinky alebo žižiavky a je ich viac druhov. Na obrázku bude naskôr Porcellion spinicornis - slovenský názov asi nemá. Vonku, v záhrade je užitočný, vnútri nie je vyslovene škodca ani nie je nebezpečný, ale požiera zeleniu - napr. uskladnené zemiaky. Medzi podobné rovnakonôžky patrí napr. Žižiavka obyčajná, Žižiavka múrová či Porcellionides pruinosus, ktoré bežne človek nájde vonku pod kameňmi. Anglicky sa im žartovne hovrí Roly - poly, lebo v prípade nebezpečia sa skrútia do guličky.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak sa teda zivi len zeleninou a nie drevom alebo murivom, tak je to celkom fajn sprava. Existuje na ne nejaky jed alebo ich treba len pozbierat
Odpovedať
@chrobak7 velmi pekne dakujem za informacie. Zeleninu budem teda ukladať do chladničky. Zemiaky sme akurat dnes doniesli od nasich cele vrece, tak som zvedava ci sa do nich chytia. Pre mna je dolezite, ze to nejde na ludi. Mam 2 male deti.
Odpovedať
neponukaj potravu chrobakom a vyhod ich -bez chemie
Odpovedať
@majak0 Práve preto, že nepatria do skupiny hmyzu, ale tých kôrovcov, tak bežné postreky proti hmyzu nemusia byť účinné. Ale nie je dôvod ich hubiť chémiou, ak ich máš v dome 2-3 kusy. Len ich vyhoď von, alebo do koša.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Neviete co by toto mohlo byt za chrobakov? Lepsie sa mi to odfotit nepodarilo. Je to novostavba. Po rozpuceni nechava chrobak cervenohnedu skvrnu.
Odpovedať
@minonr len ci to nebude Roztocnik cerveny, po dvore ich je na mraky a vedia pekne stipance na kozi urobit.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?