Centrálny vysávač

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, rozmyslame s manzelom o centralnom vysavaci, mame hrubu stavbu a teraz sa rozhodujeme. Ked sme boli na vystave tak sa nam to pacilo, ze ake je to dobre, ze nemusime po dome pobehovat s vysavacom. Mate len hadicu a vysavate.. Ked som to spomenula znamemu, on mi povedal, ze to kupoval uz davno.. a ze uz by si to nedal do domu, ze zena nadava ze s tou 8 metrovou hadicou sa musi motat po dome.. ze lepsie si kupit maly sikovny vysavac.. tak neviem.. ak mozete poradit, budem rada.. :-)
Odpovedať
1
6
7
Len mala poznamka, teda 2. ziaden problem so soplikmi, ak ma bysavac regulaciu vykonu. Na 30% vykonu je skoro uplne ticho, ziaden stres a nehrozi vycucnutie mozocku :-) Ak sa nechcete tahat s hadicami, da sa instalovat HLS... Hadice v stene, ktore su ulozene v potrubi, samozrejme to nieco stoji.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Nasiel som tuto temu, ked som hladam infosky o centralnych vysavacov. Vsetkemu skoro rozumiem len mi nejde do hlavy, co to je HLS. Viete mi to niekto vysvetlit? Mame to niekto doma? Ako to funguje?
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo na internete by si sto percentne našiel odpoveď na svoju otázku ale keďže mám s týmto systémom skúsenosť, ti to napíšem. HLS je vlastne logistický hadicový systém. Je to praktická hadica, ktorá je ukrytá v stene. Tým pádom nemusíš pri vysávaní za sebou ťahať vysávač. Máš v stene zabudovanú len vysávaciu zásuvku, z ktorej vytiahneš hadicu a už len vysávaš. Táto zásuvka sa inštaluje na praktické miesto, aby pokryla čo najväčší priestor. A ešte má tento systém jednu výhodu a to takú, že hadica sa aj sama uprace. Zasunie sa vďaka podtlaku naspäť do vysávacej zásuvky. Iba toto si potreboval vysvetliť?
Odpovedať
@wewio vdaka, ze si mi napisal. Aj som to hladal, lebo vsak som si cital rozne clanky o tychto vysavacoch ale fakt toto som tam nevidel a som rad, ze si mi to napisal a vysvetlil. Ty mas tento system v dome aj zabudovany? Mohol by som sa este teda zopar otazok popytat? Zaujimalo by ma, za kolko dni vedia takyto vysavac namontovat a ci to je potrebne davat nejako aj do projektu domu?
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo veď v pohode, keď si nenašiel tak si nenašiel. Vysvetlil som ti to a už vieš čo to približne je a ako to funguje. Áno, my ho doma máme. Nie dlho, cca nejaký polrok lebo tiež sme ho dávali až keď sme prerábali. Takýto vysávač vedia nainštalovať do 1 týždňa. Tam je potrebné aby ti dodali potrubie a potom samotný ten vysávač a ostatné veci ako vonkajšie zásuvky a pod. Je dobré, ak budeš mať záujem aby ti prišli na osobnú prehliadku. Oni sa predsa tomu lepšie rozumejú a všetko by ti podrobne pozreli, navrhli zásuvky a podobne. Lepšie ako keby si im dodal len projekt a na základe toho by ti to rozmiestnili. Nám boli tiež osobne
Odpovedať
@wewio aha, to som nevedel, ze oni chodia aj na osobne obhliadky. Ale dobre vediet, aspon viem, ako postupovat. Este by si mi mohol napisat cez ktoru firmu ste to riesili? Kludne mozes aj do IP napisat. Lebo pozeral som ze je viacej firiem, ktore dodavaju centralne vysavace. Ale chcem nejaku spolahlivu a kvalitnu firmu. Tak napis ake si mal aj skusenosti, vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo jasné chodia keď sa s nimi dohodneš a je to lepšie aj pre nich aj pre vás. Keďže si to môžu na živo popozerať. To som ti ešte nenapísal? Úplne som myslel, že áno. Nám centrálny vysávač dodávala a montovala firma Profivac. Je ich viacej, to máš pravdu ale my ani neviem prečo, sme sa rozhodli pre týchto. Prišli nám seriózni a ochotní, tak asi preto sme sa pre nich rozhodli a aj takí boli. Všetko v pohode prebiehalo, nemali sme s nimi žiadny problém. A aj dosť rýchlo všetko spravili, takže fajn..Kľudne by som ich aj tebe poradil, ak teda chceš spoľahlivú firmu, ako si to aj napísal
Odpovedať
@wewio no az teraz si mi to napisal, predtym sme rozoberali len celkovo centralne vysavace a k firmam sme sa dostali az teraz. Som rad, ze si mi napisal aj vasu skusenost z ich firmou. Na cenu sa budem asi zbytocne pytat, kedze to zalezi od velkosti domu, ze? Idem si kuknut ich stranku, nieco o nich poprecitavat a potom sa rozhodnem, ci im aspon skusim zavolat alebo budem hladat nejaku inu
Odpovedať
Profilova fotka
@zrubo som sa teda mýlim, fakt som si myslel, že som ti to už písal. No nevadí:-) Áno, to záleží od veľkosti domu a aj od počtu zásuviek, vývodov a ostatných vecí. To sa už radšej spýtaj firmy, nech ti to oni presne nacenia na tvoj dom/byt. Jasné pozeraj a potom daj vedieť, ako si sa rozhodol
Odpovedať
Profilova fotka
Sen sa stava realitou a ja pomaly zacinam stavat dom. A preto by som chcel viacej informacii aj o centralnom vysavaci. V jednom clanku som cital, ze je potrebna priprava uz pri hrubej stavbe, je to pravda? Potrebujem tento vysavac mat zaznaceny aj v projekte domu?
Odpovedať
Profilova fotka
@kiko_tisaj dobre si sa dočítal, je dobré, keď vývody pre centrálny vysávač a všetko okolo toho sa začne riešiť už pri hrubej stavbe. Predsa len tam potrebuješ zásuvky a iné veci. No im poskytneš pôdorys tvojho domu a na základe neho alebo osobnej prehliadky ti oni navrhnú rozmiestnenie zásuviek a ostatné veci. Ale rieš to hneď teraz, je to lepšie na začiatku hneď
Odpovedať
@wewio uz to viem aj od firmy. Pytal som sa na vsetky tieto veci, tak mi odpovedali skoro rovnako ako ty no samozrejme trochu odbornejsie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zrubo tak nesetri detailamy a prihod i dake rady na co si dat pozor a coho sa vyvarovat x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wewio Diky za upresnenie postupu. A zasuvky kde chcem si mozem povedat ja alebo su na to nejake predpisy? Zacnem hned ako budeme mat projekt schvaleny
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba ides davat CV? to snad nieeee :P
Odpovedať
@rkorba treba si dat pozor hlavne na motor CV, ten ze je najdolezitejsim prvkom celeho vysavaca. Potom na filtraciu a potrubne rozvody. Oni mi do telefonu aj podrobnejsie informacie hovorili ale to ja ako laik som si vobec nezapamatal. Do takych tych odbornych veci sa nerozumiem, takze to islo jednym uchom len
Odpovedať
@zrubo dakujem. Zatial by son to spravil nasledovne: Zakupil instalacny material na rozvody od ronomovanej firmy, nech to nerobim z kanalizacnych rur :-) po realizacii rozvodov do nich zapojil "priemyselny" vysavac z lidlu, ktory ma prekvapil svojim vykonom, pokial by bol i na vzdory dlzky rozvodov vykon dostatocny, jednoducho by som na vysavacovu hadicu pripojil mini dialkoce na 433MHz a vysavac zapojil na napajanie cez riadenu zastrcku, cize ako keby bol riadeny cez dvojlinku po rozvodoch ;-) Takto by ma stal CV vratabe rozvodov max 300E x-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Čo si myslíte o tomto: Priemyselný vysávač s 12 metrovou hadicou, Keď sa vysáva tak vysávač je vonku napr. na terase, v záhrade. Žiadny prach v dome. Cena celého systému do 100€. V zime sa vyvetrá počas vysávania. Keď nestačí 12 metrov hadice tak pohode aj 15m, 18m. Všetky proti napíšte. Určite lacnejšie riešenie ako centrálny vysávač, dá sa vysávať aj voda.
Odpovedať
Tiez pouzivam priemyselny, co zostal po stavani namiesto origos agregatu. Rozvody a zasuvky origos rury, vysavac mam dole v pivnici. Spustanie z hadice, doplnil som casove rele, nech to mam z dojazdom par sekund. Rozvody vysli cca 150e, hadica 200, rele 30, vysavac neratam, ten bol na stavbu.
Odpovedať
@mareklin Tak toto je zaujimave riesenie, lebo si odstranil najvacsie negativum CV a sice sialene ceny agregatov. Zaujimalo by ma teda, aky to ma realne saci vykon, ked to porovnas napriklad s beznym vysavacom s cistym vreckom. Aku mas hadicu, Oxygen?
Odpovedať
@matorado to len na slovenskusu sialene, pozri zahranicie, momentalne zijem v norsku a tu sa cv komplet s rozvodmi (3 zasuvky, cca 25 potrubia atd), agregatom a hadicou s prislusenstvom da kupit za cca 500 eur...
Odpovedať
@matorado Hadicu mam tuto: http://centralne-vysavace-eshop.sk/ha... / 12m Taha to jak sialene, paradne, vysavac je tam Nilfisk AERO 26-21 PC/1250W (160e tusim). Rozhodne to saje ovela lepsie ako bezne domace vysavace ktore som pouzival.
Odpovedať
@marek_norway Aj tu sa da kupit za 500, ale aby sme porovnavali porovnatelne.. Mas k tomu aj nieco viac? Link, model atd.. @mareklin Urcite nad tym uz viac ludi uvazovalo. Mozno by si do blogu mohol dat nejake fotky a navod.
Odpovedať
@matorado link na agregat je tu: https://megaflis.no/flexit-sentralsto... technicke info v sekcii detaljer, prislusenstvo s cenami je v tom istom linku...tu to vychadza viac (cca 600 eur), no bezne sa cez rok viackrat objavi akcia, ze za 5000 norskych (cca 500 eur) je ten model cvr2000, k tomu tie rozvody s 3 zasuvkami a 12m hadica s nastavcami...inak flexit je norska znacka, mozes pogooglit, robia aj vetraciu techniku a taky isty dizajn (a zrejme aj vnutornosti) maju aj centralne vysavace od nilfisku, takze uplny smejd to nebude...robia aj menej vykonny model aj vykonnejsie (cvr1000, cvr3000, cvr4000) Druha znacka za podobne ceny sa predava talianska IPC Foma, ta sa da vyskladat bezne v predajniach podobnych baumaxu https://coop.no/obsbygg/search-result...
Odpovedať
@marek_norway https://centralne-vysavace.heureka.sk... Co povies?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@matorado Prechadzam vysavacove debaty a tieto ma velmi neoslovili, motor za 60 eur ako z podlahoveho vysavaca, zakladna zaruka, toto by som si za 3 kila vyrobil aj sam :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Naši majú už cca 20 rokov ked postavili dom CV vysávač DISAN. Dodnes funguje bez väčšieho servisu zavesený v garáži. Menili sa tuším iba raz uhlíky v motore a filter a to za tie roky ťahal kadečo od zasvinených áut cez jemný stavebný odpad pri prerábke a sem tam potiahol aj vodu. Zásuvky, štrbina, všetko funguje. V tej dobe bol rozvod ešte klasickým šedým PP potrubím, žiadne špeciálne antistatické. Hadica do exteriéru k autu dopájaná operatívne ďalšou 7 metrovou a ťah bez zmeny. Osobne by som už do domu klasický vysávač nechcel.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ja som si kúpil centrálny vysávač HUSKY. už ho mám zopár rokov.. mozno trošku drahši ako obyčajny, ale mám na ten vysávač husky záruku 25 rokov. Funguje to super. mám ten systém hadica v stene. hadica čo sa vyťahuje priamo zo steny alebo teda zo zásuvky a potom sa sama vtiahne naspäť do zásuvky. Keď vysávam tak ťahá ako bláznivý, nehučí a nesmrdí ako všetky tie klasické vysávače. odporúčam !
Odpovedať
1
6
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?