Ako bojovať proti smraďochom - bzdoche?

Ahojte.. nepatrí to asi sem, ale neviem si rady..:) bývame v paneláku ktorý je na konci mesta pri poli a vždy celé letné obdobie máme problém so smraďochmi.. teda oni s nami problém nemajú, kľudne nám nalezú do bytu bez pozvania.. Len ja mám problém s nimi, nechcem ich tam..:) neviete poradiť ako sa ich zbaviť? napríklad zasadiť nejaké bylinky na balkón, alebo dať tam niečo čo im nevonia? Len mi nehovorte, že si mám dať sieťku.. lebo oni čakajú na balkóne kým otvorím, aby sa k nám dostali...
Odpovedať
Profilova fotka
tento problém sme mali aj my. Až keď nám začala schnúť na balóne tuja a ja som ju chcela zasadiť do zeme v záhrade, v črepníku sme našli veľké množstvo lárv a mladých smraďochov. Takže chyba bola v zemine, ktorú sme si kúpili v tescu.
Odpovedať
Teda myslím, že slovensky rozumím docela dobře, ale teď jsem vedle. Můžete mi prozradit, o jakých potvorách se tu bavíte? :-D :-D
Odpovedať
@aneri53 tu som nasla pre teba http://orolin.blog.sme.sk/c/21006/Pok... :)
Odpovedať
@finis Díky. To jsem snad v životě neviděla. ;-(
Odpovedať
@lupena Obavam sa, ze s tym nic nenarobis. My byvame tiez pri poli v dome, a mame obdobia roznych zivocichov. Na jar su to lienky, potom bzdochy ako vy, potom su to vinne musky, muchy a komare, velke komare a v zime mysi. No a este slizniaky a krtko v zahrade. Uz si zvykam. Jednoducho im zijeme v ich prostredi. Ale rada si precitam nejake tipy. :-)
Odpovedať
@bosoriak tak ale my bývame v paneláku na sedmičke.. na balkóne zatiaľ nemám.. no a my sa s týmto trápime od jari až do jesene.. čoj e strááášne dlllho
Odpovedať
@aneri53 tak to máš šťastie..:)
Odpovedať
@lupena Tak to mas zvlastne, ze ti lezu do bytu, teda u mna je to tak, ze ich mam len na balkone - myslela som si, ze to je tym, ze tam mam vela rastlin (byvam na tretom) - len ja vacsinou nachadzam uz len zdochnutych, neviem, ci chodia dobrovolne na moj balkon umierat alebo co..Aj ked stretavam aj este zivych lezucich po stene na balkone, ale viac mrtvych..a do bytu mi este ziadny nevliezol (musim si zaklopat a snad ani nevlezu) - na oknach, ktore otvaram, mam sietky a ked idem na balkon, tak to je chvilka a nestihnu vliezt dnu..
Odpovedať
@ciusinka len my sieťku na balkóne zatiaľ nemáme.. ale aj tak sa snažím vetrať cez okná kde ich máme.. stačí fakt vždy len chvíľa a nalezú sem... a lúbia večer lietať okolo svetla. poráža ma z toho.. keď fajčím na balkóne, tak normálne počujem, ako klopú tými ich hnusnými nohami po strieške.. brrrrr ale to väčšinou asi len doobeda.. keď je tam slnko.. ako keby sa tam chodia vyhrievať.. rovnako mi takto sadajú na prádlo.. len doobeda
Odpovedať
Profilova fotka
@lupena všetko z balkóna odstráň, aby ostal čistý, skús, nebudú sa mať kde skrývať a množiť.
Odpovedať
@lupena Fuuha, tak to mate asi nejaky iny druh ako ja, lebo fakt tie moje dnu vobec nelezu, ani nemaju snahu..Bohuzial neviem v tomto pomoct, co som nasla cez google, tak ludia pisali, ze by mohol pomoct biolyt, ale niektorym ani to nepomohlo :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@ciusinka nemate nahodou zltu fasadu? casto len ziram , ale zlte a zlto zelen cinzaky su ludia scshopní pomalovať a potom sa cuduju, že maju much vsade.. ono ich to pritahuje... Hm a co ostatní susedia? oni stym nemaju problem? skus sa popytat, ze co oni robia alebo ako to riesia
Odpovedať
Článok sa načítava...
@katrin21 No vies co, balkony mame zlte..fasadu celkovo bielu, este nemame zatepleny panelak, takze je to taky klasicky biely so zltymi balkonmi..Tak mozno je to tym, ja som si myslela, ze hlavne mojimi rastlinami, lebo toho mam na balkone pozehnane..ale ako mne to nejako nevadi, lebo mne nelozia dnu, len pridu na ten balkon a tam vacsinou zomru, ze ja nachadzam uz len mrtvolky..
Odpovedať
Profilova fotka
@ciusinka no , tak to bude mat na to isto vplyv :-( prave balkony žlte, vela ludi si to neuvedomí, až ked sa barak zatepli., zrazu je plny dom much.. :-(
Odpovedať
@katrin21 Tak nas dom este neni zatepleny, malo by sa zateplovat tento rok, ale fasadu budeme mat inu, taku modro-bielo-sedu, tak snad to potom pomoze..
Odpovedať
Je to pravda o tej fasade asi.. My mame zltu a bzdochy vecne... Mne ale lietaju domov, predtym som vzdy vrestala, teraz mam kocura, ktory mi s tym pomoze.. Ja tu bzdochu svihnem a on ju dorazi.. ;-) Minule mi jednu moj syn doniesol do postele, bola tma a on mi dava nieco do ruky a ja ze nejaku spinku alebo cukrik a to bzdocha.. On sa toho vobec neboji, mna oblieva pot.. Fuj..
Odpovedať
Profilova fotka
@bejby29 my sme mali fasadu bielu a bzdochy každú jar
Odpovedať
@lucinka33 ale ja tam nič nemám. len stoličky. a máme to každý rok v tomto byte.. odkedy tu bývame.. čo je teraz piaty rok.. @ciusinka práveže ja som tiež čítala, že to nepomáha.... no oni lietajú dovnútra vtedy, keď je tma a svieti sa.. alebo doobeda, keď nám vnútri svieti slnko.. tak lietajú na miesta, kde svieti.. asi sa fakt vyhrievajú... @bejby29 my ich zas musíme naháňať po byte, keď to zbadá malý.. chytiť ich a topiť v záchode...:)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
kolko mudrlantov ale nedocital som sa ako sa ich zbavit. nikde na internete nie je ako sa ich zbavit dodkonca ani kde ziju. s farbou fasady to nema nic akonahle sa ochladi vonku v noci aj cez den tak prilietaju na miesat kde sa mozu slnit. fasada je tepla od slnka, nezatepleny panelak pusta zo seba teplo celu noc tak sa zohrievaju. je im uplne jedno aku ma barak alebo obyvacka farbu ide o teplo ktore panel pusta. tak ak bude mat niekto napad ako sa ich zbavit tak to sem zaveste pretoze nas balkon aj cely panelak na jesen vyzera ako stacciatela. bezne mam na balkone cez den 30 az 50 ks. :-|
Odpovedať
Tak ako ziju na Zemi ludia, ziju aj ostane zivocichy... Vyvrazdit vsetko zive sa neda,treba sa naucit zit v sulade. Dnes ludom asi vadi vsetko na okoli. Uz tu boli temy ako sa zbavit vtakov,ziab,maciek,cvrckov atd. Ked sa noci ochladia, tak vsetok hmyz sa automaticky snazi dostat do bytov,alebo aspon do blizkosti,kde je trochu teplejsie. Ak maju ludia na balkonoch kvety, tak hmyz si nachadza utocisko pod listami a taktiez vyziera hmyz,ktory kvety napadaju. Takze nielen teplo,ale aj ukryt a potrava...Kolobeh prirody :-) Jedinou a najucinnejsou ochranou je dat na okna sietky,aby ich preslo dovnutra iba minimum . ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Profilova fotka
Aj mňa trápia vecsinou na jeseň. Je ich na balkóne celkom dosť snažím sa ich zhadzovať alebo ich rozpucim. Je to nepríjemné keď si človek chce dať na balkóne kávu a všade to tam lozí. Dočítala som sa ze im vadí levanduľa tak vyskúšam ci to pomôže a ešte ze sa vyskytujú v okolí brezi co sedí lebo ju mame pred panelákom.
Odpovedať
levandula vadi mnohym druhom hmyzu no o bzdochach som nepocul este. je to teraz take obdobie, ze sa snazia schovavat uz pred zimou a tak proste zaliezaju kde sa da
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?