Zle odvedena praca - pokladka dlazby na terasu

Ahojte, chcela by som sa spytat ako by sme mali postupovat v tomto pripade. Prednedavnom nam majster pokladal dlazbu na terasu, cca 40m2. Tuto plochu "zbuchal" za cca 6 hodin (uz toto sa nam zdalo byt prirychlo) a na druhy den zacal robit na schodoch a sokloch. Kedze s pracou sme neboli spokojni, kvoli vyskovym rozdielom - niektore kachlicky utopene, niektore vyskocene, nerovnomerne fugy, esteticky niektore odrezky nedavaju vobec zmysel, odmietli sme ho vyplatit a zavolali sme si stavebny dozor, ktory celu terasu a pokladku presiel, nasiel plno chyb a sam skonstatoval zeby takuto stavbu neprezval. Samozrejme nam o tom aj vystavil posudok s peciatkou aj so vsetkymi chybami a moznym riesenim - kompletna sanacia dlazby a nasledna uprava povrchu a pokladka novej dlazby. S majstom sme ziadnu zmluvu pred zacatim prac nepodpispovali, vsetko bolo zalozene na ustnej dohode a za tie dva dni prace, ktore u nas odviedol a plno veci ostalo nedokoncenych (sparovacky, silikon atd) si vyfakturoval takmer 700€. Ako prosim teraz postupovat dalej? Mame spisat reklamaciu a poslat mu ju doporucenym listom aj s posudkom od stavebneho dozoru? Zaujima ma hlavne postup z pravneho hladiska, aby z nasej strany bolo vsetko naporiadku. Za tuto pracu ho vyplatit urcite nechceme, kedze skody ktore napachal (znicena dlazba, nutna sanacia, oprava podkladu) budu vysoke, ale mame nato z pravneho hladiska narok nevyplatit ho? Dakujem za kazdy nazor.
Odpovedať
@vi3991 keď aby to bolo právne v poriadku tak treba ísť za právnikom. Lebo tu ti budú písať ľudia príbehy čo stalo jeho kamarátovmu bratovi a polopravdy z tretej ruky a čo by spravili oni a bla bla omáčky. Faktúru ste už zaplatili? Existuje aj zmluva uzatvorená na diaľku, čiže tel hovor. Aj ústna zmluva je zmluva, len sa tazko dokazuje čo bolo dohodnuté. Podstatné v tvojom prípade je posudok a skutočnosť že práca je zle odvedená.
Odpovedať
@vi3991 svojim konanim vam sposobil skodu na majetku, tak mu obratom zaslite vycislenie skod a ked to bude viac ako on ziada snad sa uvedomi. Samozrejme k tomu prilozit posudok.
Odpovedať
Profilova fotka
@vi3991 aj ustna dohoda je dohoda, aj ked pisomna je lepsia. Vas vztah sa riadi ustanoveniami obcianskeho zakonnika v platnom zneni, nastastie ako konecny uzivatel/spotrebitel mas velku ochranu OZ. 1) fakturu ma podnikatel vystavit az po prebrati diela. Prebratie diela by malo byt pisomne, alebo ustne so svedkami. Ak si dielo neprebrala a reklamujes zjavne vady, nemusis platit 2) reklamaciu vad treba zaslat doporucene s DORUCENKOU do vlastnych ruk na adresu dodavatela. Idealny je uplny popis, fotodokumentacia a navrh riesenia -> bud zlava (aka) alebo bezplatne odstranenie vad. Naklady na bezplatne odstranenie nesie dodavatel. Neviem aky mas posudok (ci je to znalecky->gulata peciatka), ale reklamacia vad NEMUSI byt predmetom sudnoznaleckeho dokazovania. Ak polozim 2m vodovahu a su tam skoky 2cm, tak zjadny sudnoznalecky posudok netreba. Ak ho mas, je to len plus 3) ak dodavatel vady neodstani v urcenom termine (co ja viem 2 mesiace), odstranitelne vady sa stavaju neodstranitelnymi a v podstate mas pravo odstupit od zmluvy. Zasa pisomne-doporucene atd. Sud sa s podobnymi somarinami taha 3-4 roky, ale nakoniec vyhras. Ak chces kontakt na pravnicku co ti napise tie listy, napis pm. So svokrou sme zial podobnym presli, dodavatel dodal dvere okna plne chyb a pozadoval plnu platbu. Po 4 rokoch prehral sud, plati ZP, naklady. Z 700e straty ma teraz stratu 5000e, len preto ze si nevedel priznat chybu a este bol natolko hlupy, ze nas dal na sud za to, ze sme odmietli zaplatit za vadnu zakazku. PS: ak zaplatis, podnikatela uz neuvidis. NIKDY
Odpovedať
@mgx Ahoj, diki za odpoved 🙂 Samozrejme, ze fakturu som nevyplatila. Technicky posudok mam od stavebneho inziniera, ktory je aj komore SI, takze samozrejme s gulatym razitkom - ako odpoved na fakturu som vtedy aj napisala reklamaciu a poslala ju doporucene prvou triedou aj s posudkom. Vyzera, ze to bude este na dlhe lakte, po par tyzdnoch sa sparovacka uz zacala prepadavat na viacerych miestach, ale majster si stale stoji za tym, ze to je perfektne odvedena praca 😄 Aj ked neviem - je to fakt normalne vylozit taku velku plochu za 6 hodin? Lebo zatial, kazdy clovek, s ktorym som sa o tom bavila povedal, ze to nie je mozne. Majstrov argument je, ze on ma vela skusenosti a on robi velmi rychlo a kvalitne.. tak uvidime, kedze sa s nim neda normalne komunikovat, a ani dohodnut, tak som celu vec postupila uz pravnikom, ktory s nim budu kontaktovat, ale ako hovorim, toto bude este urcite nadlho..
Odpovedať
@vi3991 ak len pokladal dlažbu nevidím v Tom problém stihnúť za ten cas... Samozrejme ak už mal predtým pripravený podklad 😉
Odpovedať
@vi3991 čisto len vyložiť je v pohode za taký čas .... potom ďalšie 2-3 dni trvajú zarezávačky, schody, fugovanie, silikonovanie, tmelenie to je babračka...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?