Zámková dlažba na terase, zhotovenie

Čaute, ako najlepšie vyhotoviť zamkovu dlažbu na terase?? Mám urobiť veniec okolo terasy na DT tvarniciach, stred zhutnit štrkom do výšky venca a položiť zamkovu dlažbu? Ďakujem za normálne odpovede 😄
Odpovedať
Ja som tak ako pisete spravil veniec stred som zhutnil a na veniec som nalepil dlazbu
Odpovedať
Profilova fotka
veniec na terasu? 😵‍💫 sorry, nedalo mi vysyp tie DT 16-32, na vrch potom zo 5 cm jemnej frakcie. Dokola obrubniky alebo palisady...
Odpovedať
@kaspy a ako uchytim tie obrubniky? Ja to mam vo výške 60 cm to je vysoko to je ten problém. Takže asi najlacnejšia varianta.. fakt neviem
Odpovedať
@peterklimpl Nemáte nejaké fotky terasy?
Odpovedať
Profilova fotka
Videl som ich aj priskrutkovane, rovnako mozes podne podsypat kamen a ulozit do betonoveho lozka(klasika)
Odpovedať
@samsung221
Odpovedať
@peterklimpl perfektne, presne takto som to chcel spraviť. Ďakujem! 🙂
Odpovedať
@peterklimpl Aj ste davali do toho venca zeleznu vystuz??
Odpovedať
@samsung221 do dt som napichal a rohy hlavne previazal a
Odpovedať
@samsung221 Na zámkovú je ten základ zbytočný. Chválim oddelenie terasy od domu ešte stále to väčšina betónuje s platnou. Terasu treba riešiť spolu s ostatnými spevnenými plochami okolo domu a brať do úvahy aj výšku okolitého terénu. Predpokladám že k tej terase bude viesť aj chodník okolo domu ...Čiže upraviť okolie do požadovanej výšky, osadiť obrubníky ak je väčší výškový rozdiel tak palisády vysypať zhutniť a uložiť zámkovú dlažbu. Toto by mala byť posledná stavebná činnosť po nej už len záhony a terén na trávnik/záhradu. Nič v zlom ale podľa fotky to nevyzerá že je stavba v tomto štádiu.
Odpovedať
@treborztv Terasu robíme zato ze uprava terenu najbližšie 2 roky sa realizovať nebude. Preto som ju betonoval aby sme mali tie 2 roky alon terasu a mohli ísť posedieť von bez toho aby som mal členky od bkata 😂
Odpovedať
@samsung221 Chápem ale ukladať zamkovú lepením do betónu? Dá sa no zruší sa tým priepustnosť podložia a otázka čo urobí tá dlažba ak do nej zatečie a zmrzne voda niekoľkokrát za rok? Ak je prekrytá a povedzme nie zo severu ešte možno prežije ale ak nie neverím že sa časom neuvoľní, nenadvihne nepopraská.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Teraz bolo na hnojke v byvani bonusova ponuka, pozri ako mali urobeny bok zdvihnutej terasy...bolo to pekne tiez
Odpovedať
@treborztv zalepena bude len na krajoch na venci, inak bude na strkovom podloží 🙂
Odpovedať
Ja som pôvodne počítal, že budem robiť deku, ale nakpniec som sa rozhodol pre dlažbu na štrk. Posledný rad DT som zabetónoval do polovice a v strede DT som potom vysekal kapsu na parkový obrubník a je to bez problémov. Po osadení obrubníka som dobetónoval zvyšok.
Odpovedať
Profilova fotka
@samsung221 ale ako to budes mat ukoncene tu dlazbu, co chces nalepit na ten veniec? Ved to potrebuje nejak ukoncit, tak ako to je vysie na foto to hadam nenechas...
Odpovedať
@kaspy ja to natriem hydroizolaciou a budem to mat v rovine s trávou takže mne to nebude vidno 🙂
Odpovedať
Presne ako ty som vymuroval na vysku 2dt, zhutnil a polozil zamkovu dlazbu. Krajne som lepil na kleber a drzi to uz 7r.
Odpovedať
Prečo nepoužijes palisady to si nemusel ani betónovat. Podla mňa palisady najlepšie a máš to už hotové aj z boku
Odpovedať
@vlado1992 lebo mam obvod terasy 25 metrov a ked som videl cenu jed ej palisády tak by to bolo predražené lebo potrebujem palisády o výške 60 cm.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?